FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
22-09-14 21:55  [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Zapraszam do galerii mojego pierwszego w historii okrętu podwodnego. Patriotycznie do sprawy podchodząc postanowiłem wykonać okręt podwodny projektu 877E ORP "Orzeł" służący oczywiście w Polskiej Marynarce Wojennej. Jak nadmieniłem w tytule, jest to model wydawnictwa Answer, opracowany przez Macieja Herbuta w skali 1:200. Pierwsza publiczna prezentacja mojego Orła miała miejsce kilka dni temu w Przeciszowie, a sam model został ukończony w piątek wieczorem w przeddzień wyjazdu do Przeciszowa właśnie :)

Kilka słów o budowie. Model wykonałem w nieco tylko uplastycznionym standardzie. Od siebie dodałem siatki w otworach odpływowych (proszę mnie poprawić jeśli się inaczej nazywają bo nie znam się na okrętowym nazewnictwie). Błędem było nie dodanie podobnej siatki na kiosku, ale zauważyłem ten element dopiero sklejeniu kiosku, więc było już za późno. Dodatkowo wykonałem oszklenie kiosku. Przód kadłuba klejony i wyoblony przy pomocy BCG, następnie spoina utwardzona CA. Jest to pierwszy raz kiedy odważyłem się zastosować tę technikę na tak dużej i istotnej dla wyglądu końcowego powierzchni. Wszystkie arkusze przed klejeniem zaimpregnowałem dwoma warstwami kaponu (tylko po stronie drukowanej). Póki co gotowy model nie był lakierowany, bo nigdzie nie mogę dostać matowego Dubli-coloru, jak go kupię to model zostanie polakierowany. Mimo tego postanowiłem wstawić galerię gdyż i tak wiele osób widziało go już w Przeciszowie, więc nie było sensu trzymać go w tajemnicy z powodu braku końcowej powłoki lakierniczej.

Ciągle nie mogę dostac tego Dupli-coloru, ale zrobiłem gablotkę, więc postanowiłem mimo wszystko zaktualizować galerię. Zapraszam do oględzin:



Zdjęcia na poprzedniej podstawce:





--

Post zmieniony (31-01-15 22:20)

 
22-09-14 22:04  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dziękuję ZbiG.
W Przeciszowie kilka razy Cię widziałem ale jakoś nie udało nam się porozmawiać. Może następnym razem.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
22-09-14 22:45  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Przyłączam się do gratulacji.Wprawdzie modele okrętów podwodnych zbytnio mnie nie interesują ,ale ten model wygląda bardzo efektownie.Mistrzowskie wykonanie!
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
22-09-14 22:58  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Podoba mi się bardzo - gratuluję. Jak na "samolociarza" model wyszedł super.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-09-14 00:06  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kapitalne łączenie segmentów, kapitalny retusz. Gratuluję, piękny model.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-09-14 12:11  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Bardzo ładny modelik wyszedł, gratulacje.

 
23-09-14 12:33  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
FloggerB   

TAK - ładny był i zwrócił uwagę !

 
23-09-14 19:39  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratuluję ładnego cygarka,ale zdjęcia trochę bym rozjaśnił,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-09-14 20:38  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Marku nie jesteś pierwszym, który mi zwraca na to uwagę. Na moim monitorze wydały mi się OK więc ich nie rozjaśniałem, gdyż nie wiedziałem jaki będzie ich odbiór na innych monitorach. Próbowałem to zrobić teraz sztucznie, ale nie wychodziło mi to najlepiej niestety. Generalnie jak już wspomniałem, jak model dorobi się powłoki lakierniczej i gabloty, to zrobię nowe zdjęcia i uzupełnię galerię. Postaram się żeby były one lepsze od obecnych.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
23-09-14 20:53  Odp: [Galeria] ORP Orzeł III - Answer 1/2009
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jeszcze raz pogratuluję!
Nie pamiętam, czy model przyklejony jest już do podstawki. Jeśli nie, przed wstawieniem do gablotki zamieniłbym ją na mniej zasłaniającą kadłub.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024