FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 28Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
19-10-14 13:26  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda rewelacyjnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-10-14 13:44  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Takie małe pytanko:
Jak poradziłeś sobie z poszyciem wewnętrznym luku bombowego, czyli z częścią pw?
Bo u mnie wyszła za długa o około 2 mm i nie obyło się bez przycinania.

 
19-10-14 18:02  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ale jeszcze odpowiedzi.
Dziękuję za obecność i uwagi.
greg – podział jest w wycinance; górna część poszycia jest elementem charakterystycznego dla B-17 garba na kadłubie; sąsiednie segmenty będą podobne.
arek1981 – moje pw również wystaje od dołu na 1-2mm, ale nad obcięciem będę zastanawiał się dopiero przy montażu klap dolnych luku; nie wiem natomiast dlaczego dolne krawędzie pw są łakami a nie linią prostą; zobaczymy przy pokrywach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-10-14 18:48  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kawał modelu rośnie... Jestem niezmiernie ciekaw jak to będzie się prezentowało w całości.

 
27-10-14 19:22  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
Przymiarki poszycia sąsiednich segmentów uwidoczniły zbyt duże przesunięcia łączeń. Jedyna decyzja – poszycie komory bombowej zerwane i po szlifie wręg odbudowa na nowo. Teraz jest OK.


Można przystąpić do segmentu drugiego. Teoretyczna linia przyklejenia podłogi 2 do wręgi 7 wypada za nisko i nawet jej szerokość nie pozwala na pokrycie się z linią. Aby podłoga 2 była poziomo należy ją przykleić do wręgi 7 wyżej o 4 mm. Przymiarka poszycia wypada nieźle.


--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
28-10-14 09:54  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładna modelarska robota.
Gdzieś " w tyle głowy" czai się obawa,że mimo takiej ilości serca włożonego w model , w dalszych etapach klejenia wyjdzie jakiś babol zatrzymujący tak pięknie zapowiadająca się relację.
Chociaż z drugiej strony właśnie to Twoje zaangażowanie, precyzja, czystość klejenia-po prostu modelarski "fun",daje gwarancję,że będziesz walczył do końca.
Jedno jest pewne: to może być przepiękny model!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-14 11:58  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Idzie dobrze. Trzymam kciuki. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-10-14 12:12  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

ZbiG'u:
Przeczytaj ostatnie zdanie z mojej wypowiedzi. Toż to czysta nadzieja!
Moje wątpliwości jak powiedziałem są gdzieś " z tyłu głowy" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-10-14 19:27  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
iras – niestety, model uciążliwy ale na wnioski przyjdzie czas;
Mariusz – właśnie tą relacją podjąłem się sprawdzenia czy B-17 da się skleić – patrz pierwszy wpis; dziękuję za obecność i Twoje słowa uznania, szczególnie w sytuacji kiedy między innymi sam stałeś się mimowolnie jednym z moich inspiratorów podjęcia tematu; wątpliwości chyba każdy z nas ma zaczynając kolejny model i tylko modelarska wytrwałość doprowadza nas do końca – patrz poniżej;
ZbiG – jesteś Zbyszku moim głównym motorem napędowym (oprócz samej ciekawości sklejenia modelu) i jestem wdzięczny za Twój doping.

A sam model – powoli się klei.
Zrobię wyjątek i zamiast gotowych modułów przedstawię prefabrykaty kabiny pilotów. Mam nawet bezpośrednich obserwatorów co widać na drugim zdjęciu. Spód podłogi p2 będzie widoczny z kabiny dziobowej więc muszę go jeszcze okleić na zielono. Na ostatnim widać pomyłkę – pole pod tablicę przyrządów na wrędze w5 jest w lustrzanym odbiciu i wystającą z lewej końcówkę trzeba będzie zamalować lub zakleić.


--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
31-10-14 19:35  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak zawsze - czyściutko i precyzyjnie. "Płaskość" tablic z zegarami strasznie mnie korci - ja bym "zadał" po odpowiedniej wielkości kropelce błyszczącego lakieru na zegary. 1-2 aplikacje. Z dotychczasowego własnego doświadczenia wiem,że można tym osiągnąć fajny efekt. Dodawanie pierścieni z drutu jest fajne, ale nie robiłem tego, a dodatkowo widziałem fatalne efekty w przypadku użycia zbyt grubego drutu...
Ale to takie głośne myślenie -jak bym to sam zrobił ;-)
Po namyśle-można to już tak zostawić - przez małe okienka i tak niewiele będzie widać.
Ale... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 28Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024