FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
24-08-14 10:25  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wtrącę i ja swoje "trzy grosze", chociaż ta konstrukcja nie leży w sferze moich zainteresowań.
Obejrzałem wydanie dokładnie i w pełni się zgadzam z modellotem.
Prognozuję, że większość kupionych egzemplarzy skończy jako tzw. półkownik a nabywcy kartkując strony będą się podniecać - "jaki to po sklejeniu byłby duży, fajny model".
Obym się mylił !

 
24-08-14 10:36  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie będziesz sie mylił ale jedno jest pewne u wielu się znajdzie na pólkach, więcej niż Hali , chocby z samego sentymentu.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
24-08-14 11:16  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Poza tym, forum i konkursy nie są wyznacznikiem modelarstwa, jeśli chodzi o ilość sklejonych egz. Sam skleiłem kilka "dużych" modeli (tzn większych niż myśliwce) i nikt na oczy ich nie widział oprócz mnie, mojej rodziny i tych co mnie odwiedzali. Jak nie było ich na wystawach i na forum to znaczy że nie istnieją?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
24-08-14 12:32  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Mała sugestia ode mnie...

nie piszcie tutaj życzeń i zażaleń do redakcji MM... bo raczej nikt od nich tu nie zagląda... Może "oni" trwają w świętym przekonaniu że "jest OK". W samym tym wątku jest już 9 stron, w poprzednich wątkach dotyczących zapowiedzi MM było ich kilkanaście /-dziesiąt*.

Jeśli komuś się nie chce kliknąć kilka razy, wklejam adres mailowy do redakcji: modelarz.redakcja@o2.pl - chciałbym wierzyć że kilka lub kilkanaście maili od nas - modelarzy w ciągu miesiąca wystarczy żeby ktoś u nich w redakcji zaczął się zastanawiać czy nadal "jest OK", czy też może już nie bardzo...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
24-08-14 14:24  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nie zgadzam się z wieloma zarzutami które padły wcześniej. W pełni przekonuje mnie jedynie krytyka Qn bo dotyczy merytorycznego opracowania modelu. Odnosząc się po kolei do wcześniejszych stwierdzeń:

Nie przekonują mnie argumenty o misji MM. Może kilkadziesiąt lat temu, jak czasopismo było dofinansowywane z budżetu, to można było mówić o misji, ale dzisiaj podstawowym celem redakcji jest przede wszystkim utrzymanie się na rynku, a najlepiej jeszcze wypracowanie zysku. Proste modele dla początkujących można znaleźć z wielu wydawnictwach, nie widzę więc powodu czemu MM miałby nie celować w bardziej doświadczonych modelarzy.

Nie podoba mi się pomysł przerysowywania komputerowego starych wydań. Takie inicjatywy chyba z reguły nie kończą się dobrze. Lepiej byłoby opracować od nowa część starych modeli, bo dobór tematów MM ma *moim zdaniem* bardzo dobry.

Zgadzam się, że w modelach dla początkujących najważniejsze jest spasowanie. Ktoś wspomniał o modelach p. Wasiaka. Ciekaw jestem czy więcej osób się na nich nauczyło modelarstwa czy zniechęciło do niego. Próbowałem kleić 2 albo 3 i żadnego nie skończyłem, mimo że były bardzo proste. A jak dostałem Zero autorstwa p. Mistewicza to skleiłem bez problemów, nawet makietę silnika która dla mnie prosta nie była.

Chciałbym też zwrócić uwagę, że w przeszłości MM wydawał modele duże i złożone. Do dzisiaj pamiętam King George V klejonego przez mojego tatę. Model raczej nie należał do modeli dla osób początkujących. Podobnie T-72. Tak więc, to że w MM pojawiają się modele dla zaawansowanych modelarzy nie jest nowością.

Swoją drogą, modele statków też są wielkie, a nikt jakoś tak nie narzeka. Zdaję sobie sprawę, że w przypadku statków tylko jeden wymiar jest duży, a tu aż dwa. Niemniej jednak nie uzasadnia to moim zdaniem aż tak wielkiego narzekania. Model samolotu zawsze można podwiesić pod sufitem, a statku nie bardzo.

Podsumowując, ja się cieszę że MM wydał B-17, i że wyda B-25. Większość narzekania w moim przypadku całkowicie nieuzasadniona. To co najbardziej mnie interesuje, to jak jest ze spasowaniem w tym opracowaniu, ale tego tutaj jeszcze nikt chyba nie sprawdził bo więcej energii idzie w pisanie na forum niż klejenie.

 
24-08-14 14:32  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

I ja trochę ponarzekam.
Cieszę się, że MM jest i że go kupuję od około 45 lat. Wszystkie jak leci. I wychowałem się na MM i jestem do niego przyzwyczajony.
I tyle ponarzekania.

--
gienek

 
24-08-14 15:29  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

killy9999 ja nie jestem za bezkrytycznym przerysowywaniem starych opracowań. Jestem za opracowaniami al' Wasiak/Baczkowski (czytaj: stopień trudności) w grafice AH.
Sygnalizowałem o tym parę lat temu, że młodzi sięgają po AH, bo ładne...
...i już więcej nie wracają do tego tematu.

Ale "wszyscy" chcą "AH". Wydawcy nie są instytucjami charytatywnymi, tylko firmami mającymi przynosić dochody. A nie straty.

Spasowanie to kolejny temat rzeka.

Co do wywodu QN-a: święte słowa. Ale i tak model mi się podoba ;-) Oczywiście trzeba patrzeć trochę przez palce i pryzmat mM ;-)

Tak, przerysowuje stare modele z mM ze swoich pokaźnych zbiorów. Ale robię to właśnie dla tego, że albo nie odpowiada mi malowanie, albo wersja, albo jedno i drugie dokładając do tego stan papieru. Ale przede wszystkim odpowiada mi stopień skomplikowania i rozwiązania konstrukcyjne.

Ogólnie, podsumowując: wydaje się coraz mniejsze nakłady, coraz droższych i coraz bardziej skomplikowanych modeli. Młodego narybku niema. My stajemy się coraz starsi z coraz większymi magazynami modeli. A czas sobie płynie banalnym tik-tak...

PS: mM jest nadal pismem dotowanym.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-08-14 15:57  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Ogólnie, podsumowując: wydaje się coraz mniejsze nakłady, coraz droższych i coraz bardziej skomplikowanych modeli.

To jest wybiórcze spojrzenie na fragment rynku. Ceny kupowanych przeze mnie modeli samolotów oscylują w granicach 25-35PLN, co jest przyzwoitą ceną za 3-4 miesiące sklejania. Wszystko z wydawnictw takich jak GPM, Answer czy WAK.

> Młodego narybku niema.

Ale to nie przez to, że nie ma prostych i tanich modeli do sklejania tylko przez to, że obecnie jest dużo więcej innych rozrywek niż np. w latach 60-tych czy nawet 80-tych.

 
24-08-14 16:58  Odp: [Z] Boeing B-17G
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Powiem tak , MM chce dorównać do poziomu i wydaje ostatnio grube tomy , fajne i niedrogie. Ale ja np. nie kupię B-17 bo mam jeszcze niesklejonego Halifaxa, nawet Ark Royala i Bismarcka. Po prostu możliwości przerobowe modelarzy są ograniczone, dopiero się przymierzam do He 111z MM bo ładny . A skupuję chętnie stare MM z alegro bo to cztery arkusze bez upchania drobnych detali i można szybko machnąć, jak w Empiku bym widział jakiegoś graficznie ładnego prościaka bym wziął bez zastanowienia. Tak że to już powoli taka sztuka dla sztuki to wydawanie modeli się robi bo kto to realnie klei, prawie nikt, jak już się ktoś porwie na wielki zdetalizowany model to raczej z myślą o konkursach i raczej z innego wydawnictwa niż MM. Owszem tak jak Ark Royal czy Bismarck z MM 1:300 to wszystko gra nic tam nie można było obciąć ani dodać. Ale ta seria bombowców to poza tym że fajne książeczki to naprawdę nie oszukujmy się nie zobaczymy wiele sklejonych.
To jest wydawnictwo - dla modelarzy do sklejania - a tym modele może się przerazić zaawansowany a młodzik to w ogóle dozna szoku, nawet jak się zabierze to się bankowo zniechęci do modelarstwa.

Post zmieniony (24-08-14 17:02)

 
24-08-14 18:35  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dobra, zawsze b yło tak, że w MM ukazywały się modele dla bardziej zaawansowanych (choćby okręt Richelieu) i te dla mniej zaawansowanych. I niech dalej takie wychodzą. Ale dobrze spasowane. :) Będę to powtarzał jak mantrę bo to jest klucz do sukcesu!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024