FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-09-14 21:59  [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam modelarska Brać,

Potrzebuje porady, mianowicie jak w temacie, zastanawiam się czy warto kupić aerograf w zestawie. Przeszukując wujka Google natknąłem się na taki komplet:

http://agtom.eu/pl/aerografy/310463-aerograf-harder-steenbeck-ultra.html

Zastanawiam się czy ten zestaw wart jest swoich pieniędzy, i czy po zakupie nie okaże się ze np: kompresor jest za slaby lub coś w tym stylu, może ktoś z was ma coś takiego ?

Proszę o rade.

Pozdrawiam

Dopisek moderatora:
Aktywowałem podany przez Ciebie link.
Lubimy,jak ktoś piszący posty dba o to sam ;-)
MARIUSZ.

--

 
09-09-14 22:39  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobre narzędzia muszą kosztować. Warto.


P.S. Osobiście polecam trochę dołożyć

http://agtom.eu/pl/aerografy/310461-aerograf-harder-steenbeck-infinity-solo.html
efekt jest piorunujący jak się go już opanuje.

 
09-09-14 22:49  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zależy jab bardzo profesjonalnie myślisz o malowaniu aero. Osobiście mam aero za około 150 zeta - fajny, porządny, metalowy, choć dziwnie zachowały się gwinty dysz - po ok roku leżakowania pękły przy wkręcaniu. A nie były wkręcane na siłę. Nowa dysza też kosztuje kawałek grosza. Nie miałem okazji używać go dużo, ale z tego co korzystałem to był sympatyczny. Jakieś jego humory były myślę spowodowane moim brakiem wprawy czy złego rozrzedzenia farby. Jednakże do malowania dla mnie był wystarczający. Sprężarkę mam dużą, więc zostało mi tylko kupić przejściówkę. Co do zestawu który pokazałś - nie znam się aż na tyle żeby stwierdzić czy to dobry sprzęt, kolega wyżej widzę bardziej obcykany. Sprężarka nie wygląda mi na jakąś rewelację, ale to tylko moje wrażenia wizualne. Farby... Nie wiem po co, ale podnoszą pewnie cenę niepotrzebnie. Pytanie ile kosztuje sam ten aerograf. Jeżeli miałbym wydać kilkaset złotych, myślę że nie kupowałbym zestawu, a wszystko osobno. Tak jak wspomniałem, zależy jak często będziesz używał tego sprzętu. Do malowania całościowo modeli, jak najbardziej coś lepszego. Bo do impregnowania i lakierowania używam aero za 30 zł i wystarcza mi do tego celu w zupełności.

Tyle ode mnie z osobistych doświadczeń.

 
10-09-14 00:11  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Odnośnie kompresora: na stronie producenta jest napisane, że poziom dźwięku podczas pracy wynosi 45 dB. Mogę się mylić, ale chyba jest to wystarczająco dużo żeby był uciążliwy.

--
Pozdrawiam
Quba

 
10-09-14 01:34  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
kanibal   

Wszystko zależy od tego, do czego będziesz używał aero. Zwróć uwagę, że ten ma dyszę 0,2 która do małych powierzchni jest OK ale do dużych lepsze są większe dysze. Kompresorek ma mały przepływ powietrza i jeżeli byś chciał kiedyś podłączyć inny aerograf z większą dyszą (lub założyć w tym większą) to raczej nie nadąży z podawaniem powietrza. Poza tym kompresorem z butlą stabilizującą i płynną regulacją ciśnienia maluje się wygodniej. Używałem kiedyś podobny kompresor i sprawował się znośnie lecz po przejściu na większy (z butlą) poczułem różnicę. Poza tym kompresorki membranowe nie są zbyt trwałe, mój był też dosyć głośny. Jeśli na poważnie chcesz się zająć malowaniem aero to i tak będziesz musiał w przyszłości wymienić ten kompresor. Aerografy HARDER & STEENBECK mają fajną samocentrującą się głowicę, podobnie jak Paweł O. docelowo polecałbym: Infinity CRplus 2 in 1 lub EVOLUTION SILVERLINE 2w1 i DOBRY kompresor z butlą i płynną regulacją ciśnienia .

Post zmieniony (10-09-14 01:48)

 
10-09-14 07:58  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam,

Zamierzam używać aerografu do malowania modeli kartonowych. Bardzo podobają mi się pomalowane cale modele, dlatego na początek chciałbym kupić sprzęt który w zupełności mi wystarczy a nie żałować później ze nie dołożyłem dwoch czy trzech stówek a wydane pieniądze poszły w błoto.
Mieszkam w bloku wiec zależny mi tez aby nie narobić za dużo hałasu, docelowo stanowisko do malowania zrobię sobie w piwnicy.
Trochę poczytałem i widać ze H&S to dobry sprzęt jeśli chodzi o aerograf ale kompletnie nie znam się na kompresorach. Zakładając ze zdecydowałbym się na aerograf ze średniej półki np ten: HARDER & STEENBECK ULTRA 2 in 1 to jaki kompresor byście polecili tak jakbym w przyszłości chciał kupić aerograf z wyższej półki jak HARDER & STEENBECK Infinity CRplus 2 in 1.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

--

 
10-09-14 08:26  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ta Ultra w zupełności wystarczy na początek. Dyszą 0,2 można pomalować nawet duże powierzchnie. Ja kupiłem to aero z dodatkową dyszą 0,3 ale nie miałem potrzeby jeszcze jej używać.
Sprzęt prosty, niezawodny i nie wkurzający przy czyszczeniu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-09-14 08:30  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

A kompresor jaki masz?

 
10-09-14 08:57  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tak zwanego lodówkowca z dodatkowym zbiornikiem pięciolitrowym który bije wszystkie inne na głowę pod względem bezgłośnej pracy.
Gdybym jednak dziś jeszcze raz podchodził do tego tematu to wziąłbym coś z Castoramy.
Widziałem tam małe zgrabne kompresorki ze zbiornikami wyrównawczymi i w atrakcyjnej cenie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-09-14 09:59  Odp: [Technika] Aerograf HARDER & STEENBECK (zestaw) czy warto?
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

może taki:

http://skleptechniczny.pl/kompresor-do-aerografu-z-butla-i-stojakiem-as-186-bd-h4-p5371.html

co o tym myślicie?


Dopisek modertora:
Jeszcze raz to samo co w pierwszym poście ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024