FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-10-14 14:26  [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Ku chwale kartonu!

Na początku serdeczne podziękowania dla projektanta tej pokraki, za dedykację i egzemplarz modelu :)

Pokłony szacunku dla ZbiGa za fenomenalne MiGi na kredzie. Podziwiam efekt końcowy którego to nigdy w pełni nie doceni osoba nie mająca w swym dorobku modelu na srebrnej kredzie.

Wielkie dzięki dla Revana za poratowanie mnie zapasowymi częściami.


Pokłony i podziękowania zaliczone więc mogę spokojnie przedstawić moje najnowsze dziecko: F-104C z GPMu, na kredzie. Tak, na kredzie. Niestety nie umiałem sobie poradzić z kredą z braku doświadczenia z tym rodzajem papieru i z braku kleju który zastąpiłby z powodzeniem mój ulubiony klej, introligatorski. Części nie chciały się trzymać razem, potrafiły rozłazić się po kilku lub nawet kilkunastu godzinach. Dużo elementów ma przetarcia, załamania itp. Niestety szału nie ma. Kreda uczy pokory :)

W modelu użyłem zestawu gotowych wręg, gotową kabinkę, rurkę pitota z modelu plastikowego i koła żywiczne.

Sam model jest średnio trudny i dobrze spasowany. Jednak gotowy zestaw wręg już nie do końca. Niektóre wręgi są o włos mniejsze niż w wycinance przez co miałem problem ze spasowaniem górnej części kabiny, okleiny zaraz za kabiną i części z której wystają dźwigary skrzydeł. Niestety dowiedziałem się o różnicach w rozmiarach po złożeniu szkieletu i oklejeniu kabiny. Kabinka i koła z żywicy pasują świetnie. Użyłem tych kół po raz pierwszy i muszę przyznać że wyglądają o niebo lepiej niż to co ja potrafię wydłubać. Użyłem również gotowej rurki pitota z modelu plastikowego.

Podsumowując: model trudny, srebrna kreda jest bardzo wymagająca a moje umiejętności nie pozwoliły na wyciągnięcie z tego modelu nawet 50% jego potencjału. Dużo czasu upłynie zanim zdecyduję się robić drugi model na kredzie...

Na niektórych zdjęcia retuszowałem tło w miejscach gdzie mi go zabrakło i widać było biurko.




Test odbicia światła w lusterkach:




A tutaj zdjęcia "oryginału" :)




Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odwiedzenie mojej galerii.

Post zmieniony (22-04-18 16:20)

 
24-10-14 14:36  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fantastyczny model okropnego samolotu...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-10-14 15:25  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dałoby radę wstawić tak ze 2x większe te zdjęcia?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
24-10-14 15:25  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie model wykonałeś świetnie. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-10-14 15:27  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No, no, no. Nie spodziewałem się po Renacie takich zdolności. POGRATULOWAĆ !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-10-14 15:38  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z cicha pekl :) Mnie tam sie podoba, wiec nie marudz ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-10-14 15:40  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem czemu tak narzekasz na efekt końcowy. Model wygląda dobrze. Choć Boguś ma rację- sam samolot nie należał do najpiękniejszych :))) Gratuluję świetnie wykonanego "brzydala" !!!

 
24-10-14 16:00  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Może i gdzieś tam są jakieś niedociągnięcia (choć na tych zdjęciach nie widać), ale za to efekt końcowy wart był poświęcenia i włożonego wysiłku.

Gratuluję pięknie sklejonego modelu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-10-14 16:12  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Pierwszorzędne wykonanie,a sam model wygląda bardzo efektownie w tym malowaniu.
Gratulacje!

--
PABLOS

 
24-10-14 16:32  Odp: [G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Rewelacja, prezentuje się świetnie, gratuluję!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024