FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-03-16 10:18  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zerknij do mojej relacji, może coś wyjaśni tutaj

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
31-03-16 10:59  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki Demon, wydrukowałem sobie kilka fotek :-)
Aha, dlaczego szkło reflektora jest czerwone??

Post zmieniony (31-03-16 11:00)

 
31-03-16 11:49  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Gdzieś tam w komentach się przewija wypowiedź i doktoryzacja PiteraATS na temat kolorów tych szybek. Teraz już nie pamiętam czy poprawiłem zgodnie z uwagami, czy zostawiłem źle ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
31-03-16 12:21  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Te Piotery to mądre chłopaki.
Ładny model będzie.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
31-03-16 16:54  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Szkło miało ciemny kolor, po to, by zneutralizować pasmo widzialne światła żarówki. Ponieważ pasmo podczerwieni światła jest bardziej przenikliwe od pasma widzialnego, bez problemu przechodzi przez przyciemnioną szybkę reflektora. Swego czasu interesowałem się mocno niemiecką noktowizją z okresu wojny, ponieważ, w ramach rekonstrukcji historycznej, budowałem replikę celownika Vampir do karabinka Stg-44. Konsultowałem się też z jedną osobą, specjalistą w dziedzinie noktowizji, która zajmuje się tym hobbystycznie. Ogólnie mogę powiedzieć, że najlepsze rezultaty dają szkła zabarwione na kolor ciemno-brązowy, czarno-granatowy lub prawie czarny, ale w przypadku niemieckich noktowizorów najlepszy będzie kolor bardzo ciemno-granatowy

 
31-03-16 20:25  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piter, myślałem że na pierwszym Twoim zdjęciu to wielkie to jest zwykły reflektor, a to obok (w formie walca) jest noktowizorem. A jeśli to "główny reflektor" jest noktowizorem, to czym jest ów walec po jego prawej stronie? Po prostu "walcem-coś-tam-w-sobie-mieszczącym"?

 
01-04-16 16:19  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

A więc tak jak pisałem wcześniej, jest to noktowizor aktywny. Składa się on więc z reflektora emitującego promienie podczerwone i przetwornika elektro-optycznego obrazu. Na zdjęciach, reflektorem podczerwieni jest ta lampa.
Natomiast ten walec, to właśnie przetwornik elektro-optyczny obrazu. To właśnie tam lampa elektronowa generowała obraz i rzutowała na luminofor, umieszczony od strony okularu i to właśnie przez ten walcowy przetwornik prowadzi się obserwację, dokładnie tak jak w przypadku lunety snajperskiej :)

 
11-04-16 11:09  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zdjęcia z soboty. Niedoróbki widoczne na zdjęciach makro (m.in. szpary i niedociągnięcia w retuszu – np. na kołach ) zostaną skorygowane. Zacząłem również szykować gąsienice (także z Modelika). Lufę od Piterpanzera pokryłem już podkładem, teraz czeka ją malowanie. Na ostatnim zdjęciu mój bałagan :-)

, , , , , ,

A przez całą niedziele niczego nie skleiłem, bo pisałem kolejną Opowieść do Karton Kafe.

--

 
11-04-16 16:21  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Toś Ty chłopie bałaganu nie widział :) A Pantera coraz ładniejsza.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-16 23:14  Odp: [R] Pantera 1:25, Modelik
JSJ   

Pierścień pod km. na kopułce ma jakąś śmieszną grubość, pewnie 2 x karton. Jeszcze dwie warstwy i byłoby tyle co trzeba (ok. 0,8 mm). Wcześniej nie zauważyłem, niestety.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024