FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-08-14 16:29  [R]Kawasaki KI-61 Hien
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Innymi słowy ostatnie podrygi Dziadka.
Na początek kilka uwag o charakterze ogólnym:
-Model dobrze spasowany,
-model rozrysowany chaotycznie,
-fatalny opis ,stąd nie polecam modelarzom z małym doświadczeniem.
To już jeden z ostatnich modeli w moim wykonaniu.Czas jest nie do zatrzymania,a koniec jest nieuchronny.Jak wszystko co ma początek ma także swój koniec.
Mam nadzieję,że nie uznacie tej relacji za zaśmiecanie forum,bowiem moje łapy już nie te,więc i wykonanie pozostawia wiele do życzenia;Koniec biadolenia,zobaczcie co zlepiłem:


To tyle.cdn

--

Post zmieniony (15-08-14 16:32)

Post zmieniony (16-09-14 19:46)

 
15-08-14 21:46  Odp: R/Kawasaki KI-61 Hien
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak na razie jest ok, nawet bardzo ok ;). Druciki za kabinką są pociągnięte w celu "ożywienia" silnika czy w innym bo nie daje mi to spokoju. Ogólnie daję 5+ i czekam na więcej. Pozdrawiam.

 
16-08-14 19:24  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak na razie to za dużo chaosu w tej relacji.Postaram się ją uporządkować.
Lepienie zacząłem od silnika to też od niego wypada zacząć.

Silnik w wycinance jest rozrysowany schematycznie.wzbogaciłem go o elementy silnia Db 601 z Me-109 bo na licencjji tej niemieckiej konstrukcji był wytwarzany.

--
jowisz32

 
16-08-14 19:48  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po silniku kolej przyszła na kabinę pilota.Postaram się pominąć zdjęcia już opublikowane.


Silnik połączyłem z łożem i tak to wyszło:

Te druciki za kabiną to przewody paliwowe.To by było na tyle w dniu dzisiejszym.Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (16-08-14 19:59)

 
23-08-14 20:35  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokleiłem zespół napędu steru wysokości,butle tlenowe,radiostację i zbiornik wyrównawczy i powoli zacząłem oklejać całość poszyciem.Wychodzi to jak mówią "japońce" jako tako.W moim wykonaniu niestety lepiej już nie będzie.


Jak widać rewelacji nie ma błędów sporo,lepiej nie będzie.Czas zabrać się za usterzenie ogonowe i uzupełnić to co do tej pory wypociłem drobiazgami których jest w tym modelu całkiem sporo.Pozdrawiam i do następnego razu.

--
jowisz32

 
26-08-14 11:37  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

Piekna robota :) szkoda tylko okrutnie ze zasloniles silbik bo wyglada bardzo ladbie :) mam ten model w kolekcji i twoja relacja wyglada na tyle zachecajaco ze jak mialem odsprzedac ten model tak zdecydowalem sie go jednak zachowac i za jakis czas zmontowac :D trzymam kciuki za dalsza prace i nie moge sie doczekac finalu :)

 
02-09-14 17:08  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

https://lh5.googleusercontent.com/-eHVJi7hUP1o/VAXDVFATKII/AAAAAAAAAwE/zh9ZnsvH5m4/s857/Ki-61-5%2520007.jpgSkończyłem oklejanie kadłuba.Fatalny błąd popełniony przy oklejaniu steru wysokości popsuł mi całą przyjemność zabawy.O poprawieniu nie ma mowy bo zniszczone zostanie całe usterzenie.Musi zostać tak jak jest.Nieuwaga niestety kosztuje.

Kolejne elementy to szkielety skrzydeł z komorami uzbrojenia skrzydłowego i działkami MG:

I na koniec sklejona chłodnica silnika w wersji otwarta

Tyle na dzisiaj.Czas dobrać się do luku podwozia,klap i lotek.Pozdrawiam wszystkich,którzy chcą te wypociny oglądać.

--
jowisz32

 
16-09-14 19:42  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mechanizm chowania podwozia,wnęki kół i całość sklejona do kupy.Wszystkie niedokładności to "mea culpa",bo model jest wyjątkowo dobrze spasowany.Może jedynie zbyt dużo elementów wielkości jednego mm kwadratowego.Można je pominąć bo na uplastycznienie modelu nie mają wielkiego wpływu,a zabierają sporo czasu,ale to już wybór klejącego.


Czas na doklejenie drobiazgów i w kolejności kołpak z śmigłem,podwozie główne,kółko ogonowe,oszklenie kabiny i mam nadzieję na szczęśliwy koniec.Pozdrawiam wszystkich-dziadek Andrzej.

--

Post zmieniony (16-09-14 19:44)

 
16-09-14 23:45  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kurcze fajny ten model. Przez Ciebie zastanawiam się czy nie dołączyć go do kolekcji :) Czekam niecierpliwie na efekt końcowy!

 
17-09-14 07:41  Odp: [R]Kawasaki KI-61 Hien
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Czy podwozie jest ruchome ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024