FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 22Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
16-09-14 14:41  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Rozumiem, ale w dalszym ciągu nie napisałeś nic konkretnego. Chodzi o to żebyś podzielił się z nami tym "co? kto? jak? ile? czego zrobił? co w jakim zestawie akcesoriów jest? co będzie? i jak dostępne?"

--
serwusik

 
19-09-14 17:36  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

No to jak, Modelman, nic nam nie napiszesz? Czyżby to była aż taka tajemnica?

--
serwusik

 
19-09-14 18:37  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Fotogrimes   

Też co nieco wiem o tym modelu ale nie jestem upoważniony do pisania co i jak więc nie będę nic pisał o zawartości. To są sprawy marketingowe wydawcy. Dodatki są na stronie wydawcy razem z cenami. Wystarczy wpisać w szukajce "shinano". Sam model niedługo powinien być i zapowiada się ciekawie.

 
20-09-14 00:36  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Paweł63   

Witam.
Fotogrimes piszesz to samo co Modelman ,żadnych konkretów , a w wyszukiwarce
są informacje dotyczące cen jakichś tam dodatków , nawet nie wiadomo konkretnie
czego. O samym modelu ani słowa kiedy i za ile ? Komplet za jakieś 2000 zł.
To model chyba z 500 ? Oczywiście prawa rynku nie musisz kupować. Mnie już
na to nie stać.
Pozdrawiam, Paweł.

 
23-09-14 12:14  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Paweł 63. Liczę i liczę ale jakoś daleko mi do 2000zł. fakt same dodatki bez modelu to około 1250zł model pewnie będzie za 250zł. 1500zł. Niby sporo. Ale jak ktoś chce zaoszczędzić to przecież szkielet może wyciąć sam, pokład może wygrawerować sam i już masz 350zł mniej. wały śrób robisz ze szprychy a śruby z GPM (ok8zł za 2) i masz kolejne 68zł mniej. Maszty i bomy można zrobić samemu i kolejne 98zł mniej. Relingi dedykowane można pominąć - kolejne 75zł mniej Po podliczeniach model wyjdzie za około 700zł (jednak wg mnie laserowe dodatki są niezbędne) czyli tyle co Akagi z Answera. Fakt że jak chce mieć model taniej to więcej trzeba robić samemu ale można to osiągnąć.

Myślę też że za cały zestaw dojdzie jakaś promocja.

Ja się nad modelem zastanawiam i cena nie jest straszna jeśli zobaczę że to co kupuję jest warte tej ceny.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
23-09-14 13:58  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
Modelman   

CEna promocyjna bedzie na pelen zestaw.
pozdr

 
25-09-14 10:03  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tak sobie siedze, czytam i oczy przecieram ze zdumienia, jakimi cenami się tu operuje. Ktoś gdy nie zauważyłem nałożył akcyze na karton?

Bo z tego co tu czytam, to kartonówka wyjdzie drożej niż podobny model plastikowy, w głowie mi się to nie mieści.

http://www.mojswiatmodeli.pl/pl/p/USS-Hornet-CV-8%2C-skala-1200%2C-MERIT-62001/16453

Tym można jeszcze popływac. Wiem że karton, ma swój specyficzny urok, ale jak zaczyna równac się, lub przewyższac cenowo plastik, to ktoś się chyba grubo zagalopował ...

--

Post zmieniony (25-09-14 10:15)

 
25-09-14 10:11  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cena jest spowodowana ogromną ilością dodatków jaki ten model będzie miał. Sam model będzie kosztował podobnie do modeli innych wydawnictw (które są podobne gabarytowo). Powyższa dyskusja dotyczy CAŁEGO zestawu (wszystkie dodatki + model) a nie samego modelu.

Kuba

Post zmieniony (25-09-14 10:14)

 
25-09-14 10:44  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ta ogromna ilośc dodatków, to będzie min. żywiczny kadłub, pokład z grawerowanego forniru i mosiężne śruby???
Bo zwykły ryflowany pokład to w plastiku standard (nie mówię o lotniskowcu) i trzeba to też brac pod uwagę, ustalając ceny dodatków do kartonówek, tak żeby nie zrobic sobie przysłowiowego strzału w kolano.

--

Post zmieniony (25-09-14 11:02)

 
25-09-14 12:04  Odp: [Zapowiedz] IJN Shinano MODEL HOBBY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

ssebittro co się martwisz, kupisz na przecenie :-)
Generalnie to za bardzo martwicie się o portfele wydawców - to Wy głosujecie własnymi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 22Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024