FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 64Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
20-02-15 11:03  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tiger Moth jest gotowy!

, , , ,

, , , ,


By the way, David: white-red checker on the fuselage means that the plane was flown by Polish pilot (this is mark of our military planes)

--

 
20-02-15 11:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Już ?! Niemożliwe,ilu pomocników David tam ma ? Model wygląda fajnie,ale z bliska widać,że za bardzo się spieszył. David zwolni. To hobby nie wyścigi :)

Have already?! Not possible, how many midfielders David there has? Model looks cool, but up close you can see that too much in a hurry. David release. It's not racing hobby :)

 
20-02-15 12:19  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

rodrus- nie MIDFIELDERS ale HELPERS. Midfielder to pomocnik, ale tylko w futbolu ("gracz środka pola") :-))))))) NO i raczej "It is modelling, not race". "Racing hobby" to "wyścigowe hobby" czyli coś, czego nie ma :-)

Widzę że nadal twardo wierzysz w Google translator :-) Proponuję jednak żebyś pisał po polsku, po czym ja podam angielską wersję :-)

 
20-02-15 13:30  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ok :) Dla tego zostawiałem Polski tekst.

 
01-03-15 17:07  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kolejny samolot w polską szachownicą. Ale – David! – widzę tylko ramę kokpitu – a gdzie jest kokpit???

Another plane with Polish checker. But – David! – I see only canopy’s frame – and where is canopy???

, ,

, ,

--

 
01-03-15 17:23  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

David,jesteś świetnym modelarzem,ale widać,że model powstał w ekspresowym czasie.Cały efekt psują 2 rzeczy
- Brak oszklenia
-Garby i nierówności na łączeniach segmentów.Za duże wręgi wpychane na siłę.

Ja Cię proszę,abyś zwolnił.Szkoda,żeby taki talent modelarski niweczyć przez pośpiech. Tiger Moth wyszedł Ci dużo lepiej.

 
01-03-15 17:52  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wydaje mi się, że to jest jeden z pierwszych modeli samolotów wykonanych przez Davida.
It seems for me that this is one of the first model of aircraft made by David.

--

Post zmieniony (01-03-15 17:54)

 
02-03-15 09:33  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David: rodrus wrote:

David, you are a great modeller, but I see that this model was made very fast. The whole effect is spoiled by:
- lack of canopy
- humps between elements. Too large frames have been pushed by force into segments.
(and remark from me, Akra: too large frames should be adjusted to the segments by grinding)

I ask you to slow down. It is a pity that such a modeler’s talent is wrecking by hurry. Tiger Moth was much better.

 
02-03-15 18:09  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David napisał:

Re canopy I find it very difficult to do a nice job, I have tried double sided parcel tape as you can see on other models but this time i decided to leave off , Next time i will try again

As i said before i am finding airplanes very difficult to do however care full i am with the joints etc.

I didn't understand last comments from Rodrus and Ostoja , but am sure not good ????
Maybe i should stick to making trains.

czyli w wolnym tłumaczeniu - in Polish:

Odnośnie oszklenia kabiny. Poprawne jej zrobienie jest bardzo trudne. Próbowałem dwustronnej taśmy (?) jak to widać na innych modelach, ale tym razem zdecydowałem odpuścić. Następnym razem znowu spróbuję.

Jak pisałem wcześnie, uważam modele samolotów za bardzo trudne do zrobienia, staram się bardzo uważać na połączenia części itp.

Nie zrozumiałem ostatnich komentarzy Rodrusa i Ostoi, ale myślę że nie są pozytywne? Może powinienem powrócić do budowy pociągów.

David,

Rodrus praises your models of the planes. He thinks, however, that you build them very fast, which finally results with not enough quality of models, for example humps between fuselage segments, do not mention lack of canopy.

Ostoja thinks that apparently you are novice with plane models. In other words the more planes you build, the better results will be achieved.

I think that you should built more and more planes, until you are as good as with locomotives :-)

czyli – in Polish:

Rodrus chwali twoje modele samolotów. Uważa jednakże, że budujesz je bardzo szybko, co w rezultacie nie daje modeli o wystarczającej jakości, dla przykładu garby pomiędzy segmentami kadłuba, nie wspominając o braku owiewki.

Ostoja sądzi, że najwyraźniej jesteś nowicjuszem jeśli idzie o modele samolotów. Innymi słowami im więcej samolotów zbudujesz, tym lepsze rezultaty osiągniesz.

Myślę że powinieneś budować kolejne i kolejne samoloty, dopóki nie będziesz w nich tak dobry, jak w lokomotywach :-)

 
02-03-15 18:30  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Akra ma rację. Po prostu - nie spiesz się:) Wyjdź z założenia,że lepiej mieć 10 dobrych modeli,niż 100 kiepskich.Te 10 będzie cieszyło oko o wiele bardziej niż te 100 sklepane na szybkiego.Jesteś Dobrym modelarzem.Twoje Okręty z drewna zapierają dech,a parowóz jest Miodzio.Samoloty to Twoja słabsza strona więc warto się w tym temacie podciągnąć.Po prostu się nie spiesz, "studiuj" model i dopasowuj elementy,a efekt murowany :) Nie poddawaj się i działaj dalej !!! Jak czegoś nie wiesz - spytaj :)
Więc jaki samolot następny?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 64Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024