FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 28Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
04-01-15 10:03  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Twój będzie ładniejszy
http://allegro.pl/boeing-b-17-g-1-33-sklejony-i4958025655.html

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-01-15 14:09  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Początek prac przy usterzeniu. Wzmocnienia pierwszych żeber stateczników poziomych rozmijają się z oznaczeniami na dźwigarach, ale to nieznaczący problem, których zaczyna być coraz więcej.


Żebra i dźwigary steru kierunku idealnie opracowane pod względem wymiarów, ale nie uwzględniają nawet grubości papieru ścianki wnęki klapki Flettnera nie mówiąc już o podklejeniu jej tekturą. Żebra będę musiał skrócić ok. 1,5mm aby zmieściły się w poszyciu.


Sprawdziłem od razu lotki sterów wysokości i jest jeszcze gorzej. Jeśli pierwsze żebro jest zrównane z krawędzią poszycia, drugie „wchodzi” we wnękę klapki Flettnera. Będzie trzeba ten węzeł przebudować. Ponadto oznaczenia klapek lewej i prawej są zamienione – do prawej lotki pasuje lewa klapka i odwrotnie z drugiej strony (arek1981 też to zauważył).


Statecznik pionowy zacząłem sklejać od klapki Flettnera steru kierunku i niespodzianka – jest odwrotnie spasowana. Klapkę jeszcze przed sklejeniem najlepiej rozciąć na poszczególne ścianki i poskładać właściwie. Ja musiałem rozcinać już sklejoną i jeszcze uważać aby nie zepsuć, bo nie mam zapasowej wycinanki, a zapas koloru jeszcze wolę oszczędzać.


Przygotowanie do końcowego montażu. Aby nie było widać od stanowiska strzelca powstałej pod statecznikiem białej wnęki, zaślepiłem zielonym brystolem wręgę w13. Wcześniej nie pomyślałem o tym a na malowanie jest za późno.


--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-01-15 14:59  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Najlepsze jest to, że jeżeli człowiek kiedyś (może ?) weźmie ten model na matę, to będzie miał gotowy, genialny instruktaż sklejania

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-01-15 15:34  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Podoba mi się nie tylko model, ale również jakość robionych przez Ciebie zdjęć. Sam staram się fotografować postępy w trakcie klejenia i wiem jak trudno jest w ferworze pracy cyknąć dobre fotki.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-01-15 17:08  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

I znów elegancko, brawo!

Z zapasem koloru to Masz rację. Przyda się na klapkę lewego płata głównego cz. 9a (znowu jest odwrotnie rozrysowana- niestety na prawym nie ma tej klapki i trzeba posiłkować się zapasem koloru) i element silników zewnętrznych pz4 (lz4 również) - foto poniżej:

Jak widać błędna kolorystyka- przesunięcie kolorów. Potrzebne odcinki wyciąłem również z zapasu koloru.

Następne błędy na skrzydłach- elementy, które trzeba wkleić od środka skrzydła na krawędzi natarcia oznaczone od A do G:
A- zbyt mały
C,E(uwaga na prawym płacie błędnie oznaczony jako D),G - zamienione stronami L>P
B,D(na prawym płacie błędnie jako E),F- pasują.
To było by chyba wszystko na tą chwilę.

Winek, mam nadzieję, że nie Masz nic przeciw temu żebym dzielił się swoimi spostrzeżeniami w Twojej relacji?
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (11-01-15 12:11)

 
10-01-15 21:46  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dziabaj Winek , dobrze idzie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-01-15 21:52  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Po prostu wspaniałe. Nie mogę się doczekać obejrzenia na żywo... a właśnie, tak coś z Radziem gadałem, że może przyszły piątek... :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-01-15 19:19  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Kilminster – właściwie to od początku sprawdzamy czy model da się skleić, czy nie i stąd wskazówki aby udowodnić jak go jednak poskładać.

killy9999 – korzystam z porad na Forum, chociaż ostatnie zdjęcia nie są najlepsze; pod wrażeniem ostatnio przeczytanej informacji muszę zrobić jeszcze jeden eksperyment z przesłoną, aby głębia ostrości była pełniejsza.

arek1981 – cieszy mnie Twoja aktywność i uwagi, jednak znacznie mnie wyprzedzasz a do Twoich spostrzeżeń dochodzę po dłuższym czasie; oczywiście uzupełniaj uwagi, przydadzą się mnie i tym, którzy są na etapie pomiędzy nami; jak dojdziesz do bocznych stanowisk dziobowych km odezwij się na priv bo mam pewien pomysł, chyba, że zdążę opisać w relacji; widziałem zdjęcia Twojego B-17 – rewelka!

iras – życzę powrotu na Forum z Twoim B-17, jeśli nie w relacji to może w galerii; mam nadzieję, że brystol pomoże Ci w budowie.

Alski – dzięki za doping, przyda się.

stachooo – jestem otwarty na propozycje BP, ale jak oglądam Wasze modele, to zastanawiam się czy warto ze swoimi wychodzić z domu.

Tymczasem - statecznik pionowy gotowy. Osłona stanowiska tylnego strzelca również doczekała się montażu.


I jeszcze uwaga ogólna - skrajne żebra wszystkich lotek, żebra ich wnęk oraz wiele innych powierzchni wewnętrznych widocznych po sklejeniu są białe i trzeba je malować, więc dobrze jest dobrać sobie więcej farbek odpowiedniego koloru. Na wyklejanie ich kartonem barwionym w masie może nie być miejsca.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-01-15 23:36  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Trzecie zdjęcie - rewelacja, masakracja i dominacja - tutaj widać, że nie odpuszczasz nawet na 0,001 mm...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-01-15 06:19  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Oj tak, trzecie zdjęcie jest rozbrajające. Modelarstwo przez wielkie M.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 28Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024