FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-10-14 12:12  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A może tak: najpierw przeciąć dzióbek na dwie połówki, skleić je osobno, a potem złączyć je razem.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
24-10-14 12:20  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oj, raczej nie, brak pewności, że połówki będą do siebie pasować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-10-14 12:40  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tu znowu ujawnili się fani BCG. Tylko butapren. Jak ktoś chce zlikwidować model to niech babra BCG. Kiedyś ceva dobrze zapowiadającego się Szczerbakowa wykończył BCG na etapie oprofilowań skrzydeł. A listki lekko przesmarowuje się po krawędziach butaprenem i same się kleją bez cudowania.

 
24-10-14 12:53  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Takie drobne elementy i nie tylko kleję BCG tylko i wyłącznie. Zresztą cały kadłub Щербаковa jest klejony BCG. Butaprenu nigdy nie używałem i nie używam. Do podklejania większych powierzchni używam kleju Uniwersalnego lub Szewskiego. Butapren nawet po latach potrafi wyleźć rdzawymi plamami.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-10-14 12:57  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie pisz, ze babra. Kazdy klei czym mu wygodnie. Ja umiem skleic krazownik zarowno tylko butaprenem jak i samym wikolem lub przy uzyciu samego BCG. Moja wlasna praktyka przemawia za tym, ze BCG raczej najmniej babra z powyzszych jednakze jest to glutek dla cierpliwych i lubiacych miec wszystko pod kontrola.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
24-10-14 12:59  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MichalR napisał: ... a po malowaniu aerografem rzadko widać listki.

W tym cała trudność, że ja nie maluję w ogóle.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-10-14 13:13  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja jeszcze dodam, aby retuszować krawędzie listków lekko jaśniejszym kolorem (oczywiście wcześniej zaimpregnować karton).

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
24-10-14 14:15  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wiem, że nie malujesz. I super ci to wychodzi. Wydaje mi się, ale mogę się mylić bo nie kleję "w standardzie", że w przypadku oryginalnego malowania więcej tego typu łączeń części bądź niedokładności ba się "ukryć" (są mniej widoczne) niż w przypadku malowania farbami. Tu wszystko wychodzi. No chyba, że przed malowaniem pójdzie glut/szpachla/papier ścierny. Myślę, że takie cięcie pod kątem także i w takim przypadku pomoże, bo ilość "białego" materiały będzie przy powierzchni mniejsza.
Ja nie używam ani BCG ani butaprenu. Tylko UHU (Hermolu już nie ma :( ), no czasami superglue.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
24-10-14 18:31  Odp: [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja wycinalem listki pod kątem jak ktoś wyżej wspomnial, ewentualnie prostopadle i troche zeszlifowac pod katem. Listki troche wyoblam na gumie. Zbiorniki w moim Mustangu kleilem po dwa listki, klejem bcg oczywiscie, jak przeschlo to dwa sklejone z kolejnymi dwoma sklejonymi itd. Łaczenia wygładzane na kawałku szybki. Zero retuszu.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
29-04-20 09:19  Odp: [Technika] [Technika] Jak sobie poradzić z "listkami".
ojciecmajster   

Jak smarujecie tym BGC te listki? Tylko po krawędzi czy po całości od wewnątrz? Może ktoś opisać procedurę? Ja po użyciu BCG mam po wyschnięciu na tekturze fale (efekt namoczenia ), których nie idzie już wyrzeźbić.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024