FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
29-08-14 21:57  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszelkie oznakowanie, loga itp chętnie wyrysuję Ci w Corelu aby pomóc we free projekcie, materiały ślij na miskowski@wp.pl

 
29-08-14 22:00  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Towarzyszu niedoli modelarskiej ja teraz robię sportówki z lat 20 -30 i moje ulubione RWDziaki - jak pomożesz to super .
nie mam czasu się bawić - za cienki jestem w grafice computerkowej- jestem z pokolenia analogowego.
Szukajcie w żródłach tych co podałem - jeszcze zainteresowanym podam sposoby ostatecznego ustalenia prawdziwego malowania RWD 6
jak będę robił ponownie RWD 6 To zwrócę się o prawidłowe znaki reklamowe i numery startowe w prawidłowych proporcjach i kolorach - bo model będzie standard ze wzbogaceniem o oznaczenia tak jak powinny wyglądać w skali 1/25

Post zmieniony (29-08-14 22:14)

 
29-08-14 22:17  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Greg77   

sorry po 6 latach??
modellot1 więcej szacunku do Ciebie miałem

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
29-08-14 22:17  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

co po 6 latach ? Już wiele lat temu miałem RWD 6 z MM 4/67 Czesława Riedela

Post zmieniony (29-08-14 22:21)

 
29-08-14 22:22  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Greg77   

ile lat ma wypowiedź przed Twoją dzisiejszą??

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
29-08-14 22:26  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Każda nowa wersja podparta materiałem żródłowym wnosi coś nowego - może być nawet przełomem . Uznałem ,że jedna warto podać ustalenia - nie mogę się zajmować wszystkimi typami samolotów jednocześnie - a sprawa RWD 6 nie jest do końca wyjaśniona i są sprzeczności

 
29-08-14 22:45  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tablica - fotki chyba z e-baya stąd te czerwone linie. Może jeszcze się przydadzą.

 
29-08-14 23:03  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ryszard mam dość duży zbiór sprzecznych danych - plany modelarskie , książki Schiera , Syna Żwirki , wycinki z prasy niemieckiej , zasoby bibliotek cyfrowych - chce wzbogacić tylko model standardowy - też klasyczny - praktycznie zerżnięty z MM z lat 60 autorstwa Riedla - też ma swój urok - o elementy w kolorach i proporcjach prawidłowych , przy zachowaniu pełnej nawet ułomnej w szczegółach wycinanki - taki pół standard - klon starego MM z lat 60 ale w skali 1/25 1/24 - może
że nawet nie będzie srebrny tylko szary - jak wydanie wyszło w oryginale - tylko chcę poprawić co się da Nie ,że malować nie potrafie - ale jestem za starannym i szczegółowym osiagnięciem tego co się da z oryginalnej wycinanki , bez dużej ingerencji w zamysł autora
a wszystko co macie to mi się przyda - bo tablice będę i zegary robił metodą fotograficzną na kliszy czarno- białej i wprawione w ramki .

Szukam przedwojennych obrazków , obrazów kolorowych samolotu RWD 6 -(widokówki , druki reklamowe, obrazki , katalogi , ksiązki z epoki przed 1939 roku - jedyne nie skażone zródła przez róznej maści historyków i ekspertów lotnictwa ) aby ostatecznie obalić lub potwierdzić wersje pasów biało - czerwonych - która po ostatniej lekturze zródeł niemieckich - odrzuceniu całkowicie tego sporu w literaturze polskiej znowu mnie zafrapowało

Post zmieniony (29-08-14 23:15)

 
30-08-14 10:35  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak to by wyjaśniło wszelkie wątpliwości.
Zdjęcia czarno-białe mało dają informacj. o kolorystyce.
1. Dwa (różne) kolory np. czerwony, czarny, niebieski, mogą (i dają w większości) taki sam odcień szarości
np. wg źródeł zdobyty Nieuport był srebrny, gwiazdy czerwone.
NN stojący jest w mundurze lotniczym z Małopolski/Kongresówki koloru ciemno granatowego. Na zdj. odcień szarości kadłuba i kurtki jest właściwie taki sam.
Epolety, orzełek i sznur nad daszkiem czapki - srebrny: można przyjąć, że odcień szarościjest taki sam jak kadłuba samolotu, czyli srebrny. Ale:
otok czapki - czarny a daszek był granatowy czyli taki sam jak kurtka. Na zdj. szarość daszka jest inna niż kurtki !



2. Ta sama barwa (kolor) na dwóch różnych zdjęciach wykonanych w tej samej sesji zdjęciowej i warunkach może mieć różne odcienie szarości. Wpływ ma:
- zmiana barwy (jasności) w zależności od oświetlenia - pora dnia, czasu (lato, zima itd.)
- użytych mat. chemicznych do obróbki zdjęć
Na różne odcienie szarości/czerni wpływ ma także:
- rodzaj filmu (negatyw np. o różnej czułości)
- stosowania filtrów (osłabiają/wzmacniają niektóre kolory) Filtry kolorowe były w powszechnym użyciu przez fotografów w tamtych czasach.
- rodzaju obiektywu aparatu i umiejętności fotografa
- negatywny wpływ czasu na odbitkę (oryginalne zdjęcia wykonano kilkadziesiąt lat temu)
- farby/lakiery, ( polerowana blacha) stosowane na krycie powierzchni w zależności od oświetlenia daje różne efekty: błyszczące są b.jasne a powierzchnie matowe są ciemne.
Tu mamy przykłady różnych odcieni szarości malowań poszczególnych elementów samolotu.



Modellot - jeżeli uda Ci się dotrzeć do wspomnianych materiałów.ikonograficznych i określić malowanie RWD to będzie sukces!
Pozdrawiam

Post zmieniony (30-08-14 10:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024