FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
11-05-17 14:54  Odp: [R/G] Pantera 1:25, Modelik
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

W woli uściślenia i bez osobistych wycieczek pragnę uściślić, że Halogen z pewnością ma "egzamin zaliczony" z teorii modelarstwa bo trochę modeli zaprojektował i wydał swego czasu. A za to, że mu się teraz nie chce powinien dostać kopa.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
11-05-17 15:13  Odp: [R/G] Pantera 1:25, Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Albo kopa albo dożywocie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-05-17 18:02  Odp: [R/G] Pantera 1:25, Modelik
Tap-Chan 

 

Model fajny. Na Halogena nie ma co się obrażać, napisał w sumie prawdę, braki w retuszu widać chociażby na jarzmie i maskownicach na silniku. Z tyłu wieży widać, że retusz faktycznie jest częściowy - na lewej bocznej płycie wieży, tylna krawędź, ta na zielono, miejscami retusz widać miejscami nie. Białe wychodzi też gdzieniegdzie na załamaniach kartonu, czyżby ktoś zapomniał o caponie? :)

Mi osobiście nie podoba się, co zrobiłeś z lufą - miałeś piękną drewnianą, a zasłoniłeś ją pozałamywaną kartonową. Rozumiem, że kolory zbytnio się różniły? Skoro miałeś tam twardy rdzeń to trzeba było przykleić jedną stronę kartonowej na SG, resztę od spodu przeciągnąć śliną modelarską lub BCG i ładnie owinąć na pół-mokro. Jeżeli w środku jest drewniana lufa to możesz to jeszcze uratować, namocz wspomnianymi wyżej specyfikami załamania i delikatnie czymś okrągłym (np. rękojeścią nożyka modelarskiego) ruchami wzdłużnymi wyoblij. Jakby wyłaziło białe to retuszem to.

 
11-05-17 18:43  Odp: [R/G] Pantera 1:25, Modelik
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra nie wycofuj się z forum. Mi Twój czołg sie podoba.
Wiem z doświadczenia, że zdjęcia potrafią trochę pokazać model w "innym świetle" niż jak się go ogląda na żywo. Pamiętam jak sam na zdjęciach swojego modelu zauważyłem jakiś defekt, a jak oglądałem model aby to poprawić to nie mogłem tego dostrzec. Może to wynika z tego, że jak robimy zdjecia modeli w makro to przykładamy obiektyw tak blisko aby zmieścił się cały model, a to jest całkiem inna perspektywa niż oglądanie modelu z odległości około 30-40 cm jak zazwyczaj na niego patrzymy.
Liczę, że na tym forum jeszcze będę mógł podziwiać kolejne modele w Twoim wykonaniu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024