FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-08-14 12:11  Odp: [R] Wagon BCi29 – skala 1:45 – Kartonowe Hobby
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ale się "zerówka" rozruszała, aż miło!

Pozdrawiam
Mirek

 
26-08-14 09:03  Nituję...
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nituję poszycie wagonu. Robię to wycinając z barwionego kartonu kółeczka i naklejając klejem BCG na model... Na poszyciu jest jakieś 1000 – 1100 nitów, więc trochę to potrwa.

Czas zostanie wydłużony z racji tego, że kupiliśmy sobie ostatnio z córcią dodatek do Diablo 3, i wieczorami zawzięcie polujemy na demony.



@Adaś: Jasssne! podeślij mi na maila, a po skończeniu BCi zacznę tę bagażówkę od Ciebie :) Czyli zapewne jesienią.

Czy to coś takiego? http://wolf.ict.pwr.wroc.pl/ksk/galeria/kdn/kdn.php

--

Post zmieniony (26-08-14 09:07)

 
27-08-14 23:40  Odp: [R] Wagon BCi29 – skala 1:45 – Kartonowe Hobby
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Przyłączam się do publiczności i życzę cierpliwości do nitów.

--
Pozdrawiam
Quba

 
29-10-14 20:55  październikowe co nieco...
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Żeby nie było, że tylko w cudzych wątkach piszę głupoty, to i w swoim coś napiszę.

Prace nad wagonem powolutku zmierzają ku przodowi. Skleciłem onitowane i przeszklone pudło wagonu.


W pudełeczku przybywa drobnicy do pomalowania i przyklejenia od spodu. Niektóre elementy z lekka uplastyczniam o to, co zobaczę na kilku posiadanych fotkach. Jeśli ktoś posiada obzdjęciowane wagony z Chabówki, to ja chętnie przygarnę takowe.


Mam zamiar na poważnie rozprawić się z dachem wagonu (nitowanie, „blachowanie”) zrobiłem sobie też sztancę, na której ów dach będzie powstawał. Nadal też dumam nad oświetleniem wnętrza. Dumam też, czy ławeczki zrobić z kartonu czy z forniru (i proszę bez wycieczek, że fornir to nie modelarstwo kartonowe).


Jakiś czas temu nabyłem laserowy tor w skali 1:45, i powolutku go sklejam. Mam jednak wrażenie, ze jest on po prostu przeskalowanym torem zaprojektowanym dla skali 1:25, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie wytnie z arkusika śrubki fi 0,2 mm… ale, jako, żem laik i młodziak – mogę się mylić.

Próbuję też farmy Model Mastera – jak na razie jestem z nich bardzo zadowolnięty. Nie zbrylają się, a słoiczki otwiera się łatwiej niż puszeczki.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-01-15 14:35  Odp: [R] Wagon BCi29 – skala 1:45 – Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nie śpię – zwiedzam!

Znaczy się: kleję i maluję. Ciągne ostatnio wiele srok za ogon, ale o klejeniu nie zapominam. Podwozie mojego donerbusza przyrasta:




No, i to by był koniec relacji obrazkowej, bo na fotosika wgrałem już sto fotek. Teraz musze poszukać metody/wtyczki, coby z wordpressowej strony własnej wstawiać fotki tutaj.

Teraz o modelu:
Pierwsze resory piórowe wyszły jakieś takie grubaśne i nie chciały się zmieścić pomiędzy koziołkami a maźnicami, zatem zmniejszyłem grubość podklejki i następne wyszły chudsze, ładniejsze, mieszczące się. Maźnice są ciut uplastycznione, ale mam wrażenie, że trochę za bardzo odstają od wideł.
Nie chciało mi się walczyć z miedzią, zatem cięgna oraz przewody wykonałem z polistyrenowych kształtek.
Ciutkę przerobiłem zawiasy pomostów międzywagonowych, wzorowałem się na tym, co zobaczyłem na fotce wagonu z Chabówki, które udostępnił mi Quba. Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-04-15 09:15  KATASTROFA
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

W wagonie planowane było oświetlenie... udłubałem instalację, pzykleiłem dach i... podałem za duże napięcie, diody się sfajczyły :(

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-04-15 09:51  Odp: [R] Wagon BCi29 – skala 1:45 – Kartonowe Hobby
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeżeli chodzi o jasne drewno użyj balsy. Jest w wymiarze 0,6 mm, tak jak fornir, a wg mnie łatwiejsza w obróbce.

 
15-04-15 09:58  Odp: [R] Wagon BCi29 – skala 1:45 – Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tak też zrobiłem :) niebawem wrzucę resztę fotek, bo model jest niemal na ukończeniu.

http://kartonowakolej.pl/bci-29-w-skali-145-relacja-cz-2/ - to stan sprzed miesiąca.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-04-15 10:39  Odp: [R] Wagon BCi29 – skala 1:45 – Kartonowe Hobby
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Się zgapiłem, nie zauważyłem drugiej strony :P Tak bym mądrego nie udawał :P

 
15-04-15 12:11  Odp: [R] Wagon BCi29 – skala 1:45 – Kartonowe Hobby
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to ból. Masz możliwość wymiany?

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024