FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-08-14 12:51  [R/G] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich w mojej kolejnej relacji ;) Model kleję już prawie 2 miesiące, budowa jest już na dość zaawansowanym etapie. Mam nadzieję, że uda mi się go szczęśliwie ukończyć...

Temat bardzo popularny,w internecie można znaleźć już co najmniej 2 bardzo ładnie galerie tej konkretnej maszyny. Chciałbym się do takiego poziomu choć odrobinę zbliżyć ;)

Rozpocząłem tradycyjnie od wnętrza. Klejenie to czysta przyjemność, wszystko pasuje wyśmienicie.
Słyszałem jednak o problemach w zamknięciu kabiny i późniejszym oklejaniu jej, dlatego wręgi starałem się wycinać po wewnętrznej stronie linii, choć podejrzewam, że bez szlifowania się nie obejdzie :ble:
Postanowiłem powycinać dziurki we wręgach, tak jak uczynił to DarekD w swojej relacji na tym forum. Trochę zabawy było, ale z efektu jestem zadowolony. Niektóre zdjęcia typowo robocze ^^


Model planuję wykonać z zamkniętą kabiną, tak jak ceva. Wg. mnie w ten sposób można najlepiej ukazać tę piękną bryłę Spitfire'a. Szkoda tylko, że wnętrze będzie wtedy prawie niewidoczne :/ Może uda mi się wykonać owiewkę tak, by pasowała dobrze bez kleju. Ale tym się będę martwił później, możliwe nawet, że nie dojdę do tego etapu ^^ :P

Tablica przyrządów:


i początek wyposażenia kabiny. Pojawił się grosik, choć części ekstremalnie małe nie są :P

"Drążek międzynożny" :D Zastanawiałem się chwilę, jak niektórzy z was wykonali tą charakterystyczną pętelkę. Ostatecznie wziąłem dwa druty i owinąłem jeden drugim. Efekt wg. mnie ujdzie.


Na dzisiaj tyle zdjęć.

Od razu prośba ;) Udało mi się zepsuć skrzydła. Tragedii co prawda nie ma, ale jestem niezadowolony. :( Wiem, że po prostu można lepiej... Jeśli komuś z Was zostały jakieś części do tego modelu( im więcej, tym lepiej :P) to z wielką chęcią bym je przygarnął ;-) Kupno kolejnego egzemplarza dla paru części mi się niezbyt uśmiecha, tanie to to nie jest, a niedługo idę na studia i prawdopodobnie będę miał okazję docenić wartość pieniądza ^^ ;)
Oczywiście postaram się w jakiś sposób odwdzięczyć ;)


Pozdrawiam

Post zmieniony (10-01-17 12:12)

 
16-08-14 19:45  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

xoxsc- Veltro czeka na lepsze czasy ;) póki co raczej nie będę go kończył :/
Poległem na przejściu skrzydło-kadłub. Jeżeli zechcę go mieć ukończonego na półce, to prawdopodobnie zacznę wszystko od nowa. Podczas budowy popełniłem kilka błędów, których przy następnym podejściu mógłbym uniknąć ;) Jak chcesz mogę zrobić jakąś fotkę przy okazji.

killy9999- Dwie najmniejsze dziurki wyciąłem igłą, reszta dziubana skalpelem "na dzięcioła" Potem czymś okrągłym wygładziłem drobne niedokładności i wyretuszowałem ciemnoszarą farbką.

Miskowski- drążek jest już wklejony w kokpit, więc wszelkie operacje będą utrudnione ;/ Prawdopodobnie ograniczę się jedynie do rozjaśnienia koloru, wtedy żadnego innego pod ręką nie miałem.

Pozdrawiam

--

 
18-08-14 19:34  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Jadziem dalej ;) Dziś fotel pilota ze stelażem:


Pasy prosto z wycinanki, pokusiłem się jedynie o wycięcie dziurek i dodanie klamerek, które zrobiłem z tego co miałem pod ręką, czyli cienki drucik i folia aluminiowa. Jestem w miarę zadowolony, jedynie co mnie swego czasu dręczyło to problem z właściwym wklejeniem części nr 1u z drucikiem A, spowodowany zbyt szerokim odstępem między pasami w tamtym miejscu. Ostatecznie z tych części zrezygnowałem. Chodzi o to cóś pod zagłówkiem? pilota: http://only-paper.ru/_fr/136/9772454.jpg
Zdjęcie pożyczone z relacji viktorrra ;)

Znalazłem w necie takie zdjęcia: http://spitfiresite.com/2010/07/anatomy-of-spitfire-cockpit.html/01__15_018
http://spitfiresite.com/2010/07/anatomy-of-spitfire-cockpit.html/07es09_007
Co prawda to Spitfire Vb, czyżby w nim z tego czegoś zrezygnowano? Póki co nie znalazłem tego na żadnym ze zdjęć, ale pewnie za mało szukałem :-P Może ktoś z Was mnie oświeci? ^^

Orczyk:


Pozdrawiam

 
29-08-14 23:15  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć ;)

Dziś tylko 2 zdjęcia, ukończonej lewej burty:


Pozdrawiam

--

 
03-09-14 11:49  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
zdjęcia kabiny:


Tu cz. 15a z folią. Zrobiłem sobie specjalne kopytko, by części trzymały właściwy kształt. Wystarczyło podgrzać suszarką.


A tutaj błąd jaki popełniłem przy oklejaniu. Za bardzo przyciąłem cz.. 15a z folią, przez co wyszła mi szpara. Na zdjęciu widać ślady po niepotrzebnym szlifowaniu. Wystarczyłoby wykonać jedną z tych czynności :(


Załatałem to cienkimi paskami papieru, nawet tak bardzo nie rzuca się w oczy.

W dziobowej części kadłuba prawdopodobnie też zrobiłem kwiatek, mam nadzieję że nie wpłynie to na pasowanie skrzydeł. Opiszę następnym razem :)
Dzięki za dobre słowo, cieszę się, że moja praca się podoba.

Pozdrawiam

Post zmieniony (03-09-14 11:50)

 
03-09-14 19:26  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

BCG ;)

 
08-09-14 18:18  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ;)

Dzisiaj koniec kadłuba, obawiałem się przejścia pomiędzy nim a statecznikiem pionowym, dlatego ten element wykonałem stosunkowo wcześnie. Wyszło jak wyszło, postanowiłem lepić dalej.


Pozdrawiam

 
09-01-17 22:04  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich ;)
Postanowiłem w końcu zlitować się i dokończyć tą relację ^^ Zdjęć cyknąłem sporo, więc postanowiłem, że wrzucę to w dwóch porcjach- najpierw pojawi się parę zbliżeń, natomiast we właściwej galerii same zdjęcia całości.
Mam nadzieję, że fotki ujdą, wydaje mi się, że są trochę lepsze od poprzednich. Udało mi się także poprawić kąt zaklinowania goleni podwozia- przedtem były zbyt pochylone w stronę dziobu.


Pozdrawiam

--

 
09-01-17 23:32  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć :D
Wrzucam resztę fotek i krótką mowę końcową :P

Trochę mi wstyd, że galerię tego modelu wrzucam ponad 3 lata od jego skończenia :/
Jest to mój drugi ukończony model ze Stegny, pierwsza była Hayabusa klejona jeszcze w podstawówce.
Jeśli dobrze pamiętam, model powstawał z 3 miesiące, głównie w wakacje. Tempo jak na mnie ekspresowe, chętnie bym do tych czasów wrócił...
Z wykonania nie jestem całkiem zadowolony, w paru miejscach popełniłem proste/głupie błędy :/ Na szczęście większość z nich gubi się w całości modelu.
Od siebie dodałem kilka części, głównie lampki na końcówkach skrzydeł i ogonie oraz uwypukliłem niektóre elementy, które były tylko nadrukowane. Kółeczka to żywica dostępna w sklepie wydawnictwa.
Modelem udało mi się zająć m.in. 2 miejsce na konkursie w Przeciszowie, ex aequo z ładnie wykonanym Tempestem :) Cała kategoria została wówczas "pozamiatana" przez Karasia Jańcia- gratuluję i przy okazji pozdrawiam :D
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: :)








Dziękuję wszystkim którzy zaglądali do mojej relacji i kibicowali podczas budowy. :)

Szczególne podziękowania kieruję do zbina, który swego czasu poratował mnie swoim egzemplarzem modelu ;)

Dziękuję również kolegom z Łódzkiej Sjesty Modelarskiej za wręczenie mi w Przeciszowie nagrody specjalnej- sprawiliście mi ogromną radość :D

Niebawem postaram się wrzucić kolejną zaległą galerię.

Pozdrawiam

Post zmieniony (09-01-17 23:58)

 
11-01-17 19:17  Odp: [R/G] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Chyba głównym impulsem do przebudzenia był zakup nowego aparatu ;) Stary swego czasu przestał współpracować ^^ A ten w komórce nie nadawał się do robienia zdjęć całości. Kolejny to taki, że w końcu postanowiłem ten samolot naprawić po pewnym upadku który zaliczył z półtora roku temu :/ Szczęście w nieszczęściu- model będąc w pudełku uderzył w ziemię w taki sposób, że powyrywało mu w zasadzie tylko powierzchnie sterowe z ogona :D Gdyby spadł np. na dziób, to pewnie byłoby po modelu..

Pozdrawiam i dziękuję :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024