FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
08-09-14 11:58  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rozpocząłeś w budowie żaglowca etap najtrudniejszy, ale i ten, który zapewnia tym modelom właściwy im urok i piękno. Nie wiem czy impregnujesz w jakiś sposób olinowanie ale jeśli nie, to proponowałbym to uczynić choćby poprzez przeciąganie lin w wosku pszczelim tudzież zwilżanie ich rozwodnionym nieco BCG. Pozbędziesz się w ten sposób uciążliwych i niezbyt dobrze wyglądających na olinowaniu włosków. A lin im więcej tym ciekawiej wygląda cała sznurkologia. Będę dalej śledził Twoje zmagania i służę ewentualną pomocą teoretyczną przy konstruowaniu olinowania, jeśli oczywiście będzie Ci potrzebna. A praktyczne wiązanie sznurków to już Twoja działka:). Powodzenia.

 
08-09-14 14:45  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Liny przeciągam klejem wikolopodobnym. Trochę włosków zostaje, ale jeśli użyję więcej kleju nitka staje się sztywna i ciężko ją zawiązać czy zahaczyć o cokolwiek. Czy BCG też usztywni tak linę?

 
08-09-14 14:53  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie testowałem nigdy z wikolopodobnym klejem, ale wydaje mi się, że po BCG będzie bardziej elastyczna, musiałbyś przetestować. Kleje wikolowate mają tę właściwość, że twardnieją po wysychaniu, nie są elastyczne. Może to być też ich zaleta, bo usztywni linę, co może być przydatne zwłaszcza przy linach olinowania stałego.

 
08-09-14 15:06  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Sztywność zależy od nawilżenia:). Czyli jeśli bardziej rozcieńczysz BCG to nić będzie mniej sztywna - popróbuj trochę, ale z BCG jakaś przesadna sztywność raczej nie grozi. Od kilku modeli właśnie BCG impregnuję nici i jest to metoda zupełnie zadowalająca -usuwa włoski bezpowrotnie (zabrzmiało jak z reklamy depilatorów:)). Nigdy nie miałem problemów z obłożeniem takiej nici. Samo delikatne usztywnienie może być zresztą zaletą - tak jak pisze Paragraf. Zauważyłem, że taka "zaimpregnowana" nić łatwiej się układa - w sposób bardziej naturalny i łatwiej ją opanować. Polecam.

 
08-09-14 16:17  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W takim razie spróbuję. Nie liczę na efekt taki jak u Was ale z dobrych rad należy korzystać!

P.S. @Mariaszek - Po Wolfie mam zamiar zająć się Pintą i wiem z kogo będę ściągał patenty ;)

 
10-09-14 11:39  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie zrobiłem wczoraj nic pożytecznego, ale trochę sznurków doszło. Wykorzystałem ostatni dzień luz bo zaczyna się robota i klejenie będzie już o wiele rzadsze. Ale będzie. Ortodoksi techniki szkutniczej oglądają na własną odpowiedzialność moje wytwory. Ja ze swojej strony powiem tylko że sporo elementów robiłem poraz pierwszy i efekt mnie nawet nawet zadowala. Myślę że ewentualne "nietakie" znikną nieco w gąszczu przyszłych linek.



Niby to niewiele, ale jednak kilka ładnych godzin to dłubałem. W dodatku, co widać w porównaniu z groszem, jest to wszystko raczej niewielkie... chociaż w porównaniu z Pintą "janusa" to jest to kolos :)

Post zmieniony (10-09-14 11:41)

 
15-10-14 09:26  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Skończone olinowanie stałe.

 
15-10-14 10:53  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ładny żaglowiec powstaje. Trochę rażą białe "linki" może je przybrudzić trochę.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-10-14 11:21  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wyblinki na wantach powinny być jasnego koloru, bo one nie były smołowane. Domyślam się jednak, że nie będzie Ci się chciało tego poprawiać. Mnie pewnie też odeszłaby ochota na samą myśl o ponownym wiązaniu tylu supełków:)

 
15-10-14 21:39  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@Paragraf - celna uwaga, zastanawiałem się właśnie, jakiego koloru zrobić wyblinki. Oglądałem różne zdjęcia modeli i różne kolory były. Jako że pierwszy raz wiązałem wyblinki (dotychczas stawiałem na prostotę i je kleiłem) padł wybór na kolor czarny - w razie niedociągnięć, a te są. Ale z każdym kompletem wyblinek szło trochę lepiej, mam nadzieję że następnym razem będą lepsze - i na pewno jasne.

@Ostoja - linki są na żywo "kremowe", zdjęcia przekłamują nieco kolory.

A co do koloru linek. Czy olinowanie ruchome zrobić jasne? Po pierwsze będzie się wyróżniać, po drugie wydaje mi się że będzie atrakcyjniej wyglądało. Proszę o radę i dziękuję za zainteresowanie!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024