FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-08-14 10:44  [R/G] Sd.Kfz. 232 - GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jako że Spitfire zmęczył mnie niemiłosiernie (czekam tylko na owiewkę i zamykam z wielką radością temat) i coś mi się widzi że długo nie zasiądę do myśliwca, to wziąłem pod nóż coś jeżdżącego. Model kupiłem jakiś czas temu za niewielkie piniense. No i przyszedł na niego czas.



Zawsze podobała mi się grafika GPMowska, jakoś mam sentyment do ich modeli, choć skleiłem jedynie dwie czy trzy sztuki myśliwców w przeszłości dawnej bardzo. Ale pamiętam jaka to była rewelacja po MM. Szczegółowe, kolorowe... Ekstra.

Będzie to mój drugi pojazd, po Cromwellu z MM. Zobaczymy jak to wyjdzie. Niemniej wraz z "Pancerną Dywizją Marduk" ochoczo zabraliśmy się do chlastania szwabskiego wehikułu.

Wycinanka leciwa, gruba krecha, ręcznie kreślona... Ale ma to swój urok! Papier trochę giętki i cienki wydaje mi się, ale jakoś daje radę. Nie powiem żeby szkielet był idealnie przylegający do poszycia, było trochę przycinania, ale jak na tyle kątów i ręczną kreskę, siadło wszystko bardzo sympatycznie.



Post zmieniony (06-09-14 10:50)

 
25-08-14 13:43  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
Też jestem w trakcie budowy tego paskuda. Chętnie będę podglądał jak Tobie idzie sklejanie. Powodzenia i pozdrawiam.
Marcin

 
25-08-14 14:08  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

To chętnie dowiem się czy znalazłeś cz. 10 h :)

 
25-08-14 14:21  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
Waldemar   






Arkusz 5 ,lewy górny róg-wewnątrz kółek :-)

--

 
25-08-14 14:24  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kurde chłopie dzięki :D

 
25-08-14 14:25  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fokker ma rację, wewnątrz części 16c

 
26-08-14 17:31  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Układ przeniesienia i bieżny sprawiły trochę trudności głównie ze względu na z lekka mało czytelne w niektórych momentach rysunki. Bardzo pomocne były zdjęcia modelu znalezione w necie, acz tej wersji 232ki jest mało... Nie wszystko również mi stykło tak jak być powinno, troszkę ulepiłem niektóre elementy na czuja i na pewno nie wszystko jest tam tak jak być powinno. Ale najważniejsze żeby się nie zarwało toto i w miarę prosto stało. Zobaczymy.



... a przy okazji Krzyś i Maciek pozdrawiają :)

 
26-08-14 19:41  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O rany! Wczoraj u mnie w łazience takie bydle chodziło po glazurze! No.... może trochę mniejszy... ;)

Oglądam z zainteresowaniem

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-08-14 09:31  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Trochę ponacinałem szkielet w niektórych miejscach, gdzieś tam jakąś sklejkę chyba też dałem i jakoś klapło :) Acz szkielet nie przylega ściśle do poszycia! Kąty są inne. Ale to nie wpływa na pracę silnika.

 
02-09-14 23:54  Odp: [R] Sd.Kfz. 232 - GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pozwolę sobie zaktualizować temat. Powstały koła oraz błotniki, co nieśmiało zamieszczam na poniższych zdjęciach:





--

Post zmieniony (03-09-14 00:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024