FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
09-10-14 19:37  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
AWOT   

Sturmovik, dokładnie tak. To był mój pierwszy model do sklejania i stąd mój sentyment do tych barw. A sam Tu-154 jest bardzo zgrabnym samolotem i dlatego mi się podoba.

--

AWOT

 
09-10-14 19:58  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mój pierwszy był Jak 40 też z Plasticardu ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-10-14 20:10  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

:-) i zgrabny, i w malowaniu Interflugu prezentował się o wiele lepiej niż Aerofłotu. Miałem oba... a i tak się cieszę, że do dziś zachowałem Tu-134

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-10-14 12:12  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Orlik na fb zaprezentował zdjęcia modelu wykonanego przez autora. Wygląda zacnie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
22-10-14 20:13  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Setny numer jest już do kupienia za setkę (100 zł).
Dostępny zarówno na kredzie jaki i na zwykłym papierze.
Laserki po 79 zł.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-11-14 14:59  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
Princess Celestia   

Nie wiem kto wpadł na pomysł opracowania i wydania tego modelu ale uważam to za najgorszą rzecz jaką mogło popełnić to wydawnictwo. Zamiast wydać coś ciekawego wydano poprawny politycznie szajs o który była wojna w ciągu kilku lat wstecz. Naprawdę jest to chwyt poniżej pasa.

 
20-11-14 15:32  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak ktoś patrzy na model z kategoriach politycznych a nie modelarskiach to na widocznie z czymś problem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-11-14 15:57  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Możecie wyjaśnić o co chodzi z tymi błędami w silnikach? Nic nie zrozumiałem z postu frezzo.
BTW model przepiękny i może ja, stworzenie morsko-lądowe go zakupię? I pytanie dodatkowe: czy zestaw przewiduje też numer burtowy 102?

--
imagination+extrapolation

 
20-11-14 17:01  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tu 154 miał dwie wersje silników. Wersje Tu 154 B i B-2 miały silniki Kuzniecow. Wersja M, którą przedstawia model miała siniki Sołowiow. Istotną zewnętrzną różnicą między samolotami tych serii patrząc wyłącznie na zespół napędowy to inny sposób umieszczenia odwracaczy ciągu.
Silnik tu 154B i B-2

http://www.repulomuzeum.hu/Hajtomuvek/NK-8sect.htm

Pierwsze zdjęcie - widać takie "krateczki"na górnej części silnika. Ostatnie zdjęcie wskazuje na zasadę działania systemu odwracania ciągu w tym silniku. Wewnątrz widać dwa elementy zamykające wylot z silnika i kierują one ciąg przez te krateczki. Ogólna zasada działania - skraca to drogę hamowania podczas lądowania.
Demonstracja zasady w Ił62: https://www.youtube.com/watch?v=uYuYKGNY0V0 minuta 24.

Silnik dla wersji M posiadał odwracacz ciągu umieszczony "za" silnikiem i jest to system "widoczny" z zewnątrz /widać jego zasadę działania podczas lądowania- odchylające się elementy widać na filmie https://www.youtube.com/watch?v=vI6lt1gz8_E sekunda 28.

Podsumowanie:
Wersja B i B2 - są "krateczki", natomiast w wersji M patrząc na zespół napędowy - 20% zespołu napędowego to kolor szaro-stalowy - czyli elementy odwracacza ciągu.

W modelu są zarówno "krateczki" z wersji B jak i odwracacz z wersji M (czyli prawidłowej)
Na tym zdjęciu
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /w/2YVQ/ widac zarówno krateczki (szary kwadrat) na górnej części sinika jak i "szary tył".

Do tego wlot powietrza do silnika nr 2 (środkowy) powinien być szerszy (bardziej przypominać drewnianą beczkę) a ten jest zbyt "smukły" i jest prawidłowy dla wersji B a nie M

Bardzo pomocne zdjęcia: http://www.flankers-site.co.uk/Tu-154.html od połowy strony widać szczegóły silników. Są obie wersje maszyn.

Mam nadzieje że pomogłem.
Co do istotności błędu - jeśli model jest dobrze spasowany to można czerpać radość z budowy mimo takiej niedokładności.

--

Post zmieniony (20-11-14 17:27)

 
20-11-14 17:21  Odp: [z] Orlik 10/2014 Tu-154M
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Teraz dokładnie widać:

wersja B-2


wersja M


--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024