FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
13-01-15 22:20  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Rzeczywiście akagi ostatnio robi furorę, wydaje mi się że ten model był długo oczekiwany przez modelarzy, pamiętam tylko jedno wcześniejsze wydanie tego lotniskowca z fly model, ale nie widziałem nigdzie na forum relacji.
A tu jeszcze jedna relacja akagi na zachodnim forum, model praktycznie na ukończeniu.
http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=13213&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1

 
13-01-15 23:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Dla mnie architektura Akagi jest wręcz fascynująca - kształt burt, te uskoki, cofnięcia, wyoblenia i las podpór. Porównując to do innych lotniskowców to nie wiem czy wynikało to z tego, że był przebudowywany czy może projektanci testowali akurat jakieś zioła?
Tym większe mam uznanie dla projektanta modelu Akagi, że udało mu się to wszystko odwzorować i dla wszystkich, którzy kleją ten model i pokazują na forum.
Ja jeszcze się nie czuje na siłach aby wziąść go na pochylnię, ale bacznie śledzę wszystkie relacje i kibicuje budowniczym :-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
14-01-15 10:10  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mógłbyś podać dokładne wymiary tych drzwi ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-01-15 22:58  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kubeksus-zwracam honor, miałeś rację, te drzwi są jakiś 1mm za wysokie.
Dokładny wymiar to 4x10mm.
Najger, zgadzam się z Tobą w 100%. Akagi to przepiękny lotniskowiec, te wszystkie pomosty z kratownicami, wysokie podpory pokładu i wiele innych ciekawych detali sprawiają, że Akagi jest dla mnie NR 1 wśród japońskich lotniskowców.
Co do samej budowy, to jest to mój pierwszy tak duży model i parę wpadek już zaliczyłem, ale już nauczyłem jak ich unikać:)
Tomo- ta relacja z kartonista- fajnie, że widać model prawie na ukończeniu, tylko z jakością troszkę licho

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
18-07-15 23:10  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Trochę wody w Wiśle upłynęło od ostatniej aktualizacji, ale coś tam udało mi się zmajstrować przy modelu...

Na początek część podwodna: wały, stępki

Po zrobieniu części podwodnej zdecydowałem się postawić model na podstawce, wykonanej z kawałka blatu:

Na koniec widok ogólny i kilka zbliżeń


Teraz zabieram się za pomosty.

Pozdrawiam
Tomek

--

Post zmieniony (18-07-15 23:14)

 
19-07-15 10:59  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie to wszystko wygląda! Czy wały śrub były malowane na czerwono?

--
Pozdrawiam Darek

 
19-07-15 14:16  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Answer bez wątpienia wygrał tym modelem. Oby teraz kolejne okręty były zaprojektowane równie starannie...

SOWA - na razie rewelacja!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
20-07-15 16:41  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

super!

 
20-07-15 17:12  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie to wygląda, gdyby jednak zadbać jeszcze o krawędzie, żeby nie były postrzępione i włochate byłoby profesjonalniej.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
20-07-15 23:08  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200, Answer
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wały planuję pomalować razem ze śrubami na złoto.

Wydanie modelu jest na dobrym poziomie, jest kilka błędów, ale dla malujących model nie powinny one stanowić większego problemu. Tak, też jestem ciekaw np Zuiho.

Co do włochatych elementów, to części podwodnej raczej już nie będę ruszał.
Natomiast reszta teraz jest pomalowana podkładem i przed docelowym kolorem będzie jeszcze matowana. Myślę, że to pomoże pozbyć się tej małej niedogodności:)

Pozdrawiam
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024