FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-09-14 23:43  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
zeus   

Witam
faktycznie przeglądnołem model ten co mam i model zdjęcia od model kom rodzi się konkurencja dla Pana Halinskiego toż to parowóz na kolach wydrukowałem koło jedno i prubowalem z bieżnikem narazie sobie odpuszcze ten model bo miałem go malować farba pactra nr a114 olive gun przepraszam za pomyłkę pozdrawiam :)

================
Dopisek moderatora
================

Prosze o przeedytowanie postu z zachowaniem zasad polskiej ortografii i interpunkcji, bo tresc jest delikatnie mowiac nieczytelna...

Rafael

 
15-09-14 07:24  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Witek, to miał być żart, ale dziękuję :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
15-09-14 07:53  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Według mnie problem tkwi w braku porządnej waloryzacji modeli z tej firmy.
Modele innych firm mają taką jakość druku i subtelnej waloryzacji, że na zawodach są na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od plastikowych. A tu mimo największej detalizacji zawsze będzie model wyglądał "jak z wycinanki". Poza tym odpowiednia grafika 3D umożliwia oddanie dość realistyczne różnych śrub, wypukłości, bez potrzeby wykonywania ich jako oddzielnych części.
Szkoda, bo model wspaniały, ale za bardzo "papierowy".
Sądzę, że przy takim nakładzie pracy przy projektowaniu warto jeszcze zainwestować w dobrego grafika.

 
15-09-14 23:58  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Roberto   

Imponujący model !
Pewnie się skuszę na jego zakup , podobnie jak było z poprzednimi modelami Model-KOM .
W pełni się zgadzam z wpisem Bart-a , oraz dopisuję się do prośby LuZaK-a , o opracowanie
czołgu T-90 w tym samym kamuflażu . W końcu trzeba coś postawić na tej platformie , żeby nie było tak łyso ;-)

--
Pozdrawiam .

 
16-09-14 06:29  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jeśli model jest opracowywany z myślą o tym, że w 95 procentach przypadków będzie on malowany, nie widzę potrzeby lepszej grafiki. Przy tej ilości białych powierzchni jakie powstaną przy tej wycinance zwykły ratusz to byłby chyba koszmar. Tu trzeba na bogato aerografem, po całości.

 
16-09-14 07:49  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kartoniak jest po to zadrukowany kolorem żeby nie trzeba było malować. Retuszowanie to nie jest jakiś dramat. Nie dość że jest wiele pracy z kartoniakiem ze sklejeniem to jeszcze dokładać sobie pracy z malowaniem. Porządne malowanie zwłaszcza zawiłego modelu z duża iloscią detali to nie jest tak sobie pryśnięcie aerografem. Ktoś nie wie o czym mówi, i chyba nic nigdy w życiu nie skleił. Przecież to nie jest model typu R17, R35 z MM , modele p. Ciesielskiego to pełna mechanizacja, malowanie po całości wszystko pozakleja. A nawiasem mówiąc dobrze że mam zapas dotychczasowych modeli w stylu Skota czy starego wydania Pantery z gpm-u . Bo przy tej paranoi co teraz raczą nas wszelcy wydawcy to musiałbym porzucić modelarstwo kartonowe. Ostatnie sklejalny model z model komu to Kub.

 
16-09-14 08:00  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

A ja skleje ten zestaw w standardzie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
16-09-14 12:23  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

ABC, chyba trochę nad interpretujesz moje słowa "aerografem, po całości" nie znaczy w tym przypadku tyle co "gotowy model pomazać szprajem z 20 cm"

 
16-09-14 13:13  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Edekyogi 

 

Taki zestaw MAZ + naczepa był swego czasu w brem w Żaganiu. Tak więc można postawić na nim polskie T-55 czy T-72.

 
16-09-14 13:33  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czy T80 z FLY Modela też może być postawiony na tym zestawie?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024