FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-08-14 21:21  Odp: [R] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Po pierwsze: nie napisałeś "co" towarzyszyło Ci przy klejeniu nochala.
Po drugie: wygląda to rzeczywiście na dość trudne do ukształtowania (i to mnie martwi).
Po trzecie: te nacięcia przy dyszach wylotowych jak i nacięcie w dolnym fragmencie osłony silnika lepiej wyglądają po lewej niż po prawej stronie. Coś tam się nie zgadza ?
Po czwarte: a może spróbować przy A. Vollenveider - White Winds ?

Trzymam kciuki, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-08-14 23:04  Odp: [R] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Odpowiem w sumie razem. Szkielet nochala jest bardzo rozbudowany i po prostu obklejenie go dosyć ciężkimi wg mnie do uformowania częściami sprawiło mi trochę kłopotu. Części trzebaby jakoś naciągnąć, a papier jakoś nie chce właściwości gumy przyjąć. Papier z tej wycinanki niestety niechętnie rónież chce współpracować ze śliną modelarską, co powinno ułatwić jego formowanie.

Przede wszystkim na częściach szkieletu nosa (S2-S7) konieczne było zamontowanie sklejek z cienkiego papieru. Wówczas nacięcia na cz. 2 mają się na czym oprzeć. W moim przypadku niestety spowodowało to odkształcenie przy dyszach wlotowych. Mądry po szkodzie, mogłem w górnej części dysz też pogrubić wręgi o grubość użytych sklejek, ale oczywiście wpadłem na to po fakcie. Z drugiej strony, kto wie czy dalej by się zgadzało. Byłem chyba zbyt zażenowany rozwiązaniem jakie autor zastosował w tym elemencie. Ponadto, część była nieco już wymęczona i bałem się że ją po prostu podrę.

Dolny fragment osłony (prawa strona) wyszedł tak na zdjęciach. W realu jest w sumie ok, acz te nacięcia wydają się trochę... zbędne? Ale wracamy tu do momentu gdzie narzekam na samo rozwiązanie konstrukcyjne.

Czy formowanie jest trudne... Powiem tak: mi sprawiło trochę problemów, myślę, że gdybym się na to nastawił, bądź wyczytał jakąś relację, bądź chwilami zachował trochę więcej zimnej głowy, wyszłoby to lepiej. Ale kiedy już dysze kiepsko pasowały, dalej nos średnio, to już poszło lawinowo.

A co do spasowania elementów. Szkielety wydają się nieco za grube, acz przy komplikacji w kwestii formowania samych części ciężko jest stwierdzić jak i gdzie przyszlifować szkielet. Powstałyby być może dziury, bo poprzednie części do szkieletu się wpasowały. AŻ tak rozbudowany szkielet również wzbudza moje wątpliwości, czy było to naprawdę konieczne...

Możnaby powiedzieć - a bo kleiłeś super opracowania, Halińskie, Mistewicze i się znorowiłeś bo tam wszystko się składało jak klocki lego. To nie tak. Szczerze powiedziawszy, więcej frajdy miałem przy klejeniu Orlika z MM z 88 roku...

White winds wieją trochę za łagodnie... Dobre wiatry, może spróbuję przy klejeniu żagli...

Myślę że Tobie pójdzie lepiej z tym modelem, jeśli nastawisz się nieco na niego...

Post zmieniony (14-08-14 23:51)

 
15-08-14 00:02  Odp: [R] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Żeby nie było, że zachwalam modele Pana Halińskiego. Ale ten element wlot powietrza lepiej rozwiązał, niż przedstawiony tutaj w relacji . Dziwi mnie czemu takie rozwiązanie, które jest trudniejsze do wykonania.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-08-14 00:09  Odp: [R] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mam dokładnie to samo zdanie. W tym samym samolocie z wydawnictwa Halińskiego segment górny jest podobnie - ale nie identycznie!!! - rozwiązany. natomiast pozostałe, te "dolne" nazwijmy je to standardowe paski. Rozwiązanie łatwiejsze i dające lepszy efekt.

 
25-08-14 12:31  Odp: [R] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jestem z siebie dumny. Naprawdę. Szkoda tylko że nie z powodu wykonania modelu, ale z faktu że w ogóle udało mi się go skończyć. Dawno już nie miałem ochoty wywalić modelu w trakcie budowy. Podczas lepienia Spita byłem tego bliski. Zero frajdy, jedynie myśl "byle dobrnąć do końca".

Zaczęło się bardzo sympatycznie. Model w 2D prezentował się wyśmienicie. Detalizacja w normie, nie za dużo nie za mało. Grafika - super! Ilość części - ok. Kabina. Fajne rozwiązanie konstrukcyjne, miło się to lepiło. Ale instrukcja i rysunki... Coś zaczęło mi nie stykać. Nic to myślę, damy radę, dale j pewnie będzie łatwiej i bardziej oczywiste wszystko, nawet jeśli rysunki będą kiepskie. Jakżeż się pomyliłem. Zaczęło się od nosa, o którym już napisałem, więc powtarzać się nie będę. Skrzydła - milion wręg, a czy koniecznych? Tym bardziej że należało i tak je poprzycinać żeby wnęki podwozia się zmieściły... Montaż skrzydeł... Niby na sucho nic do zarzucenia, inny, ale ok. Nie, nie ok. Skrzydła wlepione do spodu kadłuba, zero oparcia z poszyciem, że o ich niezetknięciu się ze sobą nie wspomnę. No i dalej to już poszło. Byle dolepić. Podwozie nie ma żadnego oparcia w postaci drutologii. Chciałem ją dorobić we własnym zakresie, ale darowałem sobie ze względu na ryzyko podziurawienia skrzydeł. Machnąłem na CA i siedzi jako tako (pomijając że jest pochył na lewą stronę - ale to chyba wina niespasowania skrzydeł). A. Łączenie kadłub-skrzydło. Od góry w miarę, od dołu musiałem poucinać i poprzesuwać tylną część skrzydeł.

Nie będę się wyżywał na modelu dalej, bo po co. Chciałbym tylko zaznaczyć pewną istotną kwestię. Są to moje SUBIEKTYWNE odczucia co do modelu. Nie zaprzyjaźniliśmy się i tyle. Nie mam zamiaru wieszać psów na opracowaniu, bo jestem przekonany, że ktoś o większym doświadczeniu i zdolnościach manualnych weźmie do ręki ten model i zrobi z niego efektowny model. Mi on po części nie wyszedł z moich błędów, a po części z rozwiązań konstrukcyjnych, które mi nie leżały. Komu innemu być może nie będą przeszkadzać. Jednemu podoba się córka, drugiemu matka.

To tyle ode mnie, cieszę się niezmiernie z faktu iż dotrwałem do końca modelu. Zamknąć temat i zapomnieć.



KONIEC

 
25-08-14 12:57  Odp: [R/G] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bardzo byłem ciekaw efektu końcowego bo czeka u mnie na półce. Mimo tego, że nie było Wam "po drodze" jak piszesz, to model prezentuje się całkiem zacnie. Jakbyś trochę "przydymił" rury wydechowe wyglądałyby lepiej. Generalnie - bardzo OK. Podoba mi się i raczej zmierzę się z materią. Napisz jak kształtowałeś krawędzie natarcia skrzydeł.

Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-08-14 13:30  Odp: [R/G] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Również jestem posiadaczem tego opracowania,tym uważniej śledziłem Twoje zmagania z modelem.,Może brakuje trochę lepszego retuszu i kółka moim zdaniem nieco za grubaśne.
Co nie zmienia mojego zdania, że model wyszedł bardzo przyzwoicie.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
25-08-14 13:32  Odp: [R/G] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zmierz się, jak najbardziej. Tylko nastaw się na mozolne kształtowanie nosa. Gdyby ten wyszedł mi lepiej, myślę że do reszty też bym podszedł inaczej i się bardziej przyłożył. No chyba że Tobie podpasuje zastosowane przez autora rozwiązanie!

Z krawędziami natarcia myślałem że będzie o wiele gorzej. Na ślinę modelarską pozawijać krawędzie i powinny się styknąć.

 
25-08-14 16:17  Odp: [R/G] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Również przyłączam się do GRATULACJI ! Model ŚWIETNIE wygląda!

 
25-08-14 16:40  Odp: [R/G] Spitfire Mk. Vb Trop - Answer
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Petrov pomimo problemów o których pisałeś udało Ci sie nie przemęczyć kartonu co mnie się niestety zdarza gdy nie wiem jak i do czego przykleiśc . Model wygląda lepiej nię Twój opis więc gratulacje . No i tym większe że zacząłeś i skończyłeś jako prekursor.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024