FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-12-14 21:20  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po małej przerwie wracam do pracy, na warsztat trafiły kalpy silnika i koła napędowe, niby lasery ale do teraz nie wiem w jakim celu należy podklejać gotowe koła zębate (cz.20 i cz.21) kółkiem tekturki bez wyciętych zębów (cz. 20d i cz.21d) ? Przecież te kółka mogły mieć też wycięte ząbki i nie trzeba by wtedy kombinować skalpelem ;-)

 
18-12-14 20:09  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Powoli do przodu, pomalowane koła, oraz tył z układem wydechowym.

 
18-12-14 20:28  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No, ładnie wygląda to już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-12-14 21:23  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Starasz się, ale...

Malowanie modeli kartonowych to trochę inna bajka niż klejenie w standardzie. Wbrew pozorom nie kryje błędów i niedokładności a je uwypukla.

Przede wszystkim zacznij przed malowaniem i wycinaniem części impregnować karton. Przyłóż się do wycinania, szlifuj krawędzie, pozbywaj się włosków.
Prawa burta z tyłu uwypuklona. Nie wiem czy to odstający fragment, czy wypaczone wręgi.

Nierówno ustawione żaluzje z poszarpanymi krawędziami cięcia.

Krawędź przedziału z żaluzjami (wewnętrzna) - fale Dunaju. Raz wystaje spod krawędzi płyty górnej, raz się w niej chowa. Jak masz płytę pancerną kadłuba robioną z 2 kawałków kartonu (oddzielnie bok, oddzielnie górna krawędź) to zadbaj o równą i wyszlifowaną krawędź, żeby nie było widać łączenia. Wygląda to nienaturalnie.

Mam nadzieję, że weźmiesz tą krytykę pod uwagę i że niedługo będzie można zobaczyć w Twoim wykonaniu naprawdę ładny model.

Potraktuj ją jako wyraz mojego zainteresowania - w innym przypadku nie chciałoby mi się takich uwag do waloryzowanej pancerki powtarzać na forum po raz n-ty.

--

Post zmieniony (19-12-14 20:58)

 
18-12-14 22:17  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzięki QN za konstruktywną krytykę, chętnie ją przyjmuję bo wnosi więcej niż niejedne wow ;-) Ten model to moje pierwsze eksperymentowanie z aerografem, już zauważyłem, że malowanie pędzlem pozwala więcej kamuflować niedociągnięć niż pryskanie aerografem. Żaluzje to był mój pierwszy błąd, brak impregnacji szybko dał o sobie znać jak malowałem pistoletem i akrylowa farbka pięknie mi rozmoczyła brystol.
Dalej postanowiłem już cały model impregnować SG, wydaje mi się, że daje to nawet ładne efekty. Bok rzeczywiście nie wyszedł idealnie ale zostanie i tak przykryty błotnikami.
Reasumując, jeszcze raz dziękuje za opinię doświadczonego modelarza i obiecuje poprawę ;-)

 
19-12-14 21:02  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

W kwestii impregnacji.

Wystarczy np. całość potraktować przed wycięciem jakimś lakierem bezbarwnym w spray-u. Karton wtedy nie ma tendencji do robienia włosków przy szlifowaniu. Poza tym nie chłonie tak błyskawicznie farby.
Kładzenie na całość SG jest oczywiście możliwe, ale to dla mnie lekka przesada. Szkoda wysiłku i zdrowia. SG w takich ilościach naprawdę nie jest za zdrowy.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-03-15 18:32  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Mała aktualizacja, model powoli się buduje, choć daleko raczej mu będzie do Churchill-a w wykonaniu Krystiana ;-)

Gąski wzbogaciłem o sworznie bo te puste otwory za bardzo mi rzucały się w oczy.


Boczki choć niby proste w pracy to jednak wymagały sporo uwagi.

Na koniec boki zamocowane do podwozia i częściowe brudzenie , choć to moje pierwsze kroki z aerografem to do brudzenia i tak używałem pędzla.

 
21-04-15 21:59  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Kolejne etapy budowy, podwozie zostało ukończone, teraz czas na wieżę. Do czołgu zakupiłem laserowo cięte wręgi ale niestety zostały one w przypadku wieży źle rozrysowane. Nie ma co szukać wręg W4L i W4P bo są oznaczone jako K4LP a wręgę W3 to lepiej wyciąć z wycinanki bo ta na gotowcach jest źle rozrysowana. Oklejenie szkieletu wieży to tez wyzwanie bo część 69 jest za krótka.


Tutaj wieża a w tle zestaw odlewniczy ;-)

 
27-05-15 22:19  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Jakoś nie lubię tego końcowego etapu, gdy kończy się zabawa ;-)
Model dobrze się kleiło choć wymagał umiejętności, wykonanie dalekie od modelu Krystiana ale może kiedyś za ileś lat go dogonię ;-)

 
28-05-15 06:24  Odp: [R] Churchill mkVII FLY MODEL, skala 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje. Zawsze ukończenie modelu jest sukcesem :-)

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024