FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-10-14 22:30  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Rośnie pajęczynka i fajnie to wygląda. Lubię ten etap.

Olinowanie ruchome bym zrobił jasne. Ja moczyłem białą nitkę w herbacie i nabierała fajnego niesterylnego koloru.
Byle nie za długo, bo wyjdzie za ciemna, a herbata wystygnie i będzie niesmaczna ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
16-10-14 07:34  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Olinowanie ruchome powinno być koloru jasnego, najlepiej kolor zbliżony do barwy lnu, ale nie białe. Olinowanie stałe było smołowane stąd w modelach efekt ten staramy się osiągać wykorzystując nici koloru czarnego, choć znacznie lepsze efekty daje wcieranie w jasne liny odpowiednich mikstur barwiących na ciemniejszy kolor. Taka lina olinowania stałego, po przetarciu szmatką i usunięciu nadmiaru mikstury, ma odcień ciemny, ale nie w pełni czarny. Nadmiar mikstury pozostaje w szczelinach pomiędzy pokrętkami liny, co daje efekt podobny do tego, jaki był w dawnych czasach. Przy wykonywaniu olinowania ruchomego niektóre z lin powinny być jednak czarne. Chodzi o liny, które owijano dookoła dodatkowo liną, zabezpieczając taką linę przed przetarciem. Będą to liny zwane po angielsku „sling”, na których spoczywa główny ciężar fok i grot rei. Poza tym, koloru czarnego powinny być wszystkie stropy, w których osadzane są bloki w tym, długie stropy dla bloków brasów.

Pozdrawiam
Jarek

 
16-10-14 10:05  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki za fachową opinię! Otworzę słownik i przeanalizuję to raz jeszcze :) Liny będą jasne zatem w większości, może za radą Hastura pomoczę je w herbacie i lekko zabarwię.

 
29-10-14 09:34  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Plątanina linek i kluczenie między pajęczyną zaczyna się na dobre. Nie będę ukrywał, że zastosowałem kilka uproszczeń, ale trudno. Na chwilę obecną niektórych rzeczy nie przeskoczę.

 
06-01-15 11:24  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mariaszek prezentuje nam tu pięknie majstrowanego Kruka, Wemek równie urodziwą Santa Marię... I akurat teraz zachciało mi się zamieścić wypociny w postaci mojego Wilczka... Ożaglowałem grotmaszt. Nie jest to poziom Kolegów wyżej, ale trudno. Temat zacząłem, temat skończę. Musiałem zastosować sporo uproszczeń w stosunku do planów, ponieważ nie jestem w stanie przy tej skali powiązać wszystkich tych sznureczków tak jak owe plany nakazują.

 
06-01-15 11:32  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jakie wypociny ? Chłopie :) Bardzo podoba mi się wykonujesz Wolfa.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-01-15 11:57  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jest pięknie!
Petrov, zawstydzasz kolegów brakiem pewności siebie i musisz wiedzieć, że to właśnie dzięki takim relacjom inni napaleńcy np tacy jak ja pragną mieć żaglowiec na półce, bo patrząc na efekty pracy nachodzi ich ochota na własny, równie dobry jak Twój.
Jest pięknie!

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
06-01-15 14:06  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

To jest Twój pierwszy poważniejszy żaglowiec?
Jeśli tak, to na pierwszy raz nie jest źle. :-)

Nie kleisz seryjnie okrętów, więc pewnie jeszcze tego nie wiesz.
Takie łódencje w rejsie reje i żagle miały ustawione odpowiednio do wiatru. Czyt. reje były zbrasowane.
To tak na przyszłość. :-)

Pozdrawiam

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
06-01-15 17:31  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cieszę się że znalazło się tych kilka osób które pozytywnie odbierają mój wytwór! Dzięki Patryk za fachową radę! Tylko przepraszam za ignorancję, nie wiem do którego elementu w Wolfie powinienem ją odnieść. Zdaję sobie sprawę, że ułożenie rej czy "zwinięcie" żagli w moim modelu mija się z realizmem prawdziwego żaglowca, ale przyznam iż moja wiedza żeglarska/szkutnicza kończy się na podziwianiu ożaglowanych jednostek :)

 
06-01-15 18:52  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

W skrócie, to reje mają być obrócone.

W położeniu, które Ty zrobiłeś, żagle grotmasztu zabierają cały wiatr fokmasztowi (jeżeli np. wieje od rufy), co w rezultacie powoduje, że ożaglowanie pierwszego masztu nie pracuje (nie łapie wiatru).

Jeżeli lubisz podziwiać żaglowce, to polecam przypatrzeć się ustawieniu ożaglowania, czy położeniu olinowania. Dobrze jest też przepłynąć się taką jednostką, co polecam. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024