FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-09-14 12:49  [R/G] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Po przygodach z Małym Modelarzem kolejnym modelem jaki wziąłem na matę jest klasyk:



Jest to pierwszy model, który kupiłem z tego wydawnictwa i pamiętam że jak go przeglądałem to otwierałem gały, jak świetnie opracowany jest ten samolot, ta grafika. Super. No i w końcu przyszedł na niego czas. Może się uda. Myślałem nad zakupem laserowych wręg, bo wiadomo że w modelach z tego wydawnictwa jest ich mnogo, ale w tym nie jest jeszcze tak źle i zdecydowałem się zaoszczędzić te 40 zł. Póki co skleiłem szkielet centralnej części i nosa.



Jest to mój drugi - po Mustangu - model z wydawnictwa ze Stegny. Po owym Mustangu trochę rzeczy jeszcze popełniłem, więc nieśmiało liczę że obecna 109tka wyjdzie mi nieco lepiej zważywszy na fakt że moje doświadczenie nadal uważam za stosunkowo niewielkie, a modele z tego wydawnictwa do łatwych nie należą. Będziemy walczyć.

Post zmieniony (31-10-14 09:49)

 
24-09-14 22:54  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ostatni widok na wnętrze kabiny, bo zaraz i tak prawie wszystko się zakryje w zakamarkach dziupli pilota :) Poziom detalizacji zdaje się jeszcze nie do końca "halowski", bo jest przyzwoity - czyt. "nie tak strasznie wiele niepotrzebnych części 0,5 na 0,5 mm". Klei się przyjemnie.

 
02-10-14 22:36  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ostatnio mało czasu na klejenie, pracy sporo... Ale coś w wolnych chwilach dłubię i przy Wolfie i przy Meserszmicie.

Co do samolotu - spore wyzwanie. Niby myśliwiec, niby prosta konstrukcja, ale model jak na moje możliwości do łatwych nie należy. Ale walczymy. Rzecz jasna kilka rzeczy chciałem żeby wyszło lepiej, ale ogólnie rzecz biorąc jestem pozytywnie nastawiony do dotychczasowego wyglądu. Zadowolony jestem z wnęk karabinów, a trochę obawiałem się tego elementu.



I na koniec jeszcze szkielet ogona :)



Wniosek póki co nasuwa się przede wszystkim taki, że szkoda życia na szkielety ręcznie wycinane przy modelach ze Stegny :) Po to Pan Bóg wymyślił je laserowo cięte żeby z nich korzystać i oświadczam wszem i wobec, że przy następnym modelu od Hala nie będę żydził i zakupię wręgi laserowe :)

 
07-10-14 14:17  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

 
15-10-14 09:22  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

 
15-10-14 10:42  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak-to, jeszcze nie ma żadnych oglądaczy, no to ja będę pierwszy. :-)))

Jest całkiem dobrze.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-10-14 10:49  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ja też podglądam, ale zdjęcia są jakie są i co tu pisać? Mało szczegółów widać, a ogólnie to chyba nie jest źle ;-)

 
15-10-14 21:41  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję za odzew! Nie jest źle - to dobre określenie i taki mam odczucie :) Postawiłem sobie poprzeczkę nieco wyżej z początku, ale jednak do Halińskiego trochę muszę jeszcze potrenować. Są elementy które totalnie mi nie wyszły, ale trudno. Model ukończę, doświadczenia nabędę.

 
23-10-14 11:55  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dorobiłem lotki i chłodnice... Nie stykło coś... Nie wiem gdzie popełniłem błąd, gdzieś pewnie wręga tu była 0,1 mm za gruba, tam o 0,2 i dalej poszło lawinowo... Namęczyłem się przy chłodnicach podskrzydłowych, trochę dziwna konstrukcja, ale to nie jest usprawiedliwieniem. Spaparałem i wyszło krzywo. Trudno. Pomarudzę trochę na sam koniec, ale nie jestem zadowolony z modelu... Miało być fajniej tym razem, wyszło jak zawsze.



i śmigło...

 
23-10-14 13:52  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4; KA 4/2005
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Petrov -Ty znajdź pozytywne strony , przynajmniej w tym wydaniu miałeś namalowane jak skleić chłodnice , sklejałbys inne wydawnictwo to bys musiał sie domyślać :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024