FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-10-14 20:52  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Liczę na to, że takie ułatwienie zachęci Kolegów do malowania pojazdów i będziemy oglądać wysyp polskich pojazdów z różnych pól bitewnych, zróżnicowanych kamuflażowo, także pod względem wyposażenia czy użytkowych uszkodzeń, a nie tylko w barwach zaproponowanych przez Wydawców.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-10-14 18:03  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
Dzięki Piotrze za odpowiedź na @ . W sumie to widzę że indywidualne zamówienie kalek raczej nie wchodzi w grę ,a mało osób buduje modele te co ja np. Dodge WC-54 MP z Modelika. następny będzie Staghound Mk I też z Modelika i w twoich kalkach nie ma znaków do niego. W sumie doszedłem do wniosku że pozostanę przy technice malowania oznaczeń. Ale na pewno kupię u ciebie te co już masz opracowane tak na przyszłość żeby były pod ręką i wymusiły budowę czegoś w barwach Polskich

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
24-10-14 20:08  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Od razu uprzedzę kolejne pytania.
Poprosiłem Kolegę Primo by zadał pytanie z maila w tym wątku bym nie musiał odpowiadać indywidualnie.
Otóż kalek do polskich pojazdów z 1DP mam na kilka arkuszy A4 .Będę je wydawał sukcesywni w zależności jak szybko kupicie kolejne wydania. To jednak logistycznie spore zaangażowanie finansowe przy jak już pisałem krótkich seriach. Robię wszystko by na dużym arkuszu zmieścić maksymalną ilość pojazdów i by zoptymalizować Wasze wydatki.
Ja także będę tych kalek używał i tylko dlatego inwestuję i ryzykuję swoje pieniądze. Zobaczycie malowania, których nigdzie dotąd nie widzieliście, bo miałem to szczęście, że dotarłem do archiwuwów z których niewielu korzystało. Prawie 2 lata pracy i przygotowań.

Co do Dodga to kalka będzie, ale w kolejnych edycjach.
Wersja MP znajdzie się na kalce aliantów, a ci muszą poczekać i oddać pierwszeństwo Polakom!
Dziś już wiem, bo jestem po testowaniu kalki na zimmericie, że bez lęku o efekt mogę zacząć szykować kalki dla pojazdów niemieckich. Jak nazbieram malowań na arkusz A4 by było taniej, to taka kalka się ukaże. Jestem otwarty na Wasze propozycje.
W kręgu moich zainteresowań są 4 i 116 DPanc oraz 1 DP LAH oraz 12 DP HJ. Interesują mnie także wszelkie pojazdy zarchiwizowane na zdjęciach z okolic Trójmiasta. To chyba zrozumiecie ;-)
Chętnie także nawiążę kontakt z osobami mającymi autorskie opracowania malowań do pojazdów niemieckich czy alianckich.

--

Post zmieniony (24-10-14 20:12)

 
25-10-14 11:48  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Konfigurując kolejne zestawy chciałbym zapytać o Wasze preferencje, a mianowicie czy na kolejnych kalkach starać się wstawiać pojazdy z jednego pułku czyli czyli np willys`a, humbera, shermana, ciężarówkę, crusadera AA, half-track`a itd ?
Pozwoli to zbudować Wam kolekcję pojazdów na dioramę, gdzie wszystko będzie spójne.
Oczywiście jednostki działały też razem i pojazdy mogły być wymieszane.
Czekam na opinie.

--

Post zmieniony (25-10-14 12:27)

 
28-10-14 10:50  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Z jednej strony, to dobra możliwość takiego ugrupowania modeli, z drugiej strony spychamy na drugi plan pojazdy z innych jednostek Dywizji. Skłaniałbym się raczej ku różnorodności .

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
28-10-14 16:15  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A co gdy ktoś chce kalki z jednego pułku? Gdy w kolejnej edycji będzie kolejny pułk to kupi ten którym jest zainteresowany. Mało głosów w dyskusji , szkoda.

Post zmieniony (28-10-14 16:54)

 
28-10-14 17:37  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

I w drugą stronę, gdy będzie zainteresowany pojazdami z konkretnej jednostki, to kupi kolejny zestaw celem skompletowania oznaczeń dla nie j;-p

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
29-10-14 22:43  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak dla mnie to zgrupowanie różnych pojazdów z jednego pułku było by ciekawszym rozwiązaniem. W takim wypadku z czasem można by wypuścić i inne jednostki a wszystko pozostało by pogrupowane tematycznie. Zestawy różnych malowań dla jednego typu pojazdu też były by ciekawe ale wydaje mi się, że się słabiej sprzedadzą.

--
GG 6801515

 
30-10-14 11:40  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Temat super. Też jestem za tym aby znaki jednej jednostki były do wszystkich pojazdów na jednym arkuszu.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-11-14 18:45  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kalka już w sklepie.
Cenę ustaliłem na 65 PLN, co arkuszu A4 i przy 20 pojazdach podniesie koszt modelu o 3zł.
Dodatkowo na kalce zapasowe orły, godła 4 PczC , znak drogowy i słup graniczny znad Odry.
Jako, że to moja pierwsza inwestycja w kalki to zamówilem serię limitowaną 20szt.
Będę czekał na Wasze opinie. Przygotowana jest także druga kalka z pojazdami 1DP. Jeśli kalki jako produkt Was zainteresuje to ruszam z drukiem.
Zapraszam!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024