FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-07-14 22:32  Odp: [R] [Początkujący] Hawker Hurricane Mk. I wraz z pytaniami
OlmerPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oczywiście że są prostsze modele, nawet kupując "Hurka" miałem kilka takich do wyboru, ale jakoś tak wydały mi się za proste. Co do rozepchniętych krawędzi otworów co wspominał Technick to je leciutko wyrównałem papierem ściernym po prostu. Teraz sklejam już części, raczej nie będę wrzucał zdjęć póki nie wezmę się za kolejne elementy bo różnica jest słabo widoczna na zdjęciach. Tak jak teraz mówicie o tym polakierowaniu części, to jeśli naprawdę ma to pomóc to mogę kupić jakiś lakier w spreju w pobliskim budowlanym. Jak na razie nie wycinałem żadnych części "zewnętrznych", tylko fragmenty szkieletu więc można coś z nimi jeszcze zrobić. Prosił bym o jakąś rade jaki byłby dobry (powiedzmy z oferty Praktikera), jeśli żaden, tylko powiedzmy coś bardziej profesjonalnego polecacie, nakładanego aerografem czy pędzlem, to jednak bym darował, nie przy pierwszym modelu, przy następnym czemu nie.

 
27-07-14 22:50  Odp: [R] [Początkujący] Hawker Hurricane Mk. I wraz z pytaniami
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,capon z puszki pędzlem,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-08-14 17:35  Odp: [R] [Początkujący] Hawker Hurricane Mk. I wraz z pytaniami
OlmerPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nowa fajna praca to i czasu nie mam by spokojnie siąść do klejenia ale od tematu nie odchodzę. Kupiłem na próbę lakier do włosów i potraktowałem nim z ciekawości pojedynczy arkusz jakiegoś niedokończonego okrętu chyba. Ostrożnie to robię, max 3 sekundy i do wyschnięcia i fajny połysk się pojawia. Miał ktoś w do czynienia w praktyce z takim lakierowaniem? Nie wiem właściwie ile powinno być takich warstw.

 
25-08-14 17:51  Odp: [R] [Początkujący] Hawker Hurricane Mk. I wraz z pytaniami
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Uważaj byle po wyschnięciu nie zrobiła się na arkuszu skorupa taka. Lakier musi wsiąknąć w karton (chyba?). Nie wiem jak działa lakier do włosów...

 
25-08-14 21:38  Odp: [R] [Początkujący] Hawker Hurricane Mk. I wraz z pytaniami
OlmerPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kurcze też nie wiem jak to ma wyglądać na koniec, to jest główny problem. Papier czuć że jest inny, wytrzymalszy, pod światło ładniej odbija światło (nie aż tak rozproszone) ale nie można powiedzieć by się powierzchnia błyszczała. Wymyśliłem taki patent na powstającą powierzchnie która wydawała mi się zbyt chropowata, kawałek grubego papierowego ręcznika kuchennego. Taką powiedzmy "chropowatą" powierzchnią wypolerowałem lakier po wyschnięciu. Gładsza się zrobiła, a sam papier teraz jest jakby elastyczniejszy.

Jeszcze będę testował, mam kilka arkuszy do zmarnowania, jedną warstwę dałem na pewno zbyt grubą i papier lekko mi się zaczął wyginać na krawędziach, może warto powtarzać "polerowanie" co warstwę by następne kłaść na gładsze, zobaczymy. Na razie będę powoli i ostrożnie wszystko robił, bez pośpiechu. Modelarstwo nie jest zbyt dynamicznym zajęciem ^^

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024