FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-10-14 22:33  [R/G] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam was serdecznie w kolejnej mojej relacji. Ostatnio urzekły mnie budowle, a to szczególnie po ostatnich wypadach z moją rodzinką. Jakiś czas temu byłem niedaleko Tomaszowa Maz. w miejscowości Konewka i Jeleń, gdzie zwiedzić można schrony kolejowe z okresu II wś. przeznaczone dla pociągów sztabowych A. Hitlera. Idąc za ciosem, sprawdziliśmy, że w miejscowości Inowłódz leżącej niedaleko Konewki znajduje się stary romański kościółek z XII w. p.w. św. Idziego. Mając parę wycinanek romańskich rotund i kościółków projektu P. Hejla z Czech pomyślałem, że ten będzie perełką w kolekcji. Dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi i projektanta Tomasza K. pomysł ten mogę zrealizować i przy okazji podzielić się nim z wami. Mam nadzieję, że odpoczniecie trochę od karabinów i pancerza przy mojej relacji.

A oto główny sprawca:



A tak prezentuje się wycinanka:



No i pierwsze cięcia, postanowiłem nieco wzbogacić sam model w otoczenie fauny, stąd taki kształt podstawki:



Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (05-01-15 09:40)

 
13-10-14 22:52  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Kto sprawdza? A........główny sprawca:-), modelik na dwa wieczorki też takie lubię.

 
14-10-14 09:12  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

kibicuje i podglądam, a sam modelik chętnie bym kiedyś nabył drogą kupna. Może by zrobić taką mini serie jak to czesi ?:)

 
14-10-14 12:12  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
pieczarek   

Bardzo fajny projekt, bede kibicowac. Zastanawiam sie tylko, czy aby na pewno chodzilo Ci o faune ;) Jesli tak to tym ciekawiej sie zapowiada.

--
pozdrawiam Kuba

 
14-10-14 13:43  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kolego Szebi. Zaskoczyłeś mnie swym pomysłem.Otóż w latach 60 tych ubiegłego stulecia przebywałem w Inowłodzu na koloniach.Pamiętam ,że tym kościółku kręcono jeden z odcinków serialu pt.,, Czterej Pancerni " Kościółek góruje nad okolicą ,jest widoczny z daleka .O jego walorach turystycznych nie będę się rozpisywał, dla mnie stanowi on wartość sentymentalną ponieważ swego czasu dość często Inowłódz był na trasie moich turystycznych wędrówek. Natomiast jako modelarza , który skleja modele budowli zaskoczyłeś mnie ,że wpadłeś na pomysł jego sklejenia.Życzę Ci powodzenia w jego montażu.Będę zaglądał do Twojej relacji.

--
Pt-47

 
14-10-14 14:21  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Zasiadam, i życzę powodzenia :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
14-10-14 21:06  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Uroki pisania postów z telefonu, czasami pomysłowość poprawy pisowni przez słownik mnie rozbraja... oczywiście, że chodzi o florę ;) Aktualnie robię drobnicę popijając złocistym - Polska - Szkocja 1:1 ;)

Pawle zaskoczyłeś mnie z tymi "pancernymi", czyli kleję obiekt z bogatszą historią niż się spodziewam, cieszę się też, że kleję coś co dla Ciebie jest sentymentem, mnie również urzekło i musi być w kolekcji :)

Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (14-10-14 21:18)

 
16-10-14 21:22  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Paweł ten kościół grał w "Pancernych" pałac w Schwarzer Forst , ale tylko z daleka, że się tak wyrażę.Sceny we wnętrzu gdzie m.in. Tomuś smażył swoją słynną jajecznicę, kręcone były w budynku gdzie obecnie znajduję się Rektorat Politechniki Łódzkiej.


podglądam i kibicuję w budowie :-)

--

Post zmieniony (16-10-14 21:22)

 
26-10-14 11:26  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam po przerwie. Tym razem skromnie, bo tylko okna, takie uroki pracy zawodowej. W oknach wieży dorobiłem żaluzje, a w pozostałych podkleiłem folią by uzyskać szklisty efekt. Całość pokazana na zdjęciach to 201 części:



Teraz można brać się za szkielet, modelu zacznie przybywać :)

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-11-14 09:21  Odp: [R] Kościół św. Idziego Inowłódz wg projektu Tomasza K. 1:150
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Część dalsza relacji. Powstała część główna kościółka wraz z prezbiterium i zakrystią. Pora na wieżę. Później pomyślę nad uplastycznieniem dachu.





Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (05-11-14 09:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024