FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-05-12 07:16  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sądzę że najważniejszym dodatkiem byłby radar wycinany laserowo lub jeszcze lepiej fototrawiony. Czy jest coś takiego przewidziane ?

 
23-05-12 19:07  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Z radarem nie ma najmniejszego problemu żeby szybko wyciąć
dlatego nie zrobiłem laserów, ale w sumie będzie w sprzedaży. Za dwa dni spróbuje coś więcej napisać na ten temat.
Może jeszcze jakiś pomysł na laserki.. ??

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
27-05-12 22:57  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Miałem okazje model oglądać na żywo ;] Robi wrażenie. Poproszę o fotkę w zestawie ze
Scudem ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
28-08-14 16:08  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
ppepsiorr   

Witam.
Postanowiłem odświeżyć temat. Myślałem że zrobię to po skończeniu modelu, ale sytuacja wymaga abym to zrobił wcześniej.
Rzadko tu piszę, a może i wcale(nie pamiętam). Nie jestem wielkim modelarzem, jak wielu z Was i pewnie niewielu to przeczyta, ale muszę się wypowiedzieć. Oczywiście nie chcę nikogo urazić.

KRÓTKO MÓWIĄC RĘCE MI JUŻ ODPADAJĄ.

Chciałem zrobić ten model, bo miałem okazję w nim siedzieć służąc w wojsku. (Był jeszcze STZ na tym samym podwoziu).
Niestety mam już dość przeróbek, niedociągnięć, szukania części.

Ale od początku.
Tylko przez przypadek dowiedziałem się do modelu została "wydana" errata. Brak części w druku. Została mi dosłana za co jeszcze raz dziękuję.
Nie skończyłem jeszcze wnętrza a mam już listę kilkunastu części w których nie zgadza się numeracja. (Uważam że dla początkujących to jest nie do przeskoczenia.)
Rysunki.
Dużo, ale niestety nic nie dają. Gdyby nie zdjęcia surówki to niektórych rzeczy bym nie skleił.
I najważniejsze, niestety, wszechobecna w tym modelu niewymiarowość. To jakaś katastrofa.
Wklejam tylko jedno zdjęcie gdzie widać że część jest o jakieś pół centymetra za duża. Owszem można przyciąć. ale jaką mam gwarancję że zmieści się tam sklejony silnik.



Już odechciało mi się sklejać. Szkoda nerwów i czasu. Żadnej przyjemności.

Model miał takie dobre recenzje że aż dziw bierze że nikt go jeszcze nie sklejał.
Musiałem wylać swoje smutki na ten temat. Moze ktoś się wypowie. A może ktos też sklejał.
Przepraszam za tak długi "wykład" i POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

--

 
28-08-14 22:26  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

iras, rany barany, popraw to, bo Cię skreślę z listy ziomków !!!

--
serwusik

 
28-08-14 22:28  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


witam:)

ppepsiorr - wnęka jest źle spasowana zapomniałem ją paprawić przed drukiem :) wydaje mi się jednak, że to nie jest akurat problem z którym nie można sobie poradzić :) ale silnik musi pasować
Napisz na maila jak moge to pomoge .
Tu proszę galeria modelu sklejnoego - nie malowanego
http://model-kom.pl/9k33osa.html

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
29-08-14 10:56  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
ppepsiorr   

Model-KOM (KOK) napisał:

wnęka jest źle spasowana zapomniałem ją paprawić przed drukiem :) wydaje mi się jednak,
> że to nie jest akurat problem z którym nie można sobie poradzić :) ale silnik musi pasować

Witam.

pewnie że można:
1-część Ws1 trzeba przyciąć, a więc druk na części się poprzesuwa, co już jest do "czterech liter".
2-część Ws2 trzeba przyciąć
3-część Ws3 trzeba przyciąć, już pojawia się większy problem ze skosem.
4-część Ws4 trzeba przyciąć z obu stron, praca z linijką.
5-część Ws5 trzeba przyciąć, większy problem, bo część nie jest symetryczna. praca z linijką.
Więc wcale nie jestem taki pewien czy ten silnik tam wejdzie.

No cóż, jak na jedną komorę silnika to trochę dużo pomyłek. A gwarantuję że to nie pierwszy problem przy tym modelu. Wnętrze pojazdu również jest za duże w stosunku do szkieletu.

Powtarzam: mogą się pojawiać problemy. Ale bez przesady. To nie jest wycinanka z "Misia". Tu się płaci nie małe pieniądze.

Wysyłam jeszcze PW.

--

 
02-09-14 18:37  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Witam.
Pytanie do wydawcy, czy w związku z tymi niedoróbkami jest w planach wydanie erraty do tego wydania? Osa bardzo mi się podoba i miałem w planach zakup tego modelu

 
02-09-14 20:40  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Krys-- to co było mi wiadomo to dodrukowałem ze swojej strony pomagam jak mogę i odpowiadam na pytania , jeżeli wyjdą jeszcze jakieś kwiatki :) wydrukuję :) wnęka to nie jest jakiś duży problem... ale troche baboli narobiłem w numeracji.. tyle że tutaj zawsze staram sie poukładać części obok siebie, więc można do wszystkiego dojść. Natomiast model napewno jest sam w sobie wymagający.. ale sklejalny :)

Krys zakupując u mnie w modelu jeszcze dokładam płyte cd z animacjami ;) do tego sa pdf''y 3D

galerie OSY
http://model-kom.pl/9k33osa.html

--

Post zmieniony (04-09-14 08:41)

 
03-09-14 09:32  Odp: [N/Z] 9K33 OSA (SA-8) 1:25 BY MODEL-KOM - Lasery
ppepsiorr   

Krys - wszystko co napisał Model-KOM to prawda.
Pomaga ile wlezie.
I tak czapki z głów za to że się przyznaje do błędów.Nie jeden by tego nie zrobił.
Numeracja to nie jest problem.Są rysunki, chociaż nie zawsze pomocne. Gdyby nie zdjęcia na forum miałbym problem.
Wnęka jest problemem. Nie jestem modelarzem który mierzy części przed sklejeniem. Słupki we wnętrzu pojazdu, czy części oklejające nadkola są po prostu za małe. Trzeba najpierw przyciąć element wnętrza pojazdu do odpowiednich rozmiarów i problem rozwiązany. No ale mądry polak po szkodzie.
No i ostatnie. Model na pewno jest sklejalny i na pewno będzie ładny.
Pozdrawiam.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024