FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-09-14 10:27  [R/G] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kolejnym po Orliku modelem który dawno temu popełniłem będzie Mirage. Pamiętam, że był to chyba mój drugi w życiu model. Byłem z niego bardzo zadowolony! Chyba nawet pokusiłem się o wnętrze. Był zaprojektowany bardzo fanie, co na pewno mi jako dzieciakowi pomogło w sklejeniu modelu. No i po latach postanowiłem "odświeżyć" sobie tą zgrabną rurę.



O jakości kartonu pisać nie będę. Póki co zmontowałem kadłub.



Post zmieniony (23-09-14 12:29)

 
16-09-14 12:27  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Po pierwsze chcę się pobawić właśnie TYM kartonem, chcę zachować jak najwięcej oryginału. Po drugie, jeśli mam być szczery trochę szkoda mi czasu i funduszy na skanowanie i drukowanie. Skan zapewne zmieni nieco wymiar - trzeba by było w jakimś programie graficznym się bawić, a ja nie mam co do tego kompetencji. Ale przede wszystkim chcę pobawić się oryginalną wycinanką, poczuć klimat sklejania w tamtych czasach. Ot taki mój kaprys, fanaberia. Pisałem o tym przy okazji relacji Orlika. Tam również karton był średni raczej... Dla mnie jest to kawał historii i jakoś skan i wydruk to trochę już "nie to".

Na razie walczymy i lepimy.



Post zmieniony (16-09-14 12:48)

 
16-09-14 12:50  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Oooo super. Leciwy model ciekawego samolotu. Czeka w kolejce na mój stół. Pracuje także nad zmianą jego malowania w wersji elektronicznej. Czy mógłbyś robić więcej fotek na jakieś łączenia segmentów, albo jakieś strategiczne miejsca na modelu. Oczywiście jeśli to nie byłby problem. Zapewniam, że taki materiał będzie skarbnicą wiedzy dla potomnych. Bacznie oglądam i pozdrawiam.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
16-09-14 13:25  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajna maszynka. Osobiście znam tylko dwa opracowania tego samolotu. Jeden to MM,a drugi to jakiś GELI (czy coś takiego),a szkoda bo sprzęt ciekawy!!! Chętnie popatrzę :)

 
16-09-14 13:44  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
FloggerB   

Petrov - podoba mi się Twoje sklejanie.....

- nie trzeba skanować- są drukarnie, które wykonają Ci kolorowe ksero z oryginału - jak pozwolą abyś pokaprysił, to możesz trochę pozmieniać kolory

a tak przy okazji - czy jeśli posiadam oryginał, to mogę z czystym sumieniem użyć znalezionego w sieci "przemalunka" albo przeróbkę ?

 
16-09-14 16:44  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@Zboczysław
Postaram się.

@FloggerB
Ciężko powiedzieć. To jest tak jakby dla porównania - utwór muzyczny. Kiedy już można mówić o własnej aranżacji, czy w przypadku muzyki popularnej coverze, a gdzie po prostu skopiowanie i zagranie to tak jak brzmi pierwowzór.

@ZbiG
Jestem w pełni świadom niepraktyczności moich poczynań, ale tak to sobie włąśnie wydumałem :) Projekt nie jest p. Wasiaka, a p. Michała Grabowskiego.

 
19-09-14 18:52  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W wolnych chwilach, a tych niestety ostatnio mniej, dorobiłem uzbrojenie, zostanie tylko je przymocować na koniec. No i doszły skrzydła jakiś czas temu.



I dla FloggerB`a kilka szczegółów. Jak widać są miejsca gdzie wszystko ładnie siada, ale są też miejsca gdzie wręcz przeciwnie. Oglądając inne modele tego samolotu myślę że to ja gdzieś dałem du... ciała.

 
19-09-14 19:32  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
Paablo   

Witam czy ktoś się orientuje dlaczego nie widzę zdjęć tylko jakieś kropki ??

Post zmieniony (19-09-14 19:32)

 
19-09-14 19:37  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zacny powrót do przeszłości. Mój tata skleił ten model zaraz po tym jak został on wydany, w związku z czym model towarzyszył mi przez prawie całe życie. Do dzisiaj stoi za szybą regału, chociaż ma już złamany nos, zwichrowane koła i pouszkadzane lotki rakiet.

 
23-09-14 12:29  Odp: [R] Powrót do przeszłości II - Mirage F1c - MM 9/87
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zakończyłem budowę szpili. Było trochę problemów, ale jak na wycinankę która ma tyle samo lat co ja, to było dosyć sympatyczne lepienie. Postanowiłem zrobić wersję ze schowanym podwoziem po pierwsze dlatego, że wysunięte w tym modelu prezentuje się wyjątkowo nieatrakcyjnie i mało stabilnie, a po drugie dlatego, że z kolei spód wygląda bardzo ciekawie, więc będzie wersja w locie, podwieszona do półki. Co sprawiło problem? Karton, oczywista sprawa. Jednakże - o czym przekonałem się nieco później - gdybym kształtował części jeszcze bardziej na mokro, wyszłoby trochę lepiej. Bałem się jednak że podrę papier. Trudno. Nie pasowała również idealnie osłona kabiny, są szpary, ale na szczęście nie są bardzo widoczne. Skrzydła też rewelacyjnie nie wyszły, ale trudno. Trzymają się. Przyszłym potencjalnym sklejającym polecam kabinę wkleić PRZED zamknięciem segmentu, nie tak jak podaje instrukcja czyli później.

Chętnie skleiłbym nowe opracowanie tego samolotu. Ma bardzo fajną, klasyczną że tak to ujmę sylwetkę. Dzięki za udział w relacji.



KONIEC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024