FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-09-14 10:22  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3

Marekb - nie do końca zgadzam się z Tobą. Skomplikowany model to nie tylko sprawa cierpliowści. To nie plastik. W tym np. jest masa drobnych elementów, które z racji wielkości są bardzo trudne prawidłowo do ukształtowania. Poza tym ogromna ilość drutów, drucików, przewodów, które nie dość, że trzeba precyzyjnie ukształtować to jeszcze wkleić. Gdyby to była tylko kwestia cierpliwości to każdy mógłby pokazywać takie cacka jak wstawiony właśnie do galerii Opel Maultier czy chociażby nos Me-262 z aktualnej relacji.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-09-14 10:53  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

extra wygląda ciekawe jak będzie się sklejał ale do MODEL-KOM nie mam żadnych zastrzeżeń modele od nich są na wysokim poziomie tylko cena troszkę przytłacza.Model Maza można pobrać ze strony za free http://www.e63papermodel.altervista.org/download.html tylko jest to model czarnobiały ale też pracochłonny.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
14-09-14 13:40  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Ten darmowy to skala 1:35

 
14-09-14 14:24  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny, ale...
Dla mnie chyba by to było dożywocie. Rany 18 kół z bieżnikiem...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-09-14 14:26  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Troche te modele robią się wynaturzone. Znowu są owszem ochy i achy jak nad B 17 z MM , a nikt tego nie zobaczy sklejonego. Oczywiście wydawcę to guzik obchodzi czy będzie sklejone czy nie będzie sklejone. Najwyżej zobaczymy kolejną relację typu zdjęcie puszki z Caponem, caponowanie i podklejanie wręg i dalej nic. Idę o zakład. Osobiście to powiem że darmo bym takiego modelu nie wziął , bo już się wrobiłem w model autorstwa pana Ciesielskiego (Maz + Scud), nie że by były jakieś nierozwiązywalne problemy , ale za duża detalizacja i przekombinowanie. Model rozłożył mi produkcję modelarską na amen .Czy naprawdę się nie da zrobić modelu kartonowego na wzór czeskich modeli jak z Ripper Works, jak np. Dana,czy Tatra Kolos, detalizacja wystarczająca a jest to jeszcze do sklejenia a nie tylko podziwiania.

 
14-09-14 15:47  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

modellot1, przeskaluj sobie tego darmowego z 1:35 do 1:25 i będziesz miał to co chcesz.
Co do czeskich wydawnictw to chyba skala wymusza mniejszą detalizację...Jak dla mnie to chyba łatwiej zrobić mniej detali, które są w wycinance niż dorabiać detale na własną rękę, bo autorowi się nie chciało (vide mój bieżący model- Greyhound), ale to tylko moje zdanie.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
14-09-14 15:50  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Greyhound to wogóle po najmniejszej linii oporu zaprojektowany jest moim zdaniem a plany to już wogole armagedon jest.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
14-09-14 16:26  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

nie sklejałem jeszcze tego modelu ale sądzę,żeza bardzo modele szczególnie pojazdy są czasami za bardzo dokładne chodzi mi tu o różne śrubki przekłądnie i inne detale.Nawet jak by się chciało model kartonowy doprowadzić do realnego modelu to się nie da bo zajmuje wieki a nikt chyba nie ma ochoty siedzieć nad jednym tylko modelu i dłubać przez wiiiiele lat.Mnie drażnią różnego rodzaju śrubki które są w modelach nie tylko czołgów ale pojazdów i samochodów bo jest czasami tego za dużo i zajmuję za duuuużo czasu

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
14-09-14 16:45  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Nie bardzo rozumiem, jak można się czepiać tego, ze autor się przyłożył i że mu się chciało. Modelarzom z mniejszą praktyką polecam prostsze modele a nie MAZa (bez urazy).

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
14-09-14 17:48  Odp: [Z] Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G od Model-KOM
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Norvik też tego nie rozumiem jeśli mi nie pasuje że trzeba wyciąć 1000 śrubek to ich się nie wycina chyba że są białe plamy a jak są to wystarczy zamalować. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził!!! Jestem na etapie projektowania modelu pojazdu w którym staram się rozrysować wszystkie detale jakie były widoczne i coś mi się wydaje że będzie to model w jednym egzemplarzu i to tylko dla mnie i dla znajomych którzy sobie model sami wydrukują.:-(

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024