FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-09-14 12:35  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Brawo!
Czy wszystkie dodatki będą sprzedawane jako jeden zestaw, czy też wręgi i zestaw żagli będą oddzielnie? Jaka będzie cena dodatków?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-09-14 12:39  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tomasz - Gratuluje projektu !
Bodek - polecam Origami !

 
16-09-14 15:47  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jak napisałem biere - takem wziął.

Dzisiaj model do mnie dotarł. Z obserwacji na szybko, to zawiodłem się totalnym brakiem bloczków jak i rysunków do nich, gdzie w zamian mamy jakieś krążki niewiadomego pochodzenia. Nie mamy również schematu jak przywiązać żagle do drzewc. Brakuje również anteny pomiędzy fok, a grotmasztem, oraz nie ma ukazanego wiązania want do masztów, już o sztagach nie mówiąc.
Pewnie podczas budowy wyjdzie wiele innych rzeczy czy niedoskonałości, ale już taka dola modelarza szkutnika.
Szczerze przyznam, że opracowanie przypomina mi łódencje Małego Modelarza z wczesnych lat 2000 (Cutty Sark czy Dar Pomorza).
Może jestem zbyt wymagający? A może chciałbym w końcu ujrzeć konkurencję dla Shipyardu?, który i tak już wydaje żaglowce ledwo ledwo.

Bez "Planów Modelarskich" 002 się nie obejdzie... a szkoda.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
16-09-14 20:05  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam.
Patryk K. - niestety, materiałów do niniejszego okrętu jest niewiele, zatem musiałem pójść na pewne uproszczenia. Model powstał w oparciu o wymienione przez Ciebie plany. Wiekowe, więc w wielu miejscach niespójne, ze znakami zapytania. Co udało mi się z nich zinterpretować, zostało umieszczone w modelu. Toteż rysunek z bloczkami także przedstawia je w uproszczonej formie.
Antenę - niestety - rzeczywiście przeoczyłem.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
16-09-14 20:18  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Tomasz K - Z materiałami do pierwszej Iskry rzeczywiście nie jest zbyt wesoło, ale nie jest, aż tak tragicznie. Oprócz wymienionych planów, można było skorzystać z kilkuset fotek znajdujących się w archiwum marynarki wojennej.
Szkoda, bo zamiast fajnego modelu mamy kolejny uproszczony żaglówek. Rysuneczków montażowych rzeczywiście jest za mało

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (16-09-14 20:18)

 
16-09-14 21:36  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Z drugiej strony to dobry model dla kogoś kto chce zacząć przygodę z żaglowcami. Właśnie tym że nie przesadzony ilością szczegółów, a doświadczony sobie dorobi co trzeba.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-09-14 21:41  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Też jestem tego zdania co Bizon, jest to model dla początkujących szkutników - niech się uczą na takich modelach a potem dorobią się warsztatu jak PatrykK.
Brawo Tomasz.

 
16-09-14 21:50  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Broń Boże nie marudzę i jak najbardziej daję plus za temat, ale człowiek czasami chciałby ujrzeć coś więcej niż prosta wycinanka. Takich mamy dostępnych na rynku dużo (z nowszych Golden Hind, Mayflower, Smok (MM) i ostatnio Łucja z GPM).
Nie mówiąc już o starszych wydaniach jak America, kogi, holki itd.
Jak dla mnie podpinanie każdego nowego modelu żaglowca pod - model dla kogoś kto chce zacząć przygodę - jest trochę przesadą.
Żeby te modele chociaż bloczki miały i dobre rysunki. Młody adept szkutnictwa kiedy sklei takie proste modele i weźmie się za np. Shipyard to się może boleśnie zdziwić.
Ledwo dwumasztowy Lexington, czy jednomasztowy Alert ma (bez inwencji twórczej) w wycinance tyle szczegółów, że głowa mała.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
16-09-14 22:36  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może ja już jestem za stary... może i wzrok nie ten... Ale dla mnie model Iskry jest zrobiony akurat !!
Bardzo starannie wykreślony, wydany też, jeśli chodzi o stronę edytorską . Tak się zastanawiam, iluż to
mamy modelarzy na poziomie wykonawczym PATRYKA K. ?? I ilu zrobi modele na takim poziomie
uszczegółowienia o jakim pisze PATRYK ? Zajrzałem do staroci i mam na biurku MM z Iskrą z 1965 roku.
To jest prosty model, ale wg ówczesnych kryteriów był modelem trudnym do wykonania.
Modele, które wymienia Patryk należą do trudniejszych. W ogóle żaglowce to już wyższa szkoła nauki jazdy !
Model Iskry z WAK- u jest bardzo zacny !!! I jeśli wszystko w nim pasuje, to śmiało zasługuje na mocne 9
punktów w mojej dziesięciopunktowej klasyfikacji. Czekam na podobnej jakości model
Zawiszy Czarnego. Kiedyś przebrnąłem przez model z MM , mimo wielu niedociągnięć wspominam go z rozrzewnieniem..

 
16-09-14 23:02  Odp: [N] WAK - ORP Iskra
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam,
uzupełniam galerię Iskry.

Zdjęcia z budowy surówki. Oczywiście część elementów została poprawiona - kolorystyka, oraz mniejsze elementy. Model klejony przez kolegę Henryka Schoepe:




Oraz zdjęcia ukończonego modelu:



--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024