FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-09-03 19:25  [Pytanie]Merkava z GPM
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pytanko. Czy ktoś już miał okazję kleić merkavę z GPMu ? Chodzi tu o nowsze wydanie, waloryzowanego modelu. Zacząłem kleić ten model skuszony jego fajnym wyglądem, jednak zaczynam dochodzić do wniosku że ten model to jedna wielka pomyłka.
Jak do tej pory znalazłem niewiele części które do siebie pasują (chyba 3).Rozbieżności wymiarów sięgają nawet 1,5 mm. Nie bardzo rozumiem jak można pomylić się o ponad milimetr projektując zwykły sześcian (mam tu na myśli skrzynie z przedziału desantowego). Doszło do tego że mierzę linijką każdy element który muszę zagiąć i dopasować do drugiego. Na razie męczę się nad sklejeniem w miarę przyzwoicie przedziału desantowego. ale już teraz widzę, że dopasowanie tyłu czołgu będzie katorgą.

Czy ktoś kleił już ten model ? Jak jest z dopasowaniem reszty elementów ?
Pytam, bo jak przyjdzie mi spędzić tydzień na dopasowaniu górnego pancerza to chyba zrobię z tego modelu ognisko.

Napiszcie czego można się jeszcze spodziewać. Fotki sklejonego modelu również byłyby mile widziane.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Raziel 3574 18-09-03 19:25
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Zajonc Poziomka 528 18-09-03 19:27
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Raziel 401 18-09-03 21:14
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Rafik 367 19-09-03 07:52
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Raziel 370 19-09-03 11:55
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Sokół 369 21-09-03 21:11
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Raziel 377 24-09-03 18:31
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Raziel 363 10-10-03 13:33
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Raziel 383 10-10-03 13:56
 Re: [Pytanie]Merkava z GPM  nowe
Zielony 426 10-10-03 14:02

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024