FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
24-08-14 20:43  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tak - te i te - proste modele i skomplikowane - ale nie same skomplikowane , z wyższej szkoły pilotażu

 
24-08-14 21:04  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam, czy ktoś zauwazyl, ze w modelu nie ma wewnętrznych oklejek poszycia kadłuba?

 
24-08-14 21:16  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

elvis - zajrzałem do modelu i nie doszukałem się wewnętrznych oklejek poszycia kadłuba. W Halifaxie jak pamiętam były wydrukowane na cienkim papierze... Ale niech ktoś bardziej obeznany się wypowie bo może w instrukcji coś na ten temat pisze.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
24-08-14 21:38  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Też nie widzę oklejek, pozostaje retusz :)

--
----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
24-08-14 21:45  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

To juz nie retusz a regularne malowanie :)

 
24-08-14 22:07  Odp: [Z] Boeing B-17G
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Przejrzałem głębiej ( nie przestudiowałem ) model i muszę przyznać że skleić go to będzie wyższa szkoła jazdy .Za wysokie progi na moje nogi. Z przyjemnością popatrzę na relacje z głębokim szacunkiem dla sklejającego.Siebie nie widzę w tej roli przez najbliższe 5-7 lat. Przy okazji przejrzałem B17G GPM-u nr 016, w porównaniu z MM wygląda na bułeczkę z masłem.

--

Post zmieniony (24-08-14 22:08)

 
25-08-14 07:22  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

ZbiG - oczywiscie masz racje duże powierzchnie i kreda są bardzo trudne i wymagające ,nie ulega wątpliwości . Napisałem tylko o porównaniu 2 zeszytów w ręce bez odnoszenia się do modeli prostszych w budowie. Zresztą każdy model trzeba umieć skleić , nie ma łatwych ( w sensie wszystko można spiep...ć ) ,są tylko modelarze którzy sobie z tym radzą albo i nie .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-08-14 10:13  Odp: [Z] Boeing B-17G
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Kto skrzydeł nie podklei to ma 100 % kichę - samo mocowanie gondoli silnikowych na niepodklejane skrzydła da w efekcie nienaturalne deformacje poszycia w ich obrębie - to jest 110 % gwarancji - to po to miedzy innymi się podkleja skrzydła. - i pofalowanie powierzchni - samoistne po kilku latach - szkoda tyle pracy ,żeby widzieć jak czas niszczy . model

Post zmieniony (25-08-14 10:17)

 
25-08-14 13:05  Odp: [Z] Boeing B-17G
fajfolastik   

Jako etatowy "zbieracz" MM od 1982 roku chciałem zakomunikować, że aktualnie wydany MM z B-17 plasuje się na mojej prywatnej liście tego wydawnictwa jako bezsprzeczny NR 1 w calutkiej historii (od lat chyba nawet 50-tych, pozdrawiam tych co to jeszcze pamietają).


--
Każdy może być generałem wśród swoich...kartoniaków

Woda: Mas, Szerszeń, 912M, S-1, Elco
Ląd: --------------------------------------------------
Powietrze: ------------------------------------------

Warsztat: MO-D-3 / PzVIH1(MA) / Mig-23 / PzIIIM(MK)



Mocno przegiąłeś we fragmencie wpisu, który usunąłem.
Następnym razem poleci cały wpis, a kolejnym ....


Rajkub

 
25-08-14 13:56  Odp: [Z] Boeing B-17G
yak   

dzięki

Post zmieniony (25-08-14 14:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024