FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-10-14 13:45  [R/G] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zacząłem kleić kolejny czołg dla mojego wnuka. Po IS-2 zażyczył tym razie sobie Panterę z Modelika, 1:25. Szkielet laserowy, laserowe gąsienice. Czołg nie będzie malowany, jedynie retuszowany. Na zdjęciach widać, że nie wszędzie jeszcze retusz jest położony, ale „się zrobi”.





,

Tym razem spróbuje zrobić lufę z wycinanki, ale jeśli wyjdą jakieś załamania, zmienię na drewnianą. Kupię także zestaw lin.

--

Post zmieniony (06-05-17 18:57)

 
05-11-14 19:52  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Pisanie kolejnych odcinków „Opowieści” (zapraszam do KARTON CAFE – „Opowieści bardzo ciekawe, ciekawe i takie sobie” – wkrótce będzie Opowieść numer 300!!!) jest szalenie czasochłonne, stąd dopiero teraz kolejne zdjęcia z budowy Pantery.

Przygotowałem tył/górę kadłuba:


Po czym zabrałem się za ażurowe elementy tej części kadłuba. Nakleiłem je na czarną laserowo wycinaną siateczkę (także z Modelika)
,

i przykleiłem na miejsce


Przyjąłem zasadę szczegółowego retuszu, co oznacza malowanie także krawędzie części wyciętych ze zwykłych arkuszy (czyli cieniutkich). Warto, bo jednak daje to znakomity efekt. I zabrałem się za pozostałe elementy zadka Pantery. Rury wydechowe zrobiłem z papieru nawiniętego na gruby ale za to miękki drut, który potem wygiąłem zgodnie ze schematem. Na zdjęciach wygląda to tak sobie (ujścia rur są pełne, a nie „rurowe”), ale oczywiście w realu wygląda to dużo lepiej

, ,

Za chwilę zasiadam za pisanie kolejnej Opowieści, ale – jak to mawiają Rosjanie: don ‘t worry – wrócę wkrótce z kolejnymi zdjęciami modelu!

--

Uuuu, dopiero teraz na fotkach dojrzałem braki w retuszu (jak zwykle w realu niewidoczne...). Zaraz to poprawię!

Post zmieniony (05-11-14 19:56)

 
06-11-14 08:20  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piterpanzer - "od zawsze" jestem pod wrażeniem Twojej znajomości tematu (serio!!!! zero kpiny!). Ja niestety znam się na broni pancernej jedynie na tyle, że odróżnię czołg od działa samobieżnego. Model kleję na prośbę mego 12-letniego wnuczka, Mistrza World of Tanks:-)

Jak słusznie zauważył Paolo vanKossi, kleję w standardzie i dlatego nijak nie można mojej pracy dyskredytować z pozycji: "Ta część w oryginale była 30 cm dalej do tyłu, niż jest w modelu, więc nie ma co chwalić pracy Akry." A Borowy docenił właśnie jedynie MOJĄ pracę, a nie pracę AUTORA. Pozdrawiam serdecznie, Piterpanzer, wnet kupię u Ciebie zestaw lin do tego czołgu, a może nawet i lufę, jeśli mi nie wyjdzie ta papierowa, z modelu:-)

--

Post zmieniony (06-11-14 08:22)

 
06-11-14 09:29  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piterpanzer - pewnie, że "wpuszczenie włazu nad silnikiem" standardu by nie naruszyło, ale JA SIĘ NIE ZNAM NA CZOŁGACH I KLEJĘ MODEL JAKI JEST. Skąd mam niby wiedzieć o jakimś "wpuszczeniu"?

 
30-03-16 14:36  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Pisanie Opowieści zajmowało/zajmuje mi mnóstwo czasu i chociaż będę starał się je kontynuować, to jednak zatęskniłem za zapachem kleju :-)

Ostatnia moja relacja/zdjęcia z klejenia Pantery była 5 listopada 2014 roku i czas najwyższy aby model wreszcie skończyć.

Czekając na lufę i liny od Pitera kleję wieżę.


I już mam problem... Na tym zdjęciu widać otwór włazu, ale nie zostawię go otwartego, jak to proponuje na rysunkach zestawieniowych autor modelu, pan Waldemar Rychard.


Właz będzie przykryty (tu jedynie prowizorycznie):


Zacząłem klejenie noktowizora i reflektora, uwidocznionego na tych oto rysunkach:


Aż cztery rzuty, ale ze względu na mnogość malutkich części, można oszaleć zanim się człowiek domyśli, co gdzie przykleić. Przy tak skomplikowanym elemencie same płaskie rzuty – przy których Autor z pewnością mocno się napracował – są niewystarczające. Zakładam że w końcu skupiając się i kombinując do bólu skleję ten element, ale co już do tej pory wymamrotałem pod nosem to moje :-)

Wszystkie części czołgu idealnie do siebie pasują – złego słowa nie powiem! - ale nie tylko przy noktowizorze/reflektorze traci się zbyt dużo czasu na rozszyfrowanie „inżynierskich” rysunków. A przecież można by wziąć przykład np. ze starszego kolegi :-) i przy szczególnie skomplikowanych elementach wstawić rysunek 3D. Oto przykład z modelu „Garlanda”:


Jasne że nie wygląda to tak elegancko jak wymuskane rzuty Autora, ale za to są znacznie czytelniejsze. Odręczny rysunek stojącego przed rysującym elementu powstaje w kilkanaście minut, a jest pomocniejszy od kilku nawet rzutów!

Oto podstawa noktowizora/reflektora:


Tylko gdzie potem całość przykleić? Na żadnym z tych rysunków tego nie widać! Musi to być przyklejone tak, żeby całość nie blokowała klapy luku (tej z trzeciego zdjęcia). Myślałem najpierw żeby przykleić to od wewnątrz wystającej „szyny” (drugie zdjęcie) w jej górnej części, ale krzywe łuku „szyny” i podstawy noktowizora/reflektora różnią się od siebie, czyli że nie tędy droga.
,

Szukałem w necie jakichś zdjęć czy rysunków które by mnie oświeciły, ale bezowocnie. Czy ktoś wie zatem, do czego przykleić postawę noktowizora/reflektora tak, żeby nie blokowała klapy zamykającej luk?

--

 
30-03-16 18:26  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zdjęcia są rewelacyjnie dokładne - DZIĘKI! - tyle że... w jaki sposób zamykano klapę, skoro na drugim zdjęciu wyraźnie widać, że podstawa tego ustrojstwa to uniemożliwiała?

 
30-03-16 19:45  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przemku, ale co to znaczy "ściągnąć"? Wciągnięcie do środka czołgu wydaje mi się niemożliwe (zajęłoby za dużo miejsca). Położyć na wierzchu wieży? Zleci!

Qrczę, wciąż wiem tyle co nic...

 
31-03-16 08:07  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

JSJ - wielkie dzięki!!! Swoją drogą, ponieważ zestaw z natury rzeczy był używany tylko w nocy, można było sobie pozwolić na pozostawienie otwartego włazu.

Ponieważ aparatura ma ciekawy wygląd, skleję ją do końca i zamontuję na modelu, rezygnując z zamkniętego luku.

 
31-03-16 10:59  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki Demon, wydrukowałem sobie kilka fotek :-)
Aha, dlaczego szkło reflektora jest czerwone??

Post zmieniony (31-03-16 11:00)

 
31-03-16 20:25  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piter, myślałem że na pierwszym Twoim zdjęciu to wielkie to jest zwykły reflektor, a to obok (w formie walca) jest noktowizorem. A jeśli to "główny reflektor" jest noktowizorem, to czym jest ów walec po jego prawej stronie? Po prostu "walcem-coś-tam-w-sobie-mieszczącym"?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024