FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 26Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
26-08-14 20:47  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Jacek
Swoje skończyłem (Kraków w galerii), ale Ciebie nadal dopinguję. Żałuję, że nie potarfię Ci pomóc.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
26-08-14 23:49  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Adam Winek - oboje dostaliście maile ;)

 
02-09-14 10:12  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Siema.

Trochę spamu . Doszliśmy do porozumienia z Adamem, On zajmie się Neptunem, a ja wracam do swojej listy jednostek.
I tu pytanie, czy dysponuje ktoś 3 częścią planów T1? Mam arkusze 1 do 4 byłe w redakcji LOK ale nie mieli ( lub nie mogli znaleźć ) 3 cześci planów

Odkupię, pożyczę przyjmę 

Pozdrawiam
Jacek

 
07-09-14 08:44  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Witam. Jeśli można chciałbym powrócić do tej fotki .

Już drugi raz spotkałem się na tym forum z takim przedstawianiem stożków napędowych.
Skąd wiadomo , że tak ma wyglądać napęd. Dostępne zdjęcia ani rysunki do tego nijak mi nie pasują . W dodatku nie sądzę aby nawet współcześnie można było wsadzić za te małe kratki jakikolwiek , jakikolwiek napęd mogący poruszyć tymi jednostkami .
Modele piękne, temat wspaniały , ale z napędem uważam , że jest wtopa. Chyba , że o czymś nie wiem :(
Chętnie wymienię na ten temat poglądy.
Ale z tego co wiem był to bardzo uproszczony napęd hydrodynamiczny z wystającymi poza obrys kadłuba łopatkami wirnika . A zmiana kierunku następowała poprzez przykrywanie klap wlotu wody do napędu. Wloty miały kształt stożkowy, stąd nazwa całego Stożki Hotchkissa.
Na modelu nie wiem czy to są wloty czy wyloty ? I dla czego są umieszczone w tym miejscu i mają taki dziwny kształt :(

Nijak mi tego to nie przypomina.

Post zmieniony (07-09-14 09:08)

 
07-09-14 10:09  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Cóż muszę przyznać że po tym co zrobił Adam w Mątwie zastanowiłem się raz jeszcze nad napędem zainstalowanym w zuchwałej oraz jego wyglądem . Pogrzebałem na necie i nie znalazłem nic nowego. Mam to :

rysunek schematyczny przedstawiający pędniki.

Kawałek planów Bóg jeden raczy wiedzieć jakiej jednostki zdaje sie brytyjskiej z zamontowanymi 4 stożkami, na bazie którego "oszacowałem" odległość między nadbudówką a tym samym silnikiem a stożkami

No i ostatnie zdjęcie to kawałek artykułu z Morza. obawiam się że zdjęcie po prawej jest dla mnie strasznie trudne do zinterpretowania ...48 cali cóż...Myślę że je nieco zmienię.
Jestem otwarty na sugestie jak powinny one wyglądać ?

Niestety w ostatnim tygodniu padłem ofiarą wirusa który wybił mi sporo danych na kompie jendocześnie bydlak nadpisał sobie wiec okazały się nie do odzyskania. Mam szczęsliwie kopie zapasowe, choć ciut starsze więc i tak ponownie chwycę projek na dniach żeby nadgonić straty

 
07-09-14 10:40  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Dla mnie to zdjęcie ( po prawej ) wygląda jakby zdjęcie zrobiono od strony wału napędowego i przedstawiało tylko jedną stronę pędnika .
Ja robię MĄTWĘ i postaram się przedstawić moją wizję zamocowania i kształtu.
W każdym razie mój pędnik będzie miał ok 1,5 m czyli ponad 60 cali.
Ja mam jeszcze schemat z rysunkiem.


Post zmieniony (07-09-14 11:13)

 
07-09-14 11:17  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Inne uwagi do Twojego modelu to kształt wieżyczki URSUS oraz kształt podwodnej części kadłuba . Ze zdjęć wygląda jakby przekrój był prostokątem . Czy to celowe uproszczenie czy też tak uważasz ?

 
07-09-14 13:17  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

co do kształtu kadłuba, cóż nie ma żadnego opracowania przedstawiającego dno tych jednostek, więc można jedynie przypuszczać jak ono mogło wyglądać.wybrałem takie rozwiązanie z płaskim dnem z dwóch powodów. Po1 ORP nieuchwytny, w modelach z jakimi się spotkałem łączenie burt z dnem było w koncie prostym, jako że nieuchwytny był budowany nieco później, założyłem że było to wynik jakiegoś trendu w konstruowaniu takich jednostek. po2. nie oszukujmy się jako ze jestem początkujący, i dla takich też osób przewidziałem pierwotnie modele, jako że nie ma dowodów by było inaczej, przyjąłem rozwiązanie konstrukcyjnie najprostsze.
wspominałeś coś o wierzy ursusa? co do niej nie bardzo jest pole do manewru w uwagi choćby na wozy pancerne uzbrojone w te same wieże więc na nich się wzorowałem, jest ona oczywiście lekko uproszczona z uwagi na skale.

Co do pędników, to mam już jakiś zamysł, jak tylko coś rozrysuje to pokaże. Rozumiem ze wzorując się na tych rysunkach powinna lekko wystawać turbina, pytanie czy była osłonięta ?

 
07-09-14 14:38  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
U siebie zrobiłem to tak:


Do wnętrza kadłuba wkleiłem pudełeczko gdzie rozrysowałem śruby, a na poszycie kadłuba "maskę" z otworami, aby mniej więcej wyglądało to tak, jak na zaprezentowanych przez Ciebie schematach i rysunkach.
Tak jak piszecie - nie ma nigdzie żadnego zdjęcia od dołu, więc trzeba trochę "zakombinować" :-)
Tak przy okazji - świetna robota i widać, że uparłeś się na ten temat. Super.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
07-09-14 15:09  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Więc 3 pytania.
1. Jak wygląda ta twoja śruba, i jak wg. ciebie ten statek pływał ? Jak zmieniał kierunek pływania itd .Jak już pisałem jest wg. mnie to za małe i w złym miejscu, no i wirnik powinien wystawać poza obrys kadłuba.
2. Masz ślicznie wyprofilowany kształt kadłuba. To co właśnie brakuje w omawianym modelu.
Nie spotkałem się nigdy z ostrą krawędzią pomiędzy dnem a burtą.
3. Omawiana wieża URSUS .
Kwestia ilu broniowa była ona ? Na samochodzie miała 2 stanowiska na km-y z tym że jeden k-em ( karabin był przestawiany w zależności od potrzeb na odpowiednie stanowisko ) i jedno działko 37 mm a jaka była na okrętach ? I czy to była ta sama wieża co na samochodach czy nie ? Obecnie skłaniam się do tezy , że była to całkiem inna wieża.

Post zmieniony (07-09-14 19:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 26Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024