FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-09-14 16:08  [Relacja/Galeria] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam.
Postanowiłem założyć relację z budowy tego maluszka. Jest to moje drugie podejście i tym razem powinno się udać. Model zakupiłem ponad rok temu drogą elektroniczną i najpierw walczyłem z wydrukiem laserowym. Niestety kadłub wyglądał fatalnie, do tego świecił się jak sami wiecie co... Tym razem wydrukowany na zwykłej plujce, potraktowany caponem, zdecydowanie przyjemniejszy w obróbce. Jak widać, silnik lekko podrasowany -łącznie ok. 60 elementów- dużo, nie dużo. Uważam, że w sam raz. Oczywiście jego kolor aż tak jasny nie jest, lampa błyskowa zrobiła swoje ;).
Wg. opisu wycinanki: "15 Eskadra Myśliwska, Pilot -sierżant A. Bartkowiak, Front polsko-sowiecki 1919-1921"
Wg. ksiażki "godło i barwa w lotnictwie polskim" T. J. Kowalskiego: "Fokker D VII, z 15 Eskadry Myśliwskiej, z godłem osobistym A. Haber-Włyńskiego; na tym samolocie latali również porucznicy Antoni Bartkowiak i Stanisław Rozmiarek w 1920 roku.
Aktualny stan prac:




Ciąg dalszy wkrótce :)
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (17-09-14 16:02)

 
07-09-14 16:34  Odp: [Relacja] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Śliczny "Bi-Ba-Bo-czek" wychodzi !

 
09-09-14 13:49  Odp: [Relacja] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jedziemy dalej. Dziś trochę wyposażenia kabiny: drążek sterowy, fotel pilota oraz obicie dookoła. Powstał także kolektor spalin.


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
10-09-14 10:31  Odp: [Relacja] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Silnik w 1:50.
Czapki z głów ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-09-14 20:59  Odp: [Relacja] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Ciąg dalszy następuje. Płaty:

Nie napotkałem na żadne problemy.

A ten "pająk" to gumka tzw. chlebowa. Rzecz przydatna do nabijania w nią części schnących :). W tym przypadku zastrzały.
Tutaj moja uwaga, może i cenna. Mianowicie, nie wklejam w środek drutów. Wystarczającym usztywnieniem jest podklejenie ich na brystolu/bloku technicznym, po wycięciu ew. można zalać superglutem, dla usztywnienia. Wadą jest to, że zastrzały takie przyklejamy na styk do płatów, kadłuba czy gdziekolwiek. Teoretycznie wygodniej jest porobić dziurki i tam drut powkładać, jednak zbyt wiele razy się przejechałem na otworach proponowanych w opracowaniach. A dziurawić gotowego płata nie lubię, bo można przypadkiem zrobić krzywdę modelowi. Także wierzcie mi -w tej skali zastrzały są w stanie utrzymać podzespoły w przysłowiowej kupie. Bez męczenia się z drutem uzyskujemy efekt bardziej estetyczny. Jak do tego dodamy olinowanie występujące w większości dwupłatowców to już w ogóle nie ma sie czego obawiać. Koniec mędrkowania... Pozdrawiam :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
10-09-14 22:46  Odp: [Relacja] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Świetnie wychodzi. I już prawie widać koniec...

--
pozdrawiam!

 
14-09-14 21:52  Odp: [Relacja] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Koniec bardzo blisko :)



Miałem pewne problemy z zastrzałami, szczególnie z tymi wystającymi z kadłuba ale jakoś się z tym uporałem. Ponadto powstało podwozie główne i płoza.
Do końca pozostało kilka szczegółów: śmigło, kilka nitek, kilka drutów :).
pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
14-09-14 22:55  Odp: [Relacja] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super to wygląda!
PS - "na pająku": są słupki (rozpórki, stójki) - łączą one ze sobą płaty w komorze płatów. Zastrzały (podpory) - łączą płat/płaty/usterzenie z kadłubem,

 
17-09-14 16:02  Odp: [Relacja/Galeria] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie w ostatniej odsłonie relacji. Projekt godny polecenia, wszelkie zastrzeżenia zostały już opisane, innych wad sobie nie przypominam. Oto efekt ostateczny:




Tutaj z resztą samolotów z tej epoki w polskich barwach:


Tutaj moja rodzinka Fokkerów:


Tutaj konstrukcje z I wojny światowej, które dotąd udało mi się skleić:


A tutaj wszystko (może prawie, Ju 87, Ju 52, Storch znajdują się w studenckim mieszkaniu, a Łoś powędrował do promotora w ramach podziękowania za współpracę w dziedzinie lotnictwa niemieckiego w latach 1918-1939):


Większość kolekcji znajduje się w tych gablotkach. W końcu znalazła się okazja to wszystko odkurzyć :)


Najbardziej cieszy mnie fakt, że jakiś postęp jest. Odkurzając najstarsze egzemplarze nieraz mi się papa zaśmiała, a tu retusz śmieszny, a tam drut za gruby itp. itd. Także to motywuje do dalszych zmagań z tą skalą, a jest to materiał bardzo dobry do nauki.

pozdrawiam i do następnego

P.S. Jakby ktoś Wam kiedyś powiedział że 1:50 to oszczędność miejsca, to nie bierzcie sobie tego do serca :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
17-09-14 16:14  Odp: [Relacja/Galeria] Fokker D VII w polskich barwach 1:50 Models by Marek
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękna kolekcja, nic tylko pogratulować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024