FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-08-14 22:15  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Quaerite !!!
Jak widać remis - a fachowość i dokładność (żródeł ) niemiecka jest dokładnie taka sama jak polska.
Sami maja ten spór od lat .

 
30-08-14 22:19  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale po co szukać tego co już zostało znalezione ?

 
30-08-14 22:25  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

nic nie zostało niestety tak naprawdę znalezione - jak samolot Dinorta w kategorii wagowej RWD 6 -ma ten sam problem z pasami - i to w/g zródeł niemieckich czerwono białe a samolot Morzika - czarno białe ? - popatrz na obrazek , sami nie maja porządku w żródłach.

Jak ten ma stery biało-czerwone i jest w tej samej kategorii wagowej co RWD 6 to dlaczego RWD6 ma mieć czarno-białe? I to ja bardzo dobrze rozumie




konstrukcja skrzydeł -jak podałem
a dzwigarek pomocniczy to nie jest 2 dżwigar głowny - dlatego się nie liczy , więc nie nalezy się czepiać szczegółów - jeszcze przytaczanych w skrócie .I tak mozna polemizować ze wszystkim i ze wszystkimi - po to miał 1 główny dżwigar - aby oszczędzić na masie - to oczywiste teraz też tak jest
żart
przecież silnik od wycieraczek nie powoduje ,że samochód jest zaliczany do 2 silnikowych

RWD-6

Konstrukcja:
Dwumiejscowy górnopłat zastrzałowy o konstrukcji mieszanej.
Płat prostokątny, z zaokrąglonymi końcami i zwężeniem przy kadłubie, dwudzielny, drewniany, jednodźwigarowy ze skośnym dźwigarkiem pomocniczym i dźwigarkiem wzdłuż lotek i klap, kryty do dźwigara głównego sklejką (keson noskowy), dalej płótnem, podparty pojedynczymi zastrzałami, wyposażony w klapy oraz w samoczynne sloty na całej rozpiętości. Skrzydła składane wzdłuż kadłuba. Lotki wychylane różnicowe.
Kadłub kratownicowy spawany z rur stalowych chromomolibdenowych, wykrzyżowany drutem stalowym, kryty płótnem na szkielecie z listew drewnianych. Przód kadłuba osłonięty blachą aluminiową. Kabina zakryta.
Usterzenie wolnonośne, drewniane. Stateczniki kryte sklejką, stery płótnem.
Podwozie klasyczne stałe.

a tu za książka znanego naszego konstruktora Tadeusza Sołtyka - uznawał tą konstrukcje skrzydła jako 1 dżwigarową - analogicznie jak ja - bo pomocnicze się nie liczą .
i

http://pl.scribd.com/doc/37150273/Tadeusz-So%C5%82tyk-B%C5%82%C4%99dy-i-do%C5%9Bwiadczenia-w-konstrukcji-samolotow-1986-zorg

A co się tyczy Panów Schiera i Frosta - trzymają /li się uparcie do końca swoich wersji - mimo sprzeczności .
Odnosić się do innych uwag nie muszę - bo są nieistotne - niepotrzebnie stosowałem skróty myślowe i wybiegałem jak z myszka miki na RWD6 - co wiadomo ,że było po Challange przemalowane -( i wybiegałem w przysłość ) tu moja wina - i parę innych ale nieistotnych zupełnie dla koloru pasów spraw.
Jest dla mnie oczywiste ,że Syn - musiał się chociaż 1 raz w życiu spotkac z tym problemem czerwone -czy czarne ? i obstawał przy czerwonych - to ktoś mu to ze starszych pilotów , przyjaciół rodziny , musiał powiedzieć - że był utwierdzony i trzymał się wersji czerwonej. - brakuje tylko 2, 3 go wiarygodnego żródła .
A u Niemców to burdel w historii lotnictwa jest większy niż u ich słynnej pilotki Beathe Uhse

Post zmieniony (31-08-14 07:30)

 
31-08-14 09:42  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A tak żartobliwie - czarno-białe na stateczniku poziomym a czerwono-białe na pionowym i będzie OK ! ;-)))

 
31-08-14 17:20  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jednak nie da się grać w szachy z gołębiem.

 
31-08-14 20:15  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

nie ma na dzisiaj 100% pewności .

Post zmieniony (31-08-14 21:04)

 
31-08-14 22:24  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Pawełku O. da się grać, tylko jest przy tym kupa śmiechu.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
01-09-14 06:24  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Pewnie ,że kupa śmiechu.
Jak są sprzeczności to nie ma pewności .
Jedno jest pewne ,że dla ówczesnych środowisk LGBT to były kolory tęczy i nikt nie pisał ,że czarne czy czerwone.


autor sugerując czerwone numery startowe - sugeruje biało-czerwone pasy na usterzeniu .i czarne obramowania kabiny pilotów.
a nie namalował tego ani na fiołkowo , ani na błękit paryski lub inne dziwadła .
A co najważniejsze ,że robi to w roku 1932 , gdy czarne jest czarne a czerwone jest czerwone i nikomu nie przychodzi jeszcze inny pomysł.
Zazwyczaj najstarsze żródła są najlepsze - potem pojawiają się odpisy , dopisy , przekłamania i prawda jest praktycznie nie do ustalenia.
Tak jak z jakiem 1 żartowano ,że do 2000 roku w opracowaniach przekroczy prędkość dżwięku.
Sprawę wyjaśniłoby dokonananie sekcji wraku samolotu- tylko wrak zaginął w odmętach historii jak miecze z pod Grunwaldu .
A bajka o 2 dżwigarach głównych - jest nie do obronienia - może ja zastąpicie- skrzydłami wyciosanymi z dębu Bartek , i brzozy - jakiej resztę sami dopiszcie albo toruńskiej albo s........
Należy przypuszczać ,że wtedy nikt z koloru nie robił zagadnienia - bo jak widzieli czerwone to nikt nie wmówiłby im czarnych kolorów - dlatego się tym nie zajmowali , bo to była w 1932 roku oczywista oczywistość i inna wersja nie miała racji bytu .
Ale to są oczywiście tylko przypuszczenia .- tylko przykłady czerwone z epoki nie ustępują przykładom czarnym - dużo póżniejszym ( nie chciałem tego wyciągać , bo to kolorowanka jak z lekcji religii - ale jednak coś w tym jest a inne okładki z różnych numerów -są dość wiernymi odwzorowaniami rzeczywistości)

ale to taki żart - bo malować zdjęcia czarno białe można i tak . Ważne ,że rasa pilota jest bezdyskusyjna i zgodna z raportem MAK-u ( Nie jest to człowiek małpokształtny)
A tych co wierzą w niemiecki porządek i dokładność - odsyłam do lektury Joachima Wiedera "Krach nad Wołgą"

Post zmieniony (01-09-14 19:12)

 
01-09-14 18:49  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A jakiego koloru były litery skrótu Aeroklubu Polskiego i otoku ? A tło?
Pozostałe barwy loga Castrolu i Stanavo są zgodne z oryginalnymi z tamtych czasów.



Plakat reklamowy z lat 30-tych XX w.



 
01-09-14 20:35  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024