FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 28Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
14-09-14 22:43  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kadłub gładziutki jak pupa modelki. Żadnych szpar ani nierówności. Jest to niewątpliwą zaletą szpachlowania i malowania modelu. No, ale zrobić to tak perfekcyjnie niewielu potrafi. Świetna robota.
Widzę, że też rozcinałeś tę oklejkę na końcu pokładu dziobowego. Ja musiałem ją na środku sztukować, bo była za krótka. Musiałem też użyć zapasu koloru na rufie. Ostatnie dwie pary oklejek nie łączyły się ze sobą na środku dna i robiła mi się szpara. Też tak miałeś, czy to ja coś schrzaniłem?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-09-14 22:51  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Chodzi ci o ostatnie te małe fragmenty burt?

 
14-09-14 23:07  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie, ostatnie oklejki dna.

EDIT:
A na dziobie, patrząc w stronę rufy, na końcu pokładu dziobowego zaczyna się pokład, na którym będą hangary. Chodzi mi o tę oklejkę, która w tym miejscu łączy obie burty.

Post zmieniony (14-09-14 23:16)

 
15-09-14 17:33  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie to tam większych problemów nie miałem, jedynie przy tym skosie troszkę kąt mi się rozjechał ale to była raczej moja wina która powstała podczas klejenia burt ale zostala szybko naprawiona po przez zmienienie kąta tej oklejki. A na rozcięcie zdecydowałem się ponieważ łatwiej mi było ją spasować a rozcięcia i tak nie będzie widać bo będzie zakryte kolejnymi elementami.
A jak tam u ciebie budowa kiedy kolejne zdjęcia?

 
15-09-14 21:56  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaraz będą :)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-09-14 17:07  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Akagi w końcu pomalowany, więc można powiedzieć że pierwszy etap budowy zakończony teraz prace trwają nad waloryzacją burt a następnie zacznę szkubać przy drobnicy na dziobowym pokładzie.


Rufa jeszcze przed waloryzacją.


Post zmieniony (18-09-14 17:08)

 
20-09-14 20:24  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziś pomiędzy pracą nad drobicą zaczołem sobie sklejać szkielet kolejnego pietra i właśnie sobie teraz dopiero uświadomiłem co mnie tam czeka, tak nie regularne kształty to będzie dopiero wyzwanie dla mnie a już myślałem że najgorzsze za mną ;)
Mam nadzieję że tam przy tych kształtach wszystko będzie ładnie pasować jak podczas budowy burt.
A tak wygląda pierwsza część tego o czym pisałem.


Ostatnio mi jakieś dziwne zdjęcia wychodzą albo mam coś nie halo z aparatem albo ja się po prostu starzeje

Post zmieniony (20-09-14 20:26)

 
20-09-14 22:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cześć, śledzę Twoją relacje od samego początku i tak szczerze powiedziawszy jest dla mnie inspiracją w budowie mojego Akagi.
Na prawdę bardzo fajnie wygląda malowanie Twojego lotniskowca. Widzę, że zacząłeś już hangar i tu mam pytanie: nie zastanawiałeś się nad opcją zbudowania całego hangaru i dopiero przyklejenia go do kadłuba?

I jeszcze jak mógłbyś napisać jak robiłeś bulaje? po prostu otwory?


Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
21-09-14 12:16  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam co do budowy hangaru to w pierwszej mojej myśli tak właśnie chciałem zrobić jednak po przeanalizowaniu stwierdziłem że chyba tak będzie bezpieczniej ponieważ kadłub mam prosty nie zwichrowany więc przyklejenie hangaru od razu także mi to gwarantuje że wszystko będzie ok a gdybym zdecydował się pierw zrobić cały hangar i potem dopiero przykleić go do reszty to mogło by być różnie ze spasowaniem mógł by się hangar zwichrować lekko skręcić i tam takie.
Co do bulaji to wiertam otwory później lekko rozciskam je wykałaczką to odpowiedniej średnicy i nasączam je klejem cyjanokrylowym po to by otwór się nie szczępił.

 
21-09-14 15:52  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tomo11 fajnie wychodzi model ale wydaje mi się że kolor burt jest za jasny. na początku myślałem że to farba podkładowa ale jak zwaloryzowałeś te burty to uważam że powinieneś kolor poprawić.
Powodzenia w dalszej budowie.
p.s. Szkoda że nie zaznaczyłeś poszycia burt na kadłubie bo przy tej wielkości kadłuba efekt byłby niesamowity.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 28Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024