FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-09-14 22:54  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Z powodu pewnych trudności za prośbą Firstl.a zamieszczam zdjęcia jego autorstwa z postępu prac nad Rodneyem,od siebie dodam co już zresztą wie że robi świetną robotę i cieszę się że pierwszy o tych postępach dowiaduję się ja

 
04-09-14 23:34  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przeslicznej urody brzydal,choruję na niego od dawna .Kadłub drewniany wykonałem w latach 70 tych w setce ,Mam nadziekję jeszcze go wykonać w mniejszej skali,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-09-14 07:45  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prosiłbym kolegą firstl.a , aby przybliżył sposób w jaki wykonał dno. Bo to na modelu w jakiś sposób zostało zwaloryzowane.


--
Rock Honor Ojczyzna

 
05-09-14 20:23  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!,dziękuję thornowi 82 za wsparcie w multimediach,zdjęcia są trochę przeterminowane, budowa ''Brytyjczyka''zaszła nieco dalej. Na wstępie relacji wszystko było na tyle oczywiste ,że wydawało sie ''spoko'',ale im głębiej w las,pojawiaja się dylematy czy zrobic tak jak leci ,czy się trochę napiąc i rozwinąc bardziej dany element,czy fragment konstrukcji.Wycinanka nie zawiera żadnego koloru zapsu ,co nie ułatwia życia,które i tak nie jest łatwe-w naszej szerokości geograficznej,ale wracając do Rodney;a,będę się starał wypśrodkowac,co się da poprawic,i na ile mi moje możliwości pozwolą,i co najważniejsze- archiwalia potwierdzą to bedzie na tak,R.A.BURT,A.RAVEN,J.ROBERTS,na tych autorach mozna polegac,oczywiscie nie ujmujac nic innym.Do oklejenia kadłuba poniżej lini wodnej,zastosowałem orginalne oklejki,które wcześniej zliftingowałem do koloru brudnej purpurki+_trochęna na wzór KGV z wyd.AH,z efektu jestem zadowolony,następnie oklejki pociołem na paski ok. 8mm i tak od lini wodnaj aż na sam spód.Mam też pytnaie dla bardziej otrzaskanych w temacie czy:okręty typu NELSON,posiadały dwie jednakowe śruby napędowe,tak jak jest w modelu,czy lewo burtowa była przeciwna do prawo burtowej-tak z czystej ciekawości.Kończąc nieco przy długi wywód pozdrawiam wszystkich,i zachęcam do komentarzy,negatywnych też . firstl.a

 
06-09-14 00:12  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Śruby najprawdopodobniej obracały się przeciwbieżnie, tak jak na innych okrętach. W przeciwnym wypadku, zdaje się, że okręt miałby tendencję do skręcania.
Mam pytanie o poszycie poniżej linii wodnej. Część pasków biegnie wzdłuż kadłuba, natomiast te w części dennej w poprzek. Zrobiłeś tak na podstawie jakichś planów, czy to Twój wymysł?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-09-14 15:29  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam z pokładu Rodneya, odpowiadając Spychaczowi szanownemu na pytanie odnośnie planów-to niestety nie dane mi było zobaczyc jakieś wiarygone plany, gdzie jest przedstawiony cały zład kadłuba,np plany z Modelarstwa Okrętowego Rodneya pniżej lini wodnej to biała zagadka.Nie posiadam publikacji profile morskie SB,więc tu trudno mi się w tym przypadku wypowiedziec.Zależało mi najbardziej na części dziobowej i rufowej gdzie poszycie jest najbardziej widoczne.dla tego częsc spodnia była robiona na sam koniec,i jakoś musiałem z tego wybrnąc, tym bardziej ze oklejki były juz na wyczerpaniu.Dla mnie jest to temat-arcyprzedni,ale brak tu komfortu beztroskiego sklejania gdzie wszystko gra i trzeszczy.Śruby napedowe nie są przyklejone ,napis na rufie -to literki samoprzylepne ,w roku 1942 były prwdopodobnie zmalowane,zresztą w bardzo wielu,ale to wielu kwestiach niema pewników,i trzeba uskuteczniac klasyczną dochodzeniówkę.Przed projektantami nowego modelu jednego z bliżniaków stoi nie lada wyzwanie,ja natomiast już teraz zaciskam wszystkie dostępne kończyny-za powodzenie i udany model.Wypada tez żebym się wywiązał wobec samego siebie,więc kończąc serdecznie wszystkich pozdrawiam,i tym czsem w kolejnej odsłonideSpychacz napisał:

> Śruby najprawdopodobniej obracały się przeciwbieżnie, tak jak na innych okrętach. W przeciwnym
> wypadku, zdaje się, że okręt miałby tendencję do skręcania.
> Mam pytanie o poszycie poniżej linii wodnej. Część pasków biegnie wzdłuż kadłuba, natomiast te w
> części dennej w poprzek. Zrobiłeś tak na podstawie jakichś planów, czy to Twój wymysł?
>
> Pozdrawiam.
>
> --To nie sztuka trafic kruka,ani sowę trafic w głowę-cdn

--

 
29-09-14 20:42  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

 
27-10-14 17:41  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Świetna relacyja się zapowiada :-) Co do dna, z reguły płyty poszycia dennego były układane wzdłuż, dodatkowo były większe od tych użytych na burtach, zarówno pod, jak i nad linią wodną. Tutaj taki mały przykład (akurat Fuso się trafił), płaska powierzchnia powinna składać się z wzdłużnych płyt:

A to z prostego względu: całość białej, płaskiej powierzchni, łącznie z przedłużeniami ku dziobowi i rufie to podwójne dno, które, wraz z wbudowaną stępką, stanowi "kręgosłup" okrętu ;-)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
27-10-14 18:58  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kibicuję w budowie. Mam wielki sentyment do Rodneya bo te z MM wydane w 70 i 76 oba sklejałem w tamtym czasie. Trzeci egzemplarz to nawet przerabiałem na lotniskowiec :) bo pozazdrościłem koledze, który miał oryginalną wycinankę z lotniskowcem (nazwy nie wspomnę). A ten, którego Ty sklejasz jest jeszcze we wspaniałym, przynajmniej jak dla mnie, kamuflażu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-10-14 19:16  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Borowy- się podpisuję pod Waści słowami!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024