FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 31Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-10-14 00:28  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Powiem Wam, że jeszcze raz przyjrzałem się "na żywo" tym pseudo-ryflom i... nie wyglądają tak źle, jak na tych zbliżeniach. Faktycznie można by ze zdjęć wnioskować, że to jakieś wielkie wgłębienia. Tak czy siak nie jest to jeszcze wersja finalna tego stopnia.

Szczelina obserwacyjna właśnie taka ma być;-) Za długo doktoryzowałem się nad zdjęciami obiektu muzealnego w Paroli, by strzelać jakieś większe gafy;-)

Mimo wszystko uważam, że rewelacji nie ma, a Wy po prostu przesadzacie. Paluchy mi zgrabiały od tych przerw i to widać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-10-14 07:46  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmm - do czego by się tu przyczepić ... Grzesiu ogoliłbyś się.

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
11-10-14 09:54  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gdzieś kiedyś w jakimś spożywczaku napotkałem rękawice foliowe do macania pieczywa i po bliższym zapoznaniu okazało się, że mają takie fajne drobniutkie "ryfle" :

Wiara patrzyła trochę jak na spaprańca widząc, że sobie je chowam równo złożone co by się wzorki za zbytnio nie pogięły :P
Pozdr.

--
GG 6801515

 
11-10-14 15:09  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zły link Jarosłav dałeś.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-10-14 18:46  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Racja, dzięki za poprawienie. Choć i tamten można otworzyć ;)

--

Post zmieniony (11-10-14 18:46)

 
13-10-14 17:06  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zaraz po moim wpisie, w którym próbowałem bronić plecionki z prętów stalowych, jeszcze raz zerknąłem na zdjęcia:-) O ile gołym okiem faktycznie stopień wyglądał przyzwoicie, to jednak na zbliżeniach już tak dobrze nie było:-)

Wyskoczyłem więc z łoża i zacząłem zalewać siatkę farbą, wikolem, a nawet bardzo drobną, wodnistą szpachlą:-) I, jak to zwykle bywa, cały stopień został zniszczony:-) W ferworze walki udało mi się jeszcze stosunkowo bezboleśnie oderwać go od kadłuba. Było dobrze po 3 rano, gdy wnerwiony położyłem się w końcu spać:>

Nazajutrz myślałem intensywnie, z czego zrobić rzeczony stopień. Że nowy ma być, to było już dawno ustalone, ale z czego zrobić te dziadowskie ryfle, żeby jakoś to wyglądało, no i żeby Jarek i Mariusz mnie już nie batożyli? :>

Poszukiwania spełzły na niczym, chociaż obszedłem okoliczne sklepy:-)

Ponieważ dysk twardy w komputerze stacjonarnym mi klęknął, musiałem na szybko zainstalować na laptopie Corela i wyrysować siatkę, jaka mnie interesowała. Linie odpowiednio pogrubiłem i zastanawiałem się, jak to teraz uwypuklić.

Metalowej siatki, prócz tej, którą oglądaliście, nie miałem. Naklejanie cienkiej cyny na glucie, jak również wyciskanie linii tępą igłą też nie dawało rezultatów.

W końcu stwierdziłem, że skoro wszystko zawodzi, odniosę się do korzeni - zrobię siatkę z papieru:-)


Wycinanie maleńkich otworków - mimo prób - zakończyło się fiaskiem, więc pociąłem papier na cienkie paseczki - tak na oko 0,3-0,4 mm. Po kolei naklejałem je na przygotowany rysunek. Oczywiście plecionki nie stworzyłem, bo najpierw poszło wszystko w jedną, potem w drugą stronę:-)


Otrzymałem taki oto wafel:-) Dla porównania z lewej to, co zostało z poprzedniego stopnia:-) Wyobraźcie sobie, jak musiała mi lecieć piana z ryja nad ranem, gdy zobaczyłem, jak go spartoliłem:-)


Potem już proza modelarska - podklejenie jeszcze jedna warstwą papieru, uformowanie, malowanie i przyklejenie do przedniej płyty pancernej.

Tak prezentuje się stopień w nowym wcieleniu:-) Myślę, że mimo, iż wygląda z bliska jak kawałek wikliny, to warto było go zrobić na nowo:-)
Dzięki za wejście na ambicję Panowie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-10-14 17:27  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No niiiiiee wiem... Dobra- klej dalej. Może się przyzwyczaimy do dekoracji typu sernik krakowski ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-10-14 17:42  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i ja nie jestem przekonany to tego stopnia. Jak masz jeszcze siłę i chęć to spróbuj z firanki. Ja używam takiej do pokrywania błotników w czołgach:

pozdr.
Marcin

 
13-10-14 18:07  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A Ja tam już się nie czepiam, jest lepiej, choć nie "naj" to jednak lepiej ;)

--
GG 6801515

 
13-10-14 18:15  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Grzesiu, nie zwracaj uwagi na utyskiwania tych dwóch powyższych panów une to tak z zazdrości. Zamiast ciąć paseczki papierzane może cienka nitka byłaby lepsza. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 31Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024