FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
15-09-14 09:28  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
rysiu62   

A sam zajmij się projektowaniem i wydawaniem lub zamilcz.

 
15-09-14 09:32  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
Fotogrimes   

Przecież jest tyle modeli na rynku że nie każdy musi kleić Akagi czy inne duże i pracochłonne modele. Sam nie mam za dużo czasu na klejenie, więc robię te prostsze. Obecnie jest to Chi-ha z Model Hobby i równolegle Wicher 2 z WAKu. Mam pewien zapas modeli- od prostych typu Rudy i Tygrys z WAKu przez Fokkera DR3 z Orlika, Cromwella z KK po Panterę z Halińskiego, ZIŁa z Orlika czy Alaskę z Gomixa. Mam też chęć kupić kilka bardziej złożonych modeli tylko dlatego żeby je mieć. Lubię oglądać wycinanki i zdetalizowane opracowania bardzo mnie cieszą. Kiedyś pewnie za któregoś się wezmę i będzie to model robiony przez kilka lat a żeby mi się nie znudził będę równolegle kleił prostsze modele. Prostota wykonania to rzecz względna. Można wziąć np PX-48 z Modelika i skleić go w standardzie, a można go zrobić jak np niki 68. Baza ta sama a reszta to nasza wyobraźnia.

 
15-09-14 09:56  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czytam, tak sobie czytam wpisy i jakby nie patrząc zapowiada się ciekawie. Dla zaostrzenia apetytu:



Pozdrawiam

 
15-09-14 10:00  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Na zakończenie
nie rozumiecie przesłania - porównajcie ster B17 na zdjęciu modelu i B17 z MM
jest tak samo szczegółowy i ruchomy - tylko po sklejeniu , który z nich naturalniej wygląda - i to nie jest postęp ,że on jest z 30 części więcej - bo i tak w obydwu modelach są one ruchome - tylko ,że naturalniej wygląda ten co jest w GPM
i o takie rozwiązania mi chodzi .
Nie czepiam się szczegółowości tylko wyboru gorszego rozwiązania.
na przykład :
czy pocięcie poszycia modelu Titanica na 5000 kawałków da lepszy efekt niż sklejenie poszycia metodą tradycyjna z natłoczeniem podziału blach i szwów nitowania ?nie koniecznie

A Rysiu62 - zaprezentuj galerie swoich modeli - jak tobie to wychodzi.To uznam twoje uwagi za bardzo cenne - jako wynik twojego własnego doświadczenia.

Nie bawię się teraz w projektowanie - brak czasu . Zresztą , modeli co bym chciał jeszcze skleić to mam chyba na 7 żyć
Już widziałem młodych modelarzy chętnie - biorą się nowe modele - super sklejają celownik , fotel , wszystko mierzą suwmiarkami z wyświetlaczem , zrobią perfekcyjnie wszystkie proste ,ale pracochłonne z wielu części składające rzeczy, foteliki ,pasy, wloty , śmigła , kółka , lotki , klapy , bomby , silniki , cylindry , amortyzatory ,
ale jak maja zamknąć skomplikowane bryły to koniec - jeden zły ruch i bubel - a cały samolot trudniej zmontować w całość ,żeby wszystko grało - wzniosy , podwozie ,geometria
zamykam temat

 
15-09-14 10:35  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
rysiu62   

Moja uwaga nie odnosi się do tego co i jak kleisz , bo to tylko i wyłącznie Twoja sprawa i nie oceniam tych modeli. Nie czuję potrzeby pokazywania moich modeli także ich nie będzie na forum , chciałbym jednocześnie zaznaczyć iż jednakową przyjemność sprawia mi klejenie modeli AH jak i prostych z wydawnictwa WIR. Wróćmy do tematu , czyli będziemy ,,klepać o niczym" gdyż model będzie dopiero za jakiś czas.

 
15-09-14 13:21  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

ZbiG, dzięki za przetłumaczenie wypowiedzi modelota, bo nie mogłem zrozumieć o co w nich chodzi.

Ryszard, dzięki za pokazanie malowania. Niestety na http://www.polishsquadronsremembered.com/ tego brakuje.

Na model czekam z niecierpliwością. Co prawda dużo bardziej podoba mi się PBJ-1H z Orlika (czyli B-25 w morskim malowaniu), ale od tamtego opracowania odrzuca mnie jego niedokładność (to chyba standard przy komputerowym przerysowywaniu ręcznie projektowanych modeli). Tak więc liczę, że MM nie zawiedzie i że dostaniemy model dobrze spasowany.

 
15-09-14 13:42  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sytuacja, w której modelarz - przeliczywszy swoje możliwości - wyrzuca kolejne modele do kosza, jest korzystna dla wydawców. Dzięki temu mogą sprzedawać nowe modele, nie czekając na ich ukończenie. A czymś zachęcić trzeba: wielkością, szczegółowością opracowania. W końcu chodzi o sprzedawanie marzeń.

 
15-09-14 14:14  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
FloggerB   

A ja Wydawcom coraz częściej już dziękuję..... BYŁEM niezłym klientem
Co do opracowań najwłaściwsze określenie "dziad swoje baba swoje" - popieram !
modellot - daj sobie chłopie spokój - ciesz się z klejenia tym bardziej, że ładnie Ci to wychodzi - i zawsze znajdziesz model dla siebie !

Post zmieniony (15-09-14 14:17)

 
15-09-14 14:18  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Killy - nie wiem czy w takim kamuflażu będzie model. W 305 DB były jeszcze inne. A poniżej jeszcze jedno,

 
15-09-14 14:48  Odp: [Z] Samolot Bombowy B-25C Mitchell Mk.II - Mały Modelarz
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Piękna sprawa, jak wyjdzie pomniejszę do 50 i przemaluje na Dolittla :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024