FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
26-09-14 18:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
W skrócie może odpowiem
Modelman -na ten model używam pactry oczywiście mieszane, musiałem ze względu na dwa odcienie szarości urobić jaśniejszą i ciemniejszą niemniej bazą była A37

Adam 12-rozbawiłeś mnie do łez z tym mikroskopem do badania jakości stali,takie kazali zrobić to zrobiłem ledwo się na tym pomoście zmieściły
Zdjęć Ci na razie nie zrobię bo przykleiłem cały ten hangar do kadłuba i wyszła z tego wielka ciulnia ,muszę to teraz zerwać i zbudować na nowo w innej kolejności,bo to wstyd pokazywać

Cyryl - uwierz mi żaden opad szczęki czy kapci jedynie ręce opadają na to wszystko,nie klej tego bubla poczekaj aż Adam 12 wyda swoje opracowanie tej pięknej jednostki,ja też czekam , a co do Twojego pytania to ten pokład ma 2 minimetry grubości

Pozdrawiam
thorn

 
26-09-14 23:13  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

To mi ćwieka zabiłeś z tym bublem. Napaliłem się na klejenie tego modelu między innymi po twojej relacji,a i jeszcze Sowa poprawił. Ech... A kadłub podklejony leży.....ale to prezent od żony, tzn.od św. Mikołaja, i nie sądzę aby dał się znowu nabrać na ten sam list;-)
Mam zamiar szpachlować i malować, może coś z tego będzie.
Czekam na kolejne zdjęcia i wytrwałości życzę

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
26-11-14 13:10  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam po długiej przerwie.
Troszku musiałem odpocząć od Ise i modelarstwa ,ale jestem już z powrotem.
Przedstawiam kilka fotek z obecnej sytuacji w jakiej znajduje się rzeczony temat ,czyli japoński pancernik Ise



Mam jeszcze pytanie do posiadaczy tego opracowania,bo nie wiem czy część 204c (tylnia nadbudówka) zagubiłem czy po prostu trzeba sobie samemu narysować?

Dziękuje za uwagę i pozdrawiam

 
26-11-14 17:42  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Świetnie to wszystko wygląda, oglądając drugie zdjęcie myślałem w pierwszym momencie że to jakiś amerykański lotniskowiec.
Piękna robota.

 
26-11-14 18:09  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

thorn1982 , nie posłuchałem się i kleję ten model, ale mimo szpachlowania kadłuba nie mam takiego efektu, cóż brak umiejętności robi swoje.
Pytanko.
Pas demagnetyzacyjny i te pionowe chyba odpływy na kadłubie dorabiałeś na czuja, czy na podstawie jakiś planów? Też bym sobie dorobił bo dodają uroku?
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (26-11-14 18:11)

 
26-11-14 18:25  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dla mnie to jeden z najładniejszych pancerników japońskich,wykonanie miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-11-14 18:29  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Model robi super wrażenie pomimo, że sporo pracy do końca... więc warto czekać na finał i do tego mgiełka mitu o modelu nie sklejalnym zaczyna się rozwiewać. Dzięki zapałowi towarzyszącemu budowie, który idzie w parze z precyzją na pewno doczekamy końca budowy. Fajnie wychodzi. Dla mnie bomba.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
26-11-14 18:33  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Greg77   

Thorn część 204c miałeś obok 204a - więc pewnie zgubiłeś. Była po lewej ,trochę wzwyż na arkuszu

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
26-11-14 18:41  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześc thornik !,widac że też ostro pociskasz z tym modelem,konsekwentnie,i bez kompromisowo! już jest co podziwiac,a co będzie dalej? serdecznie pozdrawiam!.

--

 
07-12-14 14:03  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych.
Dziękuje za pochlebne komentarze ,cieszę się że się podoba ,chociaż wszyscy wiemy że to opracowanie pozostawia duży niedosyt i widać pewne braki ,no ale cóż trzeba to zakończyć.
Cyryl umiejscowienie odpływów jak i pasa demagnetyzacyjnego oparłem na fotkach jakiegoś gotowego modelu ,w relacji Adama 12 był link odnośnie Ise w większej skali,ale teraz ta strona już nie działa ,a szkoda bo można było wiele rzeczy podpatrzeć i dodać potem do swojego modelu,co ciekawe skopiowane zdjęcia z tej galerii zniknęły mi z kompa ,nie wiem czy ja mam jakiś dar gubienia czy co.
Parę fotek co dokonałem w ostatnim czasie
6 zestawów 127mm artylerii są z Yamato ,które skleiłem jakieś 5 lat temu plus dwa musiałem dorobić z ksero gdyż potrzeba ich 8 , jak zwykle to co oferowała wycinanka to...........eh szkoda gadać


Greg77 dzięki ,części znalazłem były na arkuszach ze szkieletem .
Zacząłem prace nad rufową nadbudówką ,ale znowu pojawiły się pewne trudności i na razie się wstrzymuję z kontynuacją ,czekam na propozycje specjalisty w dziedzinie Ise ,mam nadzieję że nie pozostawi mnie w tej kwestii
A oto co do tej pory zrobiłem


Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024