FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-10-14 15:56  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Podoba mi się.
Sprawiasz że coraz bliżej mam do decyzji o zakupie tego okręcika. Nawet znając braki opracowania. Podoba mi się bardzie od Georgea :-)
Pzdr

 
19-10-14 22:43  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać - śliczności kleisz Waść.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-10-14 09:18  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Jaceko99 - wychodzi super i w Twoim wykonaniu elegancko się prezentuje ta nadbudówka. Ja na tym etapie robiłem tak jak to było w opracowaniu nie dodając nic od siebie i nie uzyskałem takiego efektu jak widać u Ciebie.
Popełniłeś jednak ten sam błąd co i ja - te okienka - drugi/środkowy poziom w tej wystającej części nadbudówki - tam gdzie po bokach tych "okienek" wklejałeś takie małe trójkąciki - TO NIE SĄ OKIENKA.
Jest to błąd w opracowaniu, zobacz na zdjęciach dostępnych w necie, tam nie ma okien tylko wyprofilowanie i wzmocnienia ścianek nadbudówki (nie wiem jak fachowo się to nazywa). Wydaje mi się, że autor opracowania modelu żle zinterpretował to na plach i światłocień jaki powstawał w tym miejscu uznał za okna i tak zostało to opracowane w modelu.
Ja też na początku wyciąłem tam te "okienka" ale w późniejszym etapie zamalowałem.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
24-01-15 21:04  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam po przerwie.

Od ostatniej aktualizacji minęły ponad trzy miesiące. Myślę,że teraz powinny się one pojawiać częściej. W modelu przybyły radary. W budowie pomogły mi elementy fototrawione.



Pozdrawiam

 
25-01-15 21:32  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Dziś skleiłem stanowiska obserwacyjne. Tak jak większość drobnicy, zrobiłem je według własnego projektu.



Po wyposażeniu stanowisk obserwacyjnych nadbudówka została skończona.



Pozdrawiam

 
26-01-15 21:09  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

I jest Super, Konsekwentnie i czysto.
Bardzo lubię ten okręt i mam też swój egzemplarz, który czeka w ciemnej szafie na swoją kolej :o)
Czekam na kolejne odsłony.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
28-01-15 22:41  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Detale super. Mógłbyś się jednak bardziej postarać przy retuszu. Gdzie nie gdzie widać niedomalowania a gdzie indziej upaćkane elementy.

 
01-02-15 23:27  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Ostatnio pracowałem nad główną artylerią okrętu. Wieże nie wyszły tak jak chciałem. Tylna ściana wieży "C" okazała się za niska. Możliwe, że była to moja wina, ponieważ w wieży "A" wszystko pasowało. Dodatkowo zepsułem boczne ścianki tej samej wieży i musiałem je sztukować z zapasu koloru. Podczas retuszu wieży "B" zamazałem niechcący jej pokład. Ślad był tak duży, że zdecydowałem się zakryć to dodatkową łatą kamuflażu.



Pozdrawiam

 
02-02-15 10:33  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Jacek - nie wiem czy wiesz, ale barbeta wieży B w opracowaniu jest za niska, generalnie da się złożyć (ja tak zrobiłem bo nie wiedziałem o tym) tylko nie będzie odpowiadała stanowi faktycznemu.
Na stronie wydawcy jest ponoć do ściągnięcia poprawna barbeta.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
08-02-15 18:28  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Podczas ostatnich kilku dni działa główne pozyskały barbety. Barbeta wieży "B" pochodzi ze strony GPM. Różni się trochę kolorem, ale to wino drukarki.



Kolejnym elementem jaki wykonałem są dwie szalupy. Jest to w całości mój projekt. Zdecydowałem się zaprojektować je głównie ze względu na kształt kadłuba (różnica jest dobrze widoczna na części rufowej).


Łodzie z wycinanki:



Mój model:








Pozdrawiam

Post zmieniony (08-02-15 18:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024