FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-08-14 08:37  [P] Cromwell gąsienice.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam. Aktualnie buduje Cromwella z KK. Doszedłem do gąsek i tutaj pytanie do znawców tematu : jak je pomalować żeby wyglądały realistycznie? Przekopałem internet ale na częsci zdjęć gąsienice są czarne a na części są w kolorze metalu oraz jeżeli jednak by byly w kolorze czarnym ew. antrazit to czy robić slady wyślizgania skoro cromwell ma gumowe bandaże na kołach?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-08-14 08:42  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Masz samochód? Zobacz jak wygląda rolka napinacza po której jeździ gumowy pasek.
Rób ślady wyślizgania. Pytanie też, czy będziesz te gąsienice od strony zewnętrznej w jakiś sposób brudził? Wtedy kolor podstawowy będzie miał drugorzędne znaczenie.
A tak btw to ja się pytam: gdzie jest relacja? ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-08-14 09:46  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jak mama wróci to sobie zobaczę,sam samochodu nie posiadam za młody jestem. Od strony zewnętrznej będę delikatnie przykurzał tak żeby to się zgrało ze sladami eksploatacji na modelu. Relacji nie będzie bo internet z limitami mam , 10 Gb na miesiąc to za mało na relację.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-08-14 13:44  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Kup sobie farbkę Humbrol nr 27004 Gunmetal. Pomaluj nią gąsienice i poprzecieraj w miejscach w których owe gąski stykają się z kołami czy podłożem.

 
28-08-14 14:47  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mam gunmetal z Pactry myśle , że też się nada. Jakim kolorem poprzecierać?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-08-14 18:04  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Nie miałem nigdy do czynienia z pactrowym gunmetalem wiec samo musisz spróbować. Przetrzyj palcem, albo patyczkiem do uszu. Przetestuj najpierw na czymś innym. Pamiętaj że Pactra to farba akrylowa, a akryl nie bardzo lubi się z kartonem, może go pofałdować. Z Humbrolem było by łatwiej bo to olej, nie rozmiękcza papieru.

 
28-08-14 19:25  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Generalnie na kolor bazowy polecam jakiś ciemny szary. Na to plakatówkami lub akwarelami lub pigmentami lub błotem lub innym kolorowym mazidłem (farby też działają) brudzisz.

A efekt błyszczenia? Przecieranie zwykłym ołówkiem - byle był miękki B, 2B i wyżej. Można kupić takie grube, bez osłonki.

Jak chcesz obaczyć efekty to zerknij w dowolną moją relację.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-08-14 12:08  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
Fotogrimes   

10GB to mało na prowadzenie relacji? 1 zdjęcie po zmniejszeniu nie waży więcej jak 1MB. Wrzucając 10 zdjęć w relacji masz mniej danych jak 1 piosenka na YT ;)

Ja gąski maluję tak. Całość maluję ciemno szarym kolorem. Takim prawie czarnym. Potem nakładam 2-3 kolory rdzy (pigment valleio z benzyną od zapalniczek), potem pactrą gunmetal robię przetarcia krawędzi metodą suchego pędzla. Na koniec tym samym metalizerem poprawiam łebki szpilek.

 
30-08-14 12:50  Odp: [P] Cromwell gąsienice.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

10 GB na 4 komputery przez miesiąc to mało. Dziękuję za pomoc ostatecznie wygrała metoda kolegi "Dombrek" . Pozostałe metody też są dobre ale jeszcze nie na moje umiejętności.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024