FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 26Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
12-09-14 13:08  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Te rysunki mi się już bardzo podobają :) Przedtem źle popatrzyłem bo robiłem to w pośpiechu i pomyliły mi się kierunki na twoim rysunku. Ja nie podważam wynalazku Pana inżyniera tylko próbuję go zinterpretować a to co innego. Wg, Mnie tak jak ty to narysowałeś to będzie działało . Ale i moje wersja też nie będzie zła bo bo u mnie po prostu zamiast kanału z tyłu jest cały ścięty tył . A wirnik wystaje jedynie z tego skosu a nie z dna kadłuba. Więc ani o centymetr nie jest głębiej zanurzony niż cały okręt i będzie miał też te dysze sterujące, które będą pełniły też rolę osłon od dna rzeki.
Popatrz jeszcze na oryginalny patent, tam na każdym rysunku wirnik wystaje poza obrys kadłuba .

 
12-09-14 23:38  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Daje tu ten sam wpis co na FOW bo być może nie wszycy tam zagądają.
Teraz moja wizja stożków . Oczywiście czysto subiektywna i opierana tylko na dostępnych mi materiałach.
Tu zmieniony wirnik . Stwierdziłem jednak , że powrócę do koncepcji 4 łopatowego wirnika. Tym razem wraz z obudową o której wcześniej nie było ( zapowiadałem jedynie, że będzie . Najpierw osobno wirnik i osłona, potem zamocowane.


A tu zamocowany w kadłubie do pływania w przód . Gdzie wylot z wirnika jest skierowany do tyłu. Całość zamocowana tak że nie wystaje poza dno jednostki .

a teraz przekręcona obudowa. Ruch obudowy ( osłony ) umożliwia zmianę kierunku pływania bez konieczności zmiany obrotu wirnika. bo wylot z wirnika jest skierowany do przodu.


Post zmieniony (12-09-14 23:55)

 
13-09-14 08:28  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Dla tego mam do ciebie prośbę jako do inż. Czy taka zasada działania jak przedstawiam poniżej jest możliwa ? Czy są to tylko moje wyssane z palca domysły . Proszę o obiektywną ocenę.
Moje założenia oparte są na samoczynnym powstaniu ciśnienia na jedną stronę wirnika. Patrząc na fotki stożków nigdzie nie masz osłony wirnika od strony wlotu. Patent nie omawia stożków tam są różne interpretacje dostarczania wody. Jest ogólna zasada wytwarzania podciśnienia w wirniku dzięki któremu woda jest do niego zasysana. Stożki powstały później i łączą zasadę podciśnienia z ruchem wirowym . To tak jak włączysz mikser do koktajli i jeśli nie założysz pokrywki to ruch wirowy powstały w środku wywali cały koktajl do góry , bo tam jest najszerzej . Tu jest podobna zasada , z tym że wirnik jest w najszerszym miejscu a całość położona poziomo. Ruch obrotowy powoduje naturalne pchanie masy wodnej kręcącej się w stożku w kierunku najszerszego obwodu, czyli do wirnika . A jedynym miejscem gdzie może ona wypłynąć jest otwór w osłonie wirnika . Nie wypłynie ona na bok , bo tam napiera woda.
Jak już pisałem , ani na schematach stożków, ani na zdjęciach stożków nie masz żadnej osłony od strony wlotu wody. Twój rysunek nie obejmuje stożka Hotchkissa i zasady ruchu wirowego, a jedynie jedną z pierwotnych wersji samego napędu hydrodynamicznego Hotchikssa , który miał w samym patencie kilka wersji i odmian poboru wody.
Owszem mogę się zgodzić co do ruchów całej obudowy. Może to być tylko ruch samych dysz , choć mam wątpliwości o których napiszę jutro.

 
16-09-14 16:51  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Jeśli już rozważamy szczegółowo, przeglądając waszą dyskusje i dyskusje na FOV widzę to tak :


czyli pędnik całkowicie schowany w kadłubie umieszczony w okolicach rufy .

Na chwile obecną zostawiam dno takim jakie jest, to dotyczy sie zuchwałem jak i nieuchwytnego. być może coś się zmieni w październiku . Pierwotnie Zuchwałą kategoryzowano jako krypa uzbrojona, więc jej manewrowość nie miała zbyt wielkiego znaczenia .

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (16-09-14 16:53)

 
25-09-14 08:18  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Jednak ja to widzę nieco odmiennie. Stożki są postawione całkowicie odwrotnie.
Nie chodzi o sprężania tak jak ty to zamieściłeś . Bo nie bardzo wiem jaki by był mechanizm sprężania . NA FOW to wyjaśniłem dokładnie . Wg mnie stożki za pomocą ruchu obrotowego wody mają za zadanie wymuszanie przesunięcia się wody ze skrajnych wlotów do środka . Jednocześnie dzięki temu że woda w swoim ruchu obrotowym przy tej samej prędkości kątowej nabiera większego pędu poprzez zwiększenie długości promienia. Dzięki temu wpada do pędnika z większą szybkością powiększajac tym samym sprawność samego pędnika .
Wykazałem też , że sam pędnik musi odrobinę wystawać za obrys burty , w przeciwnym wypadku konieczne by były kanały wylotowo-wlotowe. Dla tego mój pędnik umieściłem na skosie rufy. Dzięki temu pędnik wystając ze skosu nie jest głębiej zanurzony niż dno jednostki.
Możemy to skonfrontować w praktyce budując pracujący model samego pędnika . Patrząc na twoje rysunki wydaje mi się, że efekt będzie odwrotny , tzn. wodą będzie zamiast się sprężać to będzie uciekać od pędnika ,ale oczywiście mogę się mylić.
Pozdrawiam
też Jacek :)

 
02-10-14 19:48  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

mam w rękach wielki leksykon uzbrojenia tom 45 . Polecam każdemu zainteresowanemu tematem. W środku jest planik C.K.U. w etapie projektowania, który śmiało można nazwać wielkim krokiem do przodu w kwestii wiedzy na temat nieucwytnego. Dla tych zaś którzy na jakieś rewelacje dotyczące K.U.30 no niestety jest tylko przedruk dobrze już znanego planu jednostki .

Co do nieuchwytnego, to stety albo niestety okazuje się że dno jednak zgodnie z wizją P11 miało być zaokrąglone. No to kadłub do projektu od nowa .

no nic wracam do analizowania rysunków :)

Pozdrawiam
Jacek

 
04-10-14 14:42  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

No to szczerze zazdroszczę :( ja poluję na ten numer od paru dni ale jeszcze u mnie nie ma .
W sumie cieszę się , że nie zawiodła mnie intuicja co do kadłuba, natomiast jestem głodny wszelkich informacji co do napędu .
A co do znanego rysunku KU-30
to jestem ciekaw wyjaśnienia podziałki liniowej . Nijak mi ona nie pasuje do 14 metrów jednostki .

 
04-10-14 15:27  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zauważ , że owa podziałka dokładnie pokrywa się z wręgami. Więc to chyba nie jest jakaś miara długości.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
04-10-14 15:37  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

No na pewno nie jest to miara dlugości a co do wręg to faktycznie chyba masz rację :)
Dzięki za sugestię, niby prosta sprawa a nie zwróciłem na nią uwagi tak bardzo byłem zasugerowany iz jest to podziałka liniowa :(

Post zmieniony (04-10-14 15:41)

 
05-10-14 16:34  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ten plan jest znany .
Osłony na sprzężone karabiny nigdy nie założono,
Kadłub tak zrobiony ,że" wąsy" z wody powstałe przy pełnej prędkości chroniły go przed skutkami ostrzału z broni małokalibrowej ,
Kadłub z Alupolonu - z którego bito po wojnie 1 złotówki 1949 (ale te aluminiowe )- z orłem bez korony ale jeszcze z napisem Rzeczpospolita Polska .Mam taką
Niemcy go wydobyli po kapitulacji Modlina ,a co potem to już nie pamiętam .
A inna wersja mówi ,że wszystkie 1 złotówki od 1956 były bite z alupolonu .
Monet nie zbieram , nie jestem w stanie bliżej się na ten temat wypowiedzieć

Co do dalszych losów jednostki - na pewno coś maja w Bundesarchiv Koblenz

Post zmieniony (05-10-14 16:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 26Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024