FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 34Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-10-14 09:29  [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Koresponduję z mieszkającym w Tajlandii Anglikiem. Nazywa się David Mackie. Po okresie budowania modeli z drewna, od dłuższego już czasu przerzucił się na modele kartonowe. Obecnie klei Ol-49 z „Modelika” i w Jego imieniu będę tu prowadził relację. Oto pierwsze zdjęcia, które od niego otrzymałem:

,


, ,


,

Ponieważ podałem Davidowi stronę z relacją, miło mu pewnie będzie czytać komentarze po angielsku :-)

--

Post zmieniony (20-01-15 10:22)

 
20-10-14 12:28  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto część kolekcji Davida. Poprosiłem go o osobne zdjęcia każdego jego kartonowego modelu.

, ,

 
20-10-14 15:11  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dave (I know you will read read it): rodrus wrote you have first class collection!

 
09-11-14 16:13  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto kolejne zdjęcia z Tajlandii. Lokomotywa i tender już gotowe, teraz David zabiera się za tor. Przy okazji przesłał także fotki ciężarówki Wehrmachtu, również z Modelika.

, , ,
,

,

Napiszcie mu parę słów po angielsku, bo podałem mu adres tej relacji :-)

--

 
09-11-14 16:51  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

rodrus - nie jest to tłumaczenie doskonałe, ale z pewnością zrozumiałe. I o to chodzi :-)

 
10-11-14 13:33  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David napisał do mnie tak:

Przeczytałem komentarze z wielkim zainteresowaniem, dziękuję Ryszardowi i Rodrusowi. Do Ryszarda: mam nadzieję kleić samoloty, kilka już nawet kupiłem.
Specjalne podziękowania dla Rodrusa: wiem że model ciężarówki nie jest piękny, ale jestem nowicjuszem i to było moje pierwsze podejście do samochodu.
Bardzo podoba mi sie jego kolekcja (nauczyłem Davida jak oglądać inne relacje - Akra), bardzo dobra robota, zwłaszcza traktory. Bizon jest cudownie zdetalizowany.
Wkrótce wyjeżdżam na 90 dni, ale powrocie przyślę zdjęcia innych modeli.

 
12-11-14 09:28  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A David nie wyjeżdża jednak na 90 dni, ale na jeden dzień poza Tajlandię, gdzie odnowi wizę pobytową na kolejne 90 dni :-)
Czyli że powinienem wkrótce dostać od niego fotki innych modeli.

 
17-11-14 09:00  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zmieniłem nazwę wątku, bo teraz jest to po prostu galeria modeli wykonanych przez Davida. David przedtem robił modele drewniane, od niedawna przerzucił się na kartonowe jako mniej kosztowne :-)

David późno zaczął kleić karton, bo tak na oko jest w moim wieku (jestem rocznik 1951) i de facto wciąż się dopiero uczy – ale jak widać, jest bardzo ambitny. No to lecimy.



, , , ,

, ,

, , ,




--

 
17-11-14 10:17  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

I żaglowce i tylnokołowiec są z drewna

 
17-11-14 10:32  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David jest na emeryturze, więc ma sporo czasu :-)

I kolejne fotki, tym razem tylko kolejowe:

, , ,

, , , ,

, , ,

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 34Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024