FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-10-14 23:45  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

W wycinance nie ma samolotów?

--
serwusik

 
10-10-14 02:01  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

No wiec zgodnie z obietnica - galeria koncowa. Oto wyniki moich 2-miesiecznych wypocin (zaczalem wczesniej, ale mialem przy sklejaniu szkieletu cyniczny wypadek - skalpel ktory uzywam do wycinania stoczyl sie ze stolu wbil w stope i... przecial mi tetnice - skonczylo sie na zakrwawionej podlodze, wizycie w szpitalu i szwie. Teraz wypadaloby mi ubierac buty ze stalowymi czubkami do sklejania modeli. Rozwiazalem to kupujac skalpel ktory ... sie nie toczy po stole):



Przy okazji udalo mi sie znalezc idealny material na olinowanie. Kupilem to cos w lokalnym sklepie modelarskim - uzywane jest do robienia olinowania w modelach samolotow. Bardzo cienkie (0.005 cala) i elastyczne - wiec nie ma tych samych problemow co zylka:



Do modelu kupilem toczone lufy. O ile 127 mm pasuja, o tyle dziala glowne sie nie nadaja. Maja one bolce u nasady, ktore wymagalyby przeprojektowania calego sposobu w jaki dziala glowne sa zainstalowane w modelu. Beda do innego modelu...



Laserowo wycinane wregi pasuja jak ulal..

Czego nie ma na modelu a bylo w wycinance:
1)Wyglada to jak boja, ale nie mialem pojecia gdzie to mozna przykleic a rysunki sa jakie sa.

2) Podestow z przodu - tych o ktorych rozmawialem z Adamem.

3) Kratownic z tylu - z boku kadluba - za dzialkami plot, przed wyrzutniami rakiet - wycialem, probowalem przykleic i nic z tego nie wyszlo...

Reszta to wycinanka.

Nie przykleilem rowniez relingow na pokladzie lotniczym, poniewaz ciezko jest wywnioskowac gdzie i w jakiej konfiguracji maja one byc a w necie kazdy robi to na swoj sposob.
Po sklejeniu wiezy dowodzenia doszlem do wniosku ze nalezalo wkleic szyby - aby usztywnic okna, ktore sa aktualnie wyciete i ramki sie troche wyginaja.

No i olinowanie jest "hipotetyczne" - bo Profile Morskie sobie, dokumentacja do modelu sobie a zdjecia sa jakies sa...

No i na koniec male podsumowanie:
Adam - tak, to jest zawartosc wycinanki, nic nie pominalem z wyjatkiem elementow wymienionych powyzej (albo pierdoletow tak drobnych ze ich nie widac - np podporki pod siedzeniami w dzialkach plot i pokretla - te naljepiej zrobic z drutu, albo kupic wycinane laserowo bo 1.5 mm biale kolko z krzyzykiem w srodku nie pasuje do modelu).

Wbrew pozorom wycinanka nie jest zla, kadlub jest dobrze zaprojektowany (wszystko pasuje do siebie dosc dobrze) - nie mowie tu o ksztalcie czy zgodnosci z oryginalem. W miare prac ma sie wrazenie ze autor probowal sie pospieszyc z wydaniem modelu i nie do konca wszystko jest dopracowane (mysle ze brakuje jakis 5% - rysunki i rozlozenie czesci na arkuszach). Niektorych czesci brakuje, inne sa w nadmiarze - oto przyklady:
- ma sie wrazenie ze jest wiecej niz jedna nadbudowka rufowa (czesci 211, 212 sa zdublowane na roznych arkuszach);
- brakuje tylow do lodzi wioslowych;
- lodz, ktora ma sie znajdowac na srodokreciu jest... za duza (dlatego brakuje mi jednej na modelu - skleilem i sie okazalo ze sie nie miesci w miejscu, gdzie powinna byc).



Lelum Polelum - nie, nie ma w wycinance samolotow. Znam jedno zdjecie na ktorym jest jeden "Val" na podwoziu kolowych - w wycinance nie zauwazylem samolotow... Zawsze moge dorobic z jakiegos lotniskowca co mam w magazynie... ;)

Generalnie - pomimo kilku problemow, model jest wart sklejenia i pewnie mozna go zrobic lepiej niz ja. Rysunki sa kiepskie, ale przy odrobinie cierpliwosci, internetu i wybrazni przestrzennej nie bedzie problemu. Nie bedzie to super bogaty model, ale nie kazdy przeciez musi miec ekstremalnie zdetalizowany model. Doswiadczony modelarz bedzie mial podstawe do czegosc lepszego, a Ci mniej doswiadczeni beda mogli sobie skleic dobrze wygladajacy pancerniko-lotniskowiec. Porownalbym go mniej wiecej do HMS Prince of Wales z GPM.

No i rozwiazalem dylemat czy to mozna skleic... ;)

Czy Kongo ma tego samego autora? Bo ogladajac wycinanke mam takie wrazenie...


Mam jeszcze jedno pytanie - nie zwiazane z tematem. Otoz posiadam USS Gambier Bay od Hala i w wyniku kilku przeprowadzek grupa lotnicza do niego przestala istniec... Czy ktos z kolegow posiada przyzwoite skany wycinanki na podstawie ktorych mozna ja wykonac (sa to 4 strony)? Przegladnalem internet i jest tam troche - ale nic z tego nie nadaje sie za bardzo do drukowania (przynajmniej bez porzadnej obrobki graficznej...). Samolociki sa ciemno niebieskie (generalnie, kolor ma swoja nazwe i pewnie z 10 roznych tabel referencyjnych ;) ) - wiec zeskanowac je poprawnie jest ekstra ciezko. A pomysl kupowania nastepnej wycinanki aby zrobic z niej samolociki nie za bardzo mi sie podoba...
--

Post zmieniony (10-10-14 04:13)

 
10-10-14 08:36  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Nieźle uporałeś się z tym modelem, a nie jest to łatwa konstrukcja.
Twoje pytanie z pkt 1 dotyczy trałów minowych, może uda Ci się je wypatrzyć na rysunkach zestawieniowych i umieścić we właściwych miejscach.
Mam prośbę, podaj link lub inny kontakt do sklepu modelarskiego, gdzie nabyłeś tą nić na olinowanie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-10-14 11:46  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Nawiązując do skalpela, miałem podobną sytuację, tylko refleks szachisty nie pozwolił aby spadł, a prawie udało mi się go złapać w locie, z tym że to on mnie prędzej złapał. Zwyczajnie się wbił jak strzała na jakieś 3mm, ale takich przygód jak Ty nie maiłem. Od tego czasu zmieniłem rękojeść na nietypową, tylko ostrza zostały.

Jak już Art napisał są to pływaki trałów, które możesz umieścić jak na poniższym rys, tylko jedna uwaga, nie podklejaj części c i f, zwyczajnie je zamaluj od spodu, bo będą za grube, sam kadłubek spróbuj rozwarstwić, o wiele lepiej się formuje.



Z szybami na wieży mam ten sam problem :) Sprawa z łodzią mnie rozbawiła i dała do myślenia na przyszłość.
Co do samolotów, to może kiedyś wstawię swojego Judy i Zuiuna do działu download.

Kongo jest autorstwa Zespołu Redakcyjnego :) Jeśli chcesz się za niego zabrać to będę chętnie się temu przyglądał, bo korci mnie żeby kiedyś zaatakować Harunę.
Jesli chodzi o prośbę, to z tego co pamiętam były to Wildcaty i Avengery, nic nie mogę obiecać, ale jak mnie chęć najdzie na zabawę z samolotami to się za nie wezmę.

Podsumowując model fajny, taki akurat dla szerokiego grona modelarzy i można z niego wycisnąć wiele jeszcze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-10-14 11:49  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Podoba mi się, ładnie go skleiłeś. Gratulacje za kolejny model w kolekcji.

 
10-10-14 15:07  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Art:
Jak chodzi o sklep, to nie wiem jak blisko masz do Ottawy - ale tu sa namiary na sklep w ktorym to kupilem: http://hobcen.wordpress.com/
Generalnie tu jest link do produktu: http://www.uschivdr.com/products-in-detail/rigging/ - ja uzylem rozmiaru "Standard" - 0.03 mm. Link : http://www.uschivdr.com/where-else-to-buy/ ma kilka adresow sklepow w Europie.

Adam:
Dzieki za rysunek i sugestie - dorobie traly i dokleje do modelu. Mialem koszmar z doklejeniem drabinek z tylu wiezy (sa fototrawione) - podest jest osobna czescia doklejona do nadbudowki z kominem - trzeba skleic wszystko razem (wieze dowodzenia i nadbudowke z kominem) a pozniej kombinowac jak je dokleic - z tego co widzialem Ty to lepiej rozwiazales.
Generalnie to teraz sie zastanawiam pomiedzy nastepujaca czworka: Tirpitz, Hood, Bismarck (ten co go mialem wyladowal w Toronto) albo Titanic... Mysle ze jakbym sie mial brac za nastepnego japonczyka to bardziej Hiei albo Fuso - zrazilem sie troche do rysunkow w Ise a widze ze w Kongo jest podobnie. Predzej wezme sie za Graf Zeppelin.

Podziekowania dla Answer za wydanie modelu - kolejny model dla szerszego grona modelarzy.

Pozdrawiam

--

 
10-10-14 15:41  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Bardzo podoba mi się jak go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-10-14 15:56  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki Rafał, bardzo Cię proszę o kontakt mailowy: art1520@vp.pl

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-10-14 18:13  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie, żebym Cię namawiał, ale chciałbym zobaczyć jak sie klei tego Tirpitza, podobno szału z pasowalnością nie robi i nie chcę Cie na minę puścić.

Co do Fuso i Hiei, to ten pierwszy jest bardzo wymagający aż nadto, a dla modelarza z szerszego grona Hiei w sam raz :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-10-14 19:23  Odp: [R/G] IJN Ise (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

A ja zadam pytanie o hosting. W jaki sposób wstawiłeś fotki z photobucket? Po zmianach nie wiem jak wstawić miniaturki a poradniki w dziale testy są już dawno nie aktualne. Dzięki z góry za pomoc

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024