FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 28Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
29-12-14 14:24  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Kadłub sklejony i po pomiarach – nawet udało się skleić prosto wzdłuż osi.
Karabiny boczne można będzie włożyć przez dolne stanowisko w końcowym etapie budowy.
Delikatne skręcenie stateczników w stosunku do dźwigarów skrzydeł możliwe do skorygowania podczas oklejania poszyciem. Na oko nie widać, ale na końcach wystających dźwigarów stateczników jest lewoskręt 0,2mm. Statecznik pionowy będzie łatwiej poprawić. Tak wyszło, mimo idealnego łączenia sekcji kadłuba według znaczników.


Biorę się za pozostawione drobiazgi na kadłubie i silniki jak Kolega Ostoja.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-12-14 14:38  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
FloggerB   

Super Winek - dzięki Tobie nie kupie tego modelu a jeśli skleję B-17 to z GPM albo FLY - to dla mnie poziom wystarczający w zupełności.

 
29-12-14 14:48  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

Wow, wyglada swietnie. Ciezko uwierzyc ze to MM. Do tej pory najwiekszy bubel to brak koloru wnetrza i system laczenia segmentow ze soba. Przyznac jednak trzeba ze to co zbudowales do tej pory wyglada imponujaco! Drobne buble to juz znak firmowy MM ale trzeba przyznac ze ten B17 to kawal dobrej roboty.

 
29-12-14 14:55  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Naprawdę fantastyczna robótka, kapitalnie to wszystko wygląda. Ale rzeczywiście, model raczej dla baaaaardzo doświadczonych modelarzy. I cierpliwych - za "chwilę" cztery miechy od rozpoczęcia relacji, ale mieć taki model w kolekcji...
Czekam(y) na ciąg dalszy.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-12-14 15:36  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Świetny olbrzym, będzie co powiesić pod sufitem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-01-15 15:41  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Wszystkim Kolegom życzę w Nowym Roku 2015 wszelkiego zdrowia i samych sukcesów w życiu modelarskim, prywatnym i zawodowym.

Silniki muszą poczekać, a korzystając z wolnego, pokleiłem zaległości.
Na pierwszy ogień klapy luku bombowego. Ożebrowanie możliwe jedynie dla klap otwartych, w tym stanie po zamknięciu luku powstaje szczelina jak na zdjęciach. Jeśli ktoś chciałby zamknąć luk, należy końcówki żeber wyciąć po ok. 3mm i wówczas klapy będą się ładnie zamykać.


Dorobiłem jednak kabinę tylnego strzelca, która przysporzyła mi sporo kłopotów. Oklejanie wręg na półsztywnej podłodze to swoista ekwilibrystyka. Najpierw nasunąłem na zamontowaną w kadłubie podłogę p7 pierwszą sklejkę i dokleiłem do kadłuba. Następnie skleiłem ze sobą dwie kolejne części poszycia i dokleiłem do poprzedniej. Na wrędze w17 w górnej części powstał luz 1 mm, który wypełniłem paseczkami brystolu. Na końcu przymocowałem czwarte poszycie. Z zewnątrz wygląda OK. Końcowe poszycie z karabinami przyjdzie dużo później.


Wróciłem do dziobowych stanowisk km. Wyszły masakrycznie! Bałem się ich od początku i zostawiałem na lepsze czasy. Ponadto manewrowanie całym kadłubem sprawiło sporo kłopotów. Najgorzej było ukształtować szyby i spasować z osłonami. Na zbliżeniu widzę, że muszę popracować nad wyczyszczeniem miejsc z kleju i zrobić bardziej precyzyjny retusz.


Początek prac nad ożebrowaniem. Wszystko wycięte a krawędzie zaimpregnowane CA. Dorobiona brakująca wręga 2L lewego statecznika o czym już pisał „arek1981”. Jak widać na zdjęciu, szkielet statecznika sk kończy się (lub zaczyna) na łączeniu segmentów 10a i 10b. Myślę, że trzeba będzie go przedłużyć dla usztywnienia przedniego elementu statecznika.


--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-01-15 16:07  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wiem czy ma sens usztywnianie przedniej części płetwy szkieletem, to chyba przerost formy nad ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-01-15 16:33  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Świetnie, że prace postępują.
Jeszcze mała uwaga odnośnie sterów wysokości. Części z numerem 3 są błędnie oznaczone. Lewa to P.-cz.3, a prawa to L.-cz.3. To taka mała niespodzianka od autora- zresztą nie jedyna. Widać, że się troszkę śpieszył z oddaniem projektu. Na szczęście większość z tych pomyłek da się naprawić.
Życzę powodzenia w dalszej budowie.

--

 
03-01-15 17:01  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

OSTOJA - właśnie tylko "myślę"; zobaczę jak sztywny będzie ten segment po podklejeniu podszyciem i ukształtowaniu; na kadłubie autor narysował podwójną kreskę do samego końca, tak jakby coś tam miało być, czas pokaże.

arek1981 – dzięki za cenne uwagi; jeśli już skończyłeś swój, dobrze byłoby zaprezentować w całości, szczególnie interesuje mnie jak Tobie wyszły te stanowiska km na dziobie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-01-15 19:07  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Jak tylko go skończę to na pewno wstawię do galerii. Teraz jestem na etapie budowy cylindrów- nieco ponad 1400 części do wycięcia. Niestety są również błędnie opracowane. Jeśli Masz zamiar budować je w pełnej wersji to służę radą.
Co do dziobowych stanowisk km to jeszcze są przede mną. Jak tylko je skleję to wstawię foto.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 28Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024