FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-08-14 16:14  Odp: [Z] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Darecki V - bulaje będą szare. Zmieniłem to już w trakcie budowy, ale kadłuba oczywiście nie sklejałem od nowa.

psinthos - nie moge podać jakiegoś terminu, bo nie wiem ile dostępnego czasu będę miał na hobby. Czasami jest tak, że całymi tygodniami nie mam nawet pół godziny na modelarstwo. Ot życie...

statek/okręt - ja tam ortodoksem nie jestem. U mnie dzieciaki mówią "tata skleja statki" i nie prostuję ich zbytnio... Ale statek rzeczywiście brzmi w tym wypadku dziwnie.

Model na zdjęciach sklejony jest w 1:300. Wydany w 1:200 oczywiście będzie też, mam nadzieję, że będzie miał wystarczającą ilość części.

--

Post zmieniony (27-08-14 16:39)

 
27-08-14 17:00  Odp: [Z] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,podział blach ,furty,itd,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-08-14 18:08  Odp: [Z] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Zdębiałem jak przeczytałem, że model ze zdjęć to 1:300, za detalizację czapki z głów!
Czy ma się przez to rozumieć, że właśnie ta skala będzie wydana jako pierwsza? Jak tak to miodzio!

--

 
27-08-14 18:11  Odp: [Z] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No to mnie zaskoczyłeś !! I to miło. Cały czas oglądając Twoją relację myślałem że to jest 200 setka.
Pzdr

 
27-08-14 18:41  Odp: [Z] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


1:300 to nic takiego. Zobaczcie co wyprawia na tym forum viltianus w 1:400. Nie mówiąć o czarodziejach, którzy sklejają w 1:1000 modele bardziej zdetalizowane niż ja w 3 razy mniej wymagającej.

Tak, 1:300 planuję wydać jako pierwsze, ale głównie dlatego, aby sprawdzić druk przed "poważną" 1:200. Dla tego okrętu nawet bardziej odpowiednią byłaby 1:250, ale skoro już podjąłem się w poprzednich modelach podtrzymywania przy wegetacji 1:300, to trzeba brnąć w to dalej ;-)

--
wydawca przez małe "w"

 
27-02-15 12:14  Odp: [Z] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele w 1:300 będę miał u siebie dzis wieczorem lub w poniedziałek. Gdzieś się wożą po Polsce na pace u kuriera...

Okładka wyszła za ciemna, nie taka ładna jak na stronie. Na szczęscie druk części jest ok, kolory równe, dobrze nasycone. Ogólnie chyba nie najgorszy kawałek kartonu.

Wieczorem bedę wrzucał na strone ofertę, jakieś dodatki, szkielet, lufy itd..

Pozdrawiam

--
wydawca przez małe "w"

 
01-03-15 21:29  Odp: [Z/N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Mam pytanko/prośbę do autora. Może by tak w wydaniu w 1:200 zamiast kresek symbolizujących drabinki (widać takie m.in. na burtach) miejsce ich przyklejenia pozaznaczać delikatnie samymi kropkami? Temat był już kilka razy poruszany przy innych tematach.

Model bardzo mi się podoba, w odległych planach chciałbym jakiegoś "pływającą kotłownię" skleić i możliwe że padnie właśnie na Good Hope ;)
Ciekaw jestem też kolejnych projektów.

Pozdrawiam

--

 
01-03-15 22:35  Odp: [Z/N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
ROBO 

 - 10

Dokładam się do gratulacji...:)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
02-03-15 11:04  Odp: [Z/N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Cordel, słuszna uwaga, tak zrobię.

Model dotarł w piątek. Kopiuję informacje o modelu tutaj, nie każdy ma ochotę skakać po sieci:



11 arkuszy A4 z elementami plus 1 A4 na szablony
12 stron opisu i rysunków
Stan okretu na ile to możliwe odtworzony na rok 1914.

Model próbny, więcej zdjęć na stronie:



Przykład arkuszy z elementami.




Rysunki klasyczne, może nie tak efektowne jak rendery 3D, ale powinny być bardziej czytelne:




--

Post zmieniony (02-03-15 11:05)

 
02-03-15 12:27  Odp: [Z/N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope (1914), Fantom Model
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Muszę przyznać że okładka jest piękna i bardzo zachęca do zakupu :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024