FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-10-14 18:06  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Coś jest nie tak z klapami chłodnic. Tu masz relacje Sicore ze zdjęciami:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=15881&postdays=0&postorder=asc&start=40
malowanie inne ale model ten sam. Jak poszukasz to znajdziesz wersje Trop, którą Ty kleisz w wykonaniu Sicore. Również kleiłem ten model jednak nie mam zdjęć tych elementów.

 
23-10-14 18:32  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Chyba niestety nie zrozumiales instrukcji.
Dolne klapy wylotow chlodnic sa przyklejone w zlym miejscu. Powinny byc doklejone do krawedzi dolnych powierzchni chlodnic.
U Ciebie sa zamontowane do krawedzi gornej z tego co widze.
Tylny dzwigar skrzydla powinien byc bardziej schowany w poszycie. Lotki i klapy zewnetrzne za bardzo Ci wystaja do tylu, dlatego klapy chlodnic sa w stosunku do nich za bardzo schowane do przodu.
Pamietam ze mialem drobne klopoty z wregami chlodnic i nie moglem dostatecznie gleboko ich wpasowac w skrzydla, ale troche szlifowania i weszly na miejsce. Byc moze autor pomylil grubosc kartonu w tym miejscu. A moze ja cos skopalem. W kazdymbadz razie nie byl to problem nie do przejscia.
Tu masz link do mojej relacji. Zobacz jak to powinno wygladac poprawnie zlozone.

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11181&postdays=0&postorder=asc&highlight=bf109f4&start=10

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
23-10-14 20:14  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Aj widzisz laszlik... żebym wcześniej natrafił na Twoją relację... A szukałem... Teraz jasne. Trudno, tak musi zostać. Teraz już nie wyrwę tego wszystkiego... Instrukcja w tym miejscu nie była zbyt jasna, ale (Alski), była :) Fakt :)

Trudno. nie wyszło. Ale nie będę wyrzucał.

 
29-10-14 09:29  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jestem bardzo zły. O ile w "spitfajerze" mogłem sobie narzekać na dziwne rozwiązania konstrukcyjne czy skąpy opis budowy i rysunki, tak tu pojechałem po całej linii. To co wyczyniłem z owiewką woła pomstę do nieba i piekieł. Był moment że przez to miałem nawet nie dokańczać budowy. Ale tak nie wolno. Owiewka jest pomazana, popaćkana, nie mogłem przykleić jej do kadłuba, wziąłem za grube "oszklenie", źle się za nią zabrałem. O ile cały model jakoś nie powala, to ta owiewka dodatkowo mu nie pomaga, a potęguje wrażenie że ktoś tu chciał ulepić samolot na odwal się. Szkoda tylko świetnego projektu. Wstyd pokazywać, ale jak coś się zaczęło to trzeba skończyć.



Generalnie nigdy nie pretendowałem tutaj do miana jakiegoś sklejacza, którego wartoby podziwiać, ale moje ostatnie wyczyny modelarskie pozostawiają coraz więcej do życzenia, anie coraz mniej.

Post zmieniony (29-10-14 09:35)

 
29-10-14 16:48  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Ramki oszklenia najlepiej kleić na BGC a jeszcze lepiej na bardzo cieniutkiej taśmie dwustronnej. Jak już folia była za gruba to mogłeś w częściach poskładać a nie wytłaczać. W moim Mustangu użyłem folii ozdobnej od kwiatów. Tyko ma jeden minus, jest tak cieniutka że łatwo porwać.
A model jest ładnie klejony i nie narzekaj :)

Post zmieniony (29-10-14 16:49)

 
29-10-14 18:23  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ramki są podzielone na części. Gdyby nie źle sklejone chłodnice i owiewka, to nawet byłbym zadowolony. No ale...

 
29-10-14 19:13  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie narzekaj, nie jest znowu tak tragicznie, "jedź" dalej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-10-14 19:39  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tragicznie toby było jakbym np pomylił skrzydła czy coś w tym rodzaju ;p Tak to jest po prostu "raczej średnio" ;p Dobrnę dobrnę. To na pewno.

 
31-10-14 10:00  Odp: [R/G] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dobrnąłem. To najlepsze określenie. Niestety początkowe założenia nie zostały zrealizowane i modelu nie skleiłem tak jakbym sobie tego życzył. Zaczęło się od źle sklejonych chłodnic podskrzydłowych. Ale potrafiłbym je jakoś przeżyć. Owiewkę za to skopałem totalnie...Mój błąd, wziąłem za grubą folię. Gdyby nie to, powiedziałbym że nawet jestem zadowolony. Ale jak można schrzanić tak rzucający się w oczy element??? Otóż można jak widać. Szkoda mi tylko wycinanki, bo model bardzo fajnie opracowany, zdetalizowanie na przyzwoitym poziomie (czyt. nie jest przesadzone). Ale niestety. Miało być lepiej. Nie jest. Szkoda.



KONIEC.

 
31-10-14 10:14  Odp: [R/G] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Całe życie człowiek się uczy :) Jednak tragedii nie ma, model wygląda bardzo dobrze. Powodzenia z następnym i pamiętaj: to tylko hobby :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024